Obrazek

FORMUŁA HUNTER CLASSIC

Informacje o planowanych spotkaniach, zdjęcia i opisy.

Moderator: Koval

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Jedno mi się skojarzyło odnośnie regulaminu..
Zabronione jest używanie pasa nośnego podczas strzelania.
Skoro to "Hunter Classic" to pas powinien być dopuszczony - jako klasycznie i standardowo używany w myślistwie.. w tym, do stabilizacji postawy stojącej.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

108 pisze:
Mamutowicz pisze:...

Skoro to "Hunter Classic" to pas powinien być dopuszczony - jako klasycznie i standardowo używany w myślistwie.. w tym, do stabilizacji postawy stojącej.. :hm:
Wydaje się to logiczne... może być atrakcyjniej no i daje to pewne możliwości by odsunąć trochę figurki od strzelca :hm:
Regulamin samej dyscypliny będzie gotowy już niebawem. Trwają "zażarte" konsultacje :bobas:
zaraz, zaraz Panowie. Z tego rozumiem ze jeśli chce mieć równe szanse w "stojącej" z innymi zawodnikami, powinienem porobić dziury w osadzie i założyć sobie pas :zdziwko: ? A nie lepiej by było używać tego ?

Obrazek

To tez jest dozwolone podczas polowania.
Awatar użytkownika
TeEn
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 154
Rejestracja: 07 maja 2012, 12:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TeEn »

To może ambony pobudujmy pod zawody z wygodnym moszczeniem dupeczki, pastorały srały -kijki od grilla - no polują też z samochodów i ze śmigłowców to może tez to zezwolić ?
Nie róbta Pany na beżowo Piliss.
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

TeEn pisze:.....Nie róbta Pany na beżowo Piliss.
Nie wydaje mnie się żeby miało być.... :nie:
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Mariusz.. a to co ja mam zrobić żeby mieć ze stojącej takie same szanse jak Ty?
Sprzedać TXa i kupić Walthera?
Bo na razie masz nade mną niesprawiedliwą przewagę technologiczną..
Na szczęście nadrabiam ten brak niżej położonym środkiem ciężkości .. :PP

Ambony czy patyki to nie.. Ale wielu ma pasy przy karabinkach, i aż szkoda z nich nie skorzystać, podczas, gdy można do woli wykorzystywać ukształtowanie terenu czy inne "pomagajki" na stanowisku..
Ok, powiecie że stanowisko będzie takie samo dla wszystkich a pas nie każdy ma..
No, to żeby wszyscy mieli na prawdę równe szanse - powinni strzelać z tego samego karabinka.. losowanego np przed zawodami.. :P

Bez jajeców.. ;)

Jeden ma sprężynę, drugi PCP.. Jeden ma Hatsana a inny Steyra.. Ktoś sobie kupi usztywnianą po łokieć rękawicę Anszmulca a ktoć przyjdzie w dwóch lewych rękawiczkach z roboty..
Ktoś ma pas.. a ktoś inny - szelki ...
Nie będzie równo. Jak komuś przeszkadza że ma gorszy karabinek i chce wyrównać szanse - niech zacznie zbierać na lepszy a nie wymyślać ograniczeń dla "bogatszych" .. Jak komuś żal że inny ma pas i go używa - to niech sobie dowiąże sznurek pod lufą jak nie chce osady dziurawić.. i tyle.. ;)

Ps. Ja nie mam pasa.. i nie będę mieć ;)
Pss. I Nie sprzedam TXa :PP
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

A ja mam psa (córka psa i kota), TX-a i Prosporta, to jak mamy się do tego wytrenowywać ? :lol: A jak "ktoś" zamiast pasa ma walizkę,(albo korytko :) ) to by przecież też mógł ją użyć zamiast pasa i się podpiernąć :D .

Ps. Piotrek zakup Walthera przemyśl, ale jako dodatkowy (rekreacyjny) sprzęt :king: .

Można jeszcze bardziej wyrównać szanse, karabinki przypisać do stanowisk, podchodzisz, podnosisz karabinek, ładujesz, oddajesz celny strzał, odkładasz karabin, odchodzisz na następne stanowisko na którym czeka następny sprzęt :king: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
mimut
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1133
Rejestracja: 31 paź 2012, 13:32
Lokalizacja: Oldham District AC

Post autor: mimut »

Mamutowicz pisze:Mariusz.. a to co ja mam zrobić żeby mieć ze stojącej takie same szanse jak Ty?
Sprzedać TXa i kupić Walthera?
Bo na razie masz nade mną niesprawiedliwą przewagę technologiczną..
Na szczęście nadrabiam ten brak niżej położonym środkiem ciężkości .. :PP .....
Piter przewagę technologiczna to ja mam nad Tobą jak strzelamy leżąca i się przykleję do gleby. Ta sama przewaga jakoś dziwnie się ulatnia, kiedy strzelamy obydwaj "klęczaka" i moja skuteczność wynosi 50/50 a Ty napier.....sz wszystko jak leci bez względu na dystans :PP I obojętnie w jakie kurtki bym się nie ubrał, i jaka rękawicę bym nie założył, wyniku swojego nie poprawie jeśli nie będę ćwiczył. Gościu w Twojej lidze wykręca takie wyniki ze sprężyny ze regularnie kasuje 90% PCP-ow na każdych zawodach. Nigel z którym startowałeś w Kelmarsh 2 lata temu, regularnie ze sprężyny leje PCP-y w mojej lidze. Jakoś nikt wtedy nic nie wspomina o przewadze sprzętowej. Powiedzenie które sam czasem przytaczasz, " nie pomoże sprzętu kupa kiedy strzelec dupa" najlepiej oddaje myślę odwieczny problem skuteczności strzelców, którzy myślą ze karabinek wystrzela za nich wynik ;)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Dokładnie, z wolnej ręki czy z kolana przewaga PCP nad sprężynami pryska jak bańka mydlana. Brak podparcia o glebę robi swoje.
Największą przewagą technologiczną może być jedynie szybki cykl strzału i jest to niezależne od klasy sprzętowej.
Ba, powiedziałbym, że niektóre PCP zostają ostro w tyle na tle sprężyn.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

A.. ja tam nie marudzę.. dmucham letnie i tyle..
Jak będziecie mieli jedynie postawę wiszącą to i tak jak dam radę to przyjadę i wypróbuję.. ;)

Zawsze lepiej zawczasu zrobić "bużę muzguff" niż poniewczasie: - "A czemu o tym nie pomyśleliśmy".. ;)

Co do pasa.. to wydaje się być takim dość oczywistym rekwizytem - jak jest, to przy stojącej zawijasz o ręke i składasz się do strzału jakoś tak.. z automatu.. :hm: Ale to i tak tylko sugestia/pomysł a nie postulat.. ;)

:)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
TeEn
-#zasłużony2021
-#zasłużony2021
Posty: 154
Rejestracja: 07 maja 2012, 12:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TeEn »

Pas to jedne udogodnienie jakie proponowałbym przemyśleć. Wszelkie zasiadkowe techniki Hunterowania to raczej nie HFC, w Naszym wydaniu- IMO.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Pas przydaje się tylko gdy się strzela z wolnej ręki - po myśliwsku. My z reguły opieramy łokieć o biodro i ten pas to trochę jak piąte koło u wozu.
Ja bym nie zabraniał. Czas pokaże czy pas faktycznie to taki handicap.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
unkas
Posty: 342
Rejestracja: 01 sie 2011, 20:42
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: unkas »

Dany nie słuchaj nikogo i rób po swojemu , żadnych udogodnień :D
Twardym trza być a nie "miętkim" :lol: :lol:
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

unkas pisze:Dany nie słuchaj nikogo i rób po swojemu , żadnych udogodnień :D
Twardym trza być a nie "miętkim" :lol: :lol:
100% poparcia.

A pas jest elementem wiatrówki, jednym pomoże innym przeszkodzi.
Jak ktoś ma i umie używać to niech używa.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
limak000
Posty: 226
Rejestracja: 21 cze 2015, 21:16

Post autor: limak000 »

Pytanie odnośnie limitu czasu (zadane na fb). Od jakiego momentu będzie liczony czas oddania strzału? Jest różnica w załadowaniu śrutu do sprężyny i śrutu w PCP z magazynkiem.

Odpowiedź przekleje na facebook ;)
Awatar użytkownika
unkas
Posty: 342
Rejestracja: 01 sie 2011, 20:42
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: unkas »

Nie wolno używać magazynków , chyba ze ładujesz do niego jeden śrut na stanowisku i wkładasz do karabinka. Przynajmniej tak jest w regulaminie PFTA i na każdych innych zawodach , nie wiem jak tu będzie. Raczej tak samo , bo mało bezpiecznie jest poruszać sie po torze z naładowanym magazynkiem.
ODPOWIEDZ