Obrazek

HW 57 - System zamkniętej sprężyny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

HW 57 - System zamkniętej sprężyny

Post autor: Sacia »

Jakiś czas temu czytając temat http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=12667 zdecydowałem się zostać królikiem doświadczalnym i posłałem karabinek na tuning do Macieja celem założenia systemu zamkniętej sprężyny :)

Co mi się nie podobało?
Podczas strzelania z HW 57, które było smarowane, ale pracowało bez tuningu, zauważyłem (nie tylko ja) że karabinek skręca przy strzale na prawą stronę, kopniak był powiedzmy średni, o celności dużo mówić nie będę, uczę się ciągle :) Ale HW potrafiło wierzgnąć trochę.

Wrażenia po tuningu:
W cenie otrzymałem nową sprężynę, system widoczny w temacie powyżej, mycie i smarowanie karabinka, ustawienie spustu, teraz na jałowym nie lata w te i we w te, jest sprężysty, wyczuwalny, prostowanie lufy, nowa korona, itp.

Dziś postrzelałem z otwartych (niedługo lunetę posadzę), wróciłem do starej puszki piwa zawieszonej na 45 metrze - obrywała zdecydowanie częściej, skupienie na tarczy lepsze (fotek nie robiłem, jeszcze nie ma czym się chwalić :) ). Strzał jest krótszy, kopniak mniejszy, test śrutu zrobiłem kładąc śrut za korpusem na osadzie, przesuwa się w przód o jakieś 3 mm, ale nie podskakuje. Ruch karabinka występuje tylko w osie przód-tył, brak wymienionego wyżej przekręcania się karabinka wokół jego osi. Sprzęt ustawiony jak dobrze pamiętam z rozmowy na 13,2 J. O braku jakichkolwiek zgrzytów itp. przy naciąganiu to chyba wspominać nie muszę :hihi:

Według Macieja sytuacja polepszy się jeszcze, gdy założę optykę, która dociąży karabinek :) Z całą pewnością mogę polecić usługi u Dębowego, kontakt jest bardzo dobry, praca wykonana fachowo i szybko. Mam nadzieję, że zastosowane rozwiązanie posłuży bezawaryjnie przez dłuższy czas, na razie 100 sztuk pyknęło tylko, ale za to o wiele przyjemniej :)
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Będzie jeszcze lepiej :) jak Ci się sprężyna ułoży.
Maćka reklamować nie będę :D bo wiadomo.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

Post autor: Sacia »

Sprzęt parę miesięcy temu wrócił od Skrzata, spóźniona reklama ;) Wady HW 57 zostały w dużej mierze poprawione, tj. za niska baka, za wysoka stopka, chwyt został lekko wydłubany, a palmrest i posrebrzenie osłony spustu to już jako dodatki :D Efekt jak dla mnie kozacki, ukłony w stronę Krzysztofa, teraz świetnie się składa do strzału, skupienie lepsze, ale dużo przede mną :) Niestety spust jest za daleko, mimo że mam średniej długości palce to i tak trochę brakuję, aby było ergonomicznie, no cóż.

Obrazek

Obrazek
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
Awatar użytkownika
MI-6
Posty: 122
Rejestracja: 15 paź 2012, 7:27
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MI-6 »

Cofnięty spust od Merkurego rozwiąże Twój problem.
HW97KT + Burris Timberline 4.5-14x32
FWB LP100
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

Post autor: Sacia »

Cofnięty spust już zamontowany, polepszyło to trochę wygodę strzelania, ale do ideału brakuje :) Plus taki, że spust od Merkurego ma dwie śrubki regulacyjne :D
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
Awatar użytkownika
Greyo
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2010, 22:39
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Greyo »

Fajnie masz zrobiny karabinek, gratki :)

Spust sam przekladałeś?
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

Post autor: Sacia »

Dziękuję :) Tak, trzeba wybić malutki bolec na którym zamocowany jest język, prosta sprawa ;)
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
Awatar użytkownika
Greyo
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2010, 22:39
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Greyo »

Sacia pisze: trzeba wybić malutki bolec na którym zamocowany jest język, prosta sprawa ;)
Dobrze wiedzieć, kiedyś sie może przydać :)

Fajne też masz zrobiona stopke regulowaną, z fotek dokładnie nie widać, ale wygląda to na oryginalna stopka połaczoną z regulacją ?

Jeżeli mógłbyś, to wrzuć jedną fotkę tej stopki bardziej od tyłu karabinka.
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

Post autor: Sacia »

Nie pamiętam dokładnie, ale stawiam, że to oryginalna stopka jaką posiadałem doczepiona do regulacji. Przydatna rzecz w tym modelu.

Obrazek

Dziś dodatkowo odkręciłem śrubkę od regulacji spustu (ta widoczna za językiem) i wyjąłem spod niej sprężynkę, krótka i twarda, po czym zastąpiłem ją taką od długopisu czyli długa i miękka :) Całkiem przyjemnie to pracuje, śruba jest wkręcona aby-aby i spust przy rozładowanym karabinku jest sprężysty, nie lata bezwładnościowo. Przy strzale też bardziej miękko, choć chciałbym jeszcze bardziej zmiękczyć drugi stopień, pokombinuje z innymi długościami sprężynek :)
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
Awatar użytkownika
Greyo
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2010, 22:39
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Greyo »

Sacia pisze:Nie pamiętam dokładnie, ale stawiam, że to oryginalna stopka jaką posiadałem doczepiona do regulacji. Przydatna rzecz w tym modelu.
Wygląda jak oryginał, dzięki za fotke.

A co do samej regulacji spustu, to narazie nic nie moge napisać, bo nie mam jeszcze karabinka, i nie miałem styczności z Recordem.
Ale z miła checią poczytam o Twoich eksperymentach.
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

Post autor: Sacia »

Po zamontowaniu spustu od Merkurego są łącznie 4 śrubki od regulacji - torx8 widoczny przed spustem po zdjęciu osłony, śruba za spustem oraz dwie dodatkowe w języku, 2 dni już kręcę po troszku i sprawdzam co mi najlepiej odpowiada :)
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
ODPOWIEDZ