Obrazek

Nasze Hatsany

ODPOWIEDZ
mjoker
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2015, 9:11
Lokalizacja: FSW

Post autor: mjoker »

ale czym prędzej rozbierz karabinek, oczyść ze wszystkich smarów fabrycznych - benzynka ekstrakcyjna - ( choć turki oszczędzają na smarowaniu więc jest ich nie wiele).
Nasmaruj po swojemu i wtedy baw się do woli :D
Ja po wyjęciu z pudełka oddałem może z 5 strzałów i zabrałem się do rozbierania. Powiem szczerze, że ten smar, a raczej olej którym posmarowany jest hatsan, to raczej by nie zardzewiał a nie by dobrze części chodziły. Mój po samym smarowaniu lepiej chodzi - naciąganie sprężyny itp.
janek 89
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2015, 18:59
Lokalizacja: Łódzkie/Łódź

Post autor: janek 89 »

mjoker pisze:ale czym prędzej rozbierz karabinek, oczyść ze wszystkich smarów fabrycznych - benzynka ekstrakcyjna - ( choć turki oszczędzają na smarowaniu więc jest ich nie wiele).
Nasmaruj po swojemu i wtedy baw się do woli :D
Ja po wyjęciu z pudełka oddałem może z 5 strzałów i zabrałem się do rozbierania. Powiem szczerze, że ten smar, a raczej olej którym posmarowany jest hatsan, to raczej by nie zardzewiał a nie by dobrze części chodziły. Mój po samym smarowaniu lepiej chodzi - naciąganie sprężyny itp.
Powiem Ci że u mnie też jakąś oliwą jest wysmarowane :hm: , ale tam przy tym bolcu/zatrzask lufy jest jakiś gęsty smar . Lufę się spoko łamało , troszkę ciężej bo jeszcze nic nie wyrobione , ale niektórzy piszą że musieli kolana użyć - no bez przesady .. :cisza: i też przy strzale mi się podoba że czuję moc karabinka :D , a kiedyś z jakiejś wiatrówki strzelałem to kopała o wiele mocniej . Uważam że z tymi opiniami o wiatrówkach jest różnie jedni bedą tuningować , innym znowu podpasuję zestaw pudełkowy :) , ale tak jak mjoker piszesz żeby posłużył to zrobię mu przeglądzik , ale póki co jeszcze kilka paczek śrutu pękną ;)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

janek 89 pisze:[...] Uważam że z tymi opiniami o wiatrówkach jest różnie jedni bedą tuningować , innym znowu podpasuję zestaw pudełkowy :) , ale tak jak mjoker piszesz żeby posłużył to zrobię mu przeglądzik , ale póki co jeszcze kilka paczek śrutu pękną ;)
Nikt nie każe Ci dawać karabinka do tunningu.. tylko bazując na własnym doświadczeniu radzimy co zrobić żeby nie było zawodu..

Jednak strzelanie z karabinka wyjętego prosto z pudełka nie jest dobrym pomysłem niezależnie od przyszłych planów..
Te " kilka paczek śrutu " które jeszcze " pękną" mogą poważnie zaszkodzić..
Nie rozkonserwowany karabinek będzie dizlował co uszkodzi uszczelkę i może uszkodzić sprężynę.. Choć uszczelka czy sprężyna to elementy podlegające wymianie, więc nie tak strasznie.. to jeśli np w cylindrze znajdą się opiłki po produkcyjne czy zadziory ( a zdarzają się.. ) to po tych kilku paczkach będziesz mieć porysowany cylinder i/lub tłok, a to z kolei już będzie dużo trudniejsze do naprawienia.. a wpłynie negatywnie na działanie wiatrówki.. I właśnie dlatego każdemu "Świeżemu" wbijamy do głowy konieczność zrobienia przeglądu zerowego, samodzielnie czy też u specjalisty.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
mjoker
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2015, 9:11
Lokalizacja: FSW

Post autor: mjoker »

Mamutowicz pisze:Jednak strzelanie z karabinka wyjętego prosto z pudełka nie jest dobrym pomysłem niezależnie od przyszłych planów..
Te " kilka paczek śrutu " które jeszcze " pękną" mogą poważnie zaszkodzić..
Nie rozkonserwowany karabinek będzie dizlował co uszkodzi uszczelkę i może uszkodzić sprężynę.. Choć uszczelka czy sprężyna to elementy podlegające wymianie, więc nie tak strasznie.. to jeśli np w cylindrze znajdą się opiłki po produkcyjne czy zadziory ( a zdarzają się.. ) to po tych kilku paczkach będziesz mieć porysowany cylinder i/lub tłok, a to z kolei już będzie dużo trudniejsze do naprawienia.. a wpłynie negatywnie na działanie wiatrówki.. I właśnie dlatego każdemu "Świeżemu" wbijamy do głowy konieczność zrobienia przeglądu zerowego, samodzielnie czy też u specjalisty..
Kolega uprzedził mnie z odpowiedzią.
U mnie dużo syfu nie było, ale jednak był, także cieszę się, że od razu rozebrałem karabinek, choć robiłem to pierwszy raz.
A teraz myślę o tuningu :)
janek 89
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2015, 18:59
Lokalizacja: Łódzkie/Łódź

Post autor: janek 89 »

Mamutowicz pisze:U mnie dużo syfu nie było, ale jednak był
Czyli był w małej ilości i ciekawe czy ta ilość może zaszkodzić karabinkowi :hm:
Przegląd będzie na 100 % po dołączeniu do grona wiatrówkowiczów , "Świeżemu" wbiliście do głowy konieczność zrobienia przeglądu zerowego :bobas: . A co do tych paczek śrutu to zobaczymy jak pogoda pozwoli , bo na razie sezon się zakończył a na liczniku wybiło dopiero 20 sztuk ostrego :D . Priorytetem był zakup karabinka jak będzie luźna kaska to będzie przegląd .
Awatar użytkownika
photochem
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2014, 11:31
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: photochem »

No coś Ty... sezon nigdy się nie kończy ! :-)
HW97k (Dębowy) + Leupold VX3 || TX200 mk3 + mDOT || Gamo PR45
mjoker
Posty: 15
Rejestracja: 15 lis 2015, 9:11
Lokalizacja: FSW

Post autor: mjoker »

mój przegląd kosztował może ze 30zł i trochę poświęconego czasu.
Breyger
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2015, 10:06
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: Breyger »

A to mój Hatsanik. Fajnie się strzela. Kilka razy strzelałem z Hatsana 90 i powiem szczerze że wydaje mi się że tym się fajniej strzela ze względu na te wcięcia w kolbie jak i spust po wyregulowaniu fajnie działa. Skupienie nawet mi wychodzi ładniutkie, a strzelec jak na razie ze mnie żaden. :) Mogę śmiało polecić ten sprzęt. (jako początkujący oczywiście)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Hatsan Striker Edge Vortex 4.5mm + Kandar 3-9x40
janek 89
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2015, 18:59
Lokalizacja: Łódzkie/Łódź

Post autor: janek 89 »

Fajny , też się nad nim zastanawiałem , ale jednak H90 wybrałem , a co ze spustem robiłeś ? Bo u siebie mam wrażenie że trochę za luźno mam pierwszą drogę .
Hatsan 90 SAS STG 4,5 mm
toomaszz
Posty: 9
Rejestracja: 28 lis 2015, 17:53
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: toomaszz »

Witam mój H 125 wylądował u Alchemika do przeróbki na Gas-ram :) .
ninalken
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 220
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:45
Lokalizacja: Poznań i okolice...

Post autor: ninalken »

Chciałem dołączyć do szanownego grona i pochwalić się moim nowym nabytkiem: Hatsan 95. Po Slavii 634 strzelanie z niego to jak sparing. Karabinek - system od pierwszego właściciela po poprawkach, a osada dokupiona przez niego jako używana. Do tego DOC na swoim firmowym montażu, jak sądzicie da radę? Przy okazji pytanie z cyklu ktokolwiek widział, ktokolwiek wie może ktoś ją rozpoznaje osadę? w takim przypadku proszony jest o kontakt ze mną na pw.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Różne takie tam... stare ale z duszą ;)
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

ninalken - Piękny sprzęcik :!:
ninalken
-#zasłużony2020-21
-#zasłużony2020-21
Posty: 220
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:45
Lokalizacja: Poznań i okolice...

Post autor: ninalken »

Dziękuję, też mi się podoba... :) Ładny a przede wszystkim funkcjonalny, ale żeby był jeszcze taki grzeczny jaki ładny. Po przygodzie z S634 muszę poświęcić mu trochę więcej czasu żeby się nim "zaprzyjaźnić". ;)
Różne takie tam... stare ale z duszą ;)
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Dużo z nim rozmawiaj, głaszcz od czasu do czasu, nie ściskaj za mocno, zabieraj na długie spacery do lasu, na strzelnicę, nie krzycz na niego ! Karm dobrym śrutem i nie żałuj PKB, a na pewno się zaprzyjaźnicie :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

:lol: :spoko:
ODPOWIEDZ