Obrazek

Moja 95-tka

Awatar użytkownika
Lukasznikov
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:13
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Moja 95-tka

Post autor: Lukasznikov »

Siema wszystkim!
Pare miesięcy temu zakupiłem mojego H95, strzelałem nim z otwartych przez jakiś miesiąc do puszek i butelek ponieważ przez sru-glo nie byłem w stanie trafic nic mniejszego, a karabinek trochę szalał przy strzale lecz to pewnie kwestia wprawy.I nadszedł ten dzień w którym przekazałem sprzęt Alchemikowi który zamontował swoj zestaw tuningowy,zrobił koronę lufy,dopracował port ładowania,wyszlifował cylinder pod pierścien prowadzący na tłoku i przy okazji odpowiednio nasmarował wszystko odpowiednimi smarami.Po tych operacjach przy strzelaniu czułem, że to zupełnie inny karabinek wszystko zmieniło się na lepsze.. strzały stabilne,poprawiło się skupienie i wiatrówka już tak nie skacze przy strzelaniu. Jeszcze raz wielkie dzięki Dominik! :)
W tym tygodniu zamówiłem Leapersa 3-9x32 i zamontowałem go na niskim montażu Hawke bo taki akurat miałem w domu i wszystko gra! po wystrzeleniu 2 paczek lunetka siedzi jak przyspawana i dopiero teraz odkrylem prawdziwe możliwości mojego Harrego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
H95+Leapers3-9x32
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

No to gratulacje! Przekonałes się, że jednak Harnaś po tuningu to zupełnie inny temat :-) Ja dzisaj postrzelałem z fabrycznej 125-tki no to była jazda ale i tak mniej więcej 2 x na 10 zdejmowałem KZ40 na 41 m z kolanka :-)
Awatar użytkownika
piwkot
Posty: 28
Rejestracja: 06 lut 2012, 19:51
Lokalizacja: okolice Kielc

Post autor: piwkot »

A nie przeszkadzają Ci otwarte przyrządy przy tym niskim montażu ?
Hatsan 95 SAS QT TG + ...Kandar 3-7x28 ;P
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

Podejrzewam ,że przy powiększeniu powyżej x6 w ogóle ich nie widać a poniżej lekka mgiełka ;)
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
Lukasznikov
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:13
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Moja 95-tka

Post autor: Lukasznikov »

Przyznaje, że przy powiększeniu X3 występuje lekka mgiełka praktycznie niezauważalna, natomiast dalej jest już świetnie. :D

[ Dodano: Pon 26 Mar, 2012 14:49 ]
Nawet osłony flip-open wlazły.
Teraz mam w planach dorobienie regulowanej stopki aby bardziej dopasować karabinek pod siebie, a baki raczej ruszać nie będę.
Zostało jeszcze doprowadzenie do używalności mojej strzelnicy plenerowej i znalezienie dętki pod karabinek potem tylko żyć i nie umierać ;)
H95+Leapers3-9x32
Awatar użytkownika
sniper_pl
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2012, 22:31

Post autor: sniper_pl »

Lukasznikov pisze:Zostało jeszcze doprowadzenie do używalności mojej strzelnicy plenerowej i znalezienie dętki pod karabinek potem tylko żyć i nie umierać
Pod karabinek to dentka kiepsko się sprawdzi, za bardzo sprężysta. Lepiej zrobić poduszke wypchaną ryżem czy innymi ziarkami.
Awatar użytkownika
Lukasznikov
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:13
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Moja 95-tka

Post autor: Lukasznikov »

Tak tylko ryż wchłania wilgoć i w plenerze raczej kiepsko się sprawdzi, przynajmniej tak mi się wydaje. Niestety ale muszę mieć przerwę w strzelaniu bo noga złamana i o krykach chodzę ;(
H95+Leapers3-9x32
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Ziarna w kiełbasie jak zatęchną to kapkę capią.. ;-)
Można by piasku nasypać, grubego, albo kulki styropianowe, tylko że to lekkie będzie..
A tak w ogóle to looknij tutaj: http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t ... kie%B3basa
P.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Lukasznikov
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:13
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Moja 95-tka

Post autor: Lukasznikov »

Dzięki kolego już przerobiłem ten temat ;)
H95+Leapers3-9x32
Awatar użytkownika
sniper_pl
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2012, 22:31

Post autor: sniper_pl »

Ten link był dla mnie, fakt ryż czy ziarka to kiepski pomysł, No, chyba ze strzelamy tylko w lato przy bezdeszczowej pogodzie, to wtedy moze się sprawdzi.

PS: Ten Hatsan na zdjęciu zacnie się prezentuje, lepiej niz Slavka 634 którą miałem
Awatar użytkownika
Lukasznikov
Posty: 39
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:13
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Moja 95-tka

Post autor: Lukasznikov »

Moim zdaniem Hatsan ogólnie ładniejszy od slavki jest i tyle :D
H95+Leapers3-9x32
sylvio
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 50
Rejestracja: 09 gru 2007, 18:11
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: sylvio »

Witam Kolegów, nie udało mi się znaleźć przez szukajkę,lupka podsuwa tematy demontażu lufy z kostką z systemu, wiec podczepię się tutaj bo sprawa tyczy się hatsana 95. Czy lufa w kostce jest wkręcana, bo mam pewne wątpliwości, . Może ktoś już to robił, a chcę wymontować w celu skrócenia od strony kostki bo tam jakieś 3cm od wlotu jest uszkodzony gwint.
Diana 34 Optisan cobra 3-9x42
Arsial
Posty: 55
Rejestracja: 18 wrz 2012, 12:00

Post autor: Arsial »

Witam,
Kupiłem Exact 4.53mm i mam pytanie czy ten srut nieuszkodzi lufy 4.5mm czy nie stanie sie tak ze po prostu po wystrzeleniu tej paczki 4.53mm lufa niezwiekszy swojej srednicy wewnątrz i inne sruty beda prze nia przelatywały???????
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Obrazek
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 58
Rejestracja: 22 lut 2012, 13:19
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Robert »

Arsial pisze:Witam,
Kupiłem Exact 4.53mm i mam pytanie czy ten srut nieuszkodzi lufy 4.5mm czy nie stanie sie tak ze po prostu po wystrzeleniu tej paczki 4.53mm lufa niezwiekszy swojej srednicy wewnątrz i inne sruty beda prze nia przelatywały???????
ołowiany śrut nie zmieni średnicy stalowej lufy, może jedynie ją zaołowić w bruzdach gwintu.
Deerhunter cal.45
Remington newarmy cal.44
Gamo Hunter 890 4,5mm
ODPOWIEDZ