Obrazek

Niespodzianka - FAC kupiony jako wiatówka

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Piotr ma racje. W świetle prawa kupiłeś karabinek poniżej 17J. Jest to sprężarka pneumatyczna.
Nie udowodnisz, że sklep sprzedał Ci broń pneumatyczną, a Policja po zgłoszeniu zabierze go do CLK. Co najmniej 6 miesięcy będziesz bez karabinu i pieniędzy. Po tym okresie oddadzą Ci zardzewiały złom lub oskarżą o posiadanie nie zarejstrowanej broni.

Będziesz musiał zapłacić grzywnę i wytoczyć sprawę cywilną sklepowi Militaria.pl Jako, że mają kasę na prawników pozew zostanie odrzucony, a Ty bez pieniędzy, karabinka i grzywną ;)

Jednym słowem, masz dwa wyjścia. Samemu obniżyć energię lub dogadać się ze sklepem.
Samo życie......
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Dlatego też parę postów wcześniej napisałem o paczce śrutu w ramach nawiązki za straty moralne. Po dobrych negocjacjach.... 8)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 85
Rejestracja: 10 sie 2011, 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: TommyT »

Dopisuję się do opinii Piotra.
Akurat w gas-ramie łatwo sobie podbię energię i praktycznie nie ma po tym śladu.
Szanse, że udowodnisz że nie grzebałeś - zerowe.
Rozumiem, że to wkurzające, ale czasem po prostu się nie da.
Poza tym - odpowiadają/nie odpowiadają - zareagowali bardzo rozsądnie - chcą karabinek "naprawić". Przecież nie sprzedali tego specjalnie (mam nadzieję :)).Jak np. koncern samochodowy wypuści bubla, to nawet jeśli jazda takim samochodem była narażeniem Twojego życia, to też nie dostaniesz nowego auta, tylko się cieszymy jak nas wezwą do wymiany na ich koszt. Najwyraźniej prawo sankcjonuje takie postępowanie, bo w dzisiejszych porypanych czasach, amerykany by juz ich procesami w gatkach puścili...
TX200 + mDOT, HW40,S631, FWB 65, .22, 9, 7,62,12
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Cortez pisze:Dlatego też parę postów wcześniej napisałem o paczce śrutu w ramach nawiązki za straty moralne. Po dobrych negocjacjach.... 8)
Mi wystarczy zwrot pieniędzy i słowo "przepraszam" ;) W M ciężko o dobry śrut ;)
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
b3n0
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2010, 1:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: b3n0 »

Aj tam ,aj tam, to może chociaż latarkę za pół ceny? :D
TX200/DOT
Obrazek
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 85
Rejestracja: 10 sie 2011, 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: TommyT »

Nie przesadzasz torchę z tym zwrotem kasy?
Przecież wystarczy trochę powietrza mu spuścic i będzie OK.
Jasne, możesz czuć się wkurzony, ale chyba lekki overreacting?
A pomiar był wykonany OK?
Wiem, że w zalezności od warunków (temp, oświetlenie), śrutu czy np. lekkiego diesla, rózne "kwiatki" wychodzą...
TX200 + mDOT, HW40,S631, FWB 65, .22, 9, 7,62,12
Awatar użytkownika
b3n0
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2010, 1:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: b3n0 »

Pomiar był wykonany przez profesjonalistów, profesjonalnym sprzętem przy temperaturze pokojowej w doskonałych warunkach oświetlenia i ciśnienia atmosferycznego.
TX200/DOT
Obrazek
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 85
Rejestracja: 10 sie 2011, 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: TommyT »

To profesjonaliści nie mogli chłopowi od razu trochę tego powietrza spuścić i byłoby po krzyku ? :D
No chyba, że nadzieja na ten śrut darmowy :)
Sry Panowie - tak bagatelizuję - ale z całym szacunkiem dla kolegi, ochłońcie i postawcie się na miejscu sprzedawcy (nie - nie jestem, ani nie jestem spokrewniony, nie mam płacone etc.). Myślę, że wielkie przepraszam 100% się należy, doprowadzenie karabinka do stanu E<17J - 100% się należy, może jakiś gratisik - ale zwrot kasy?
TX200 + mDOT, HW40,S631, FWB 65, .22, 9, 7,62,12
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

b3n0 pisze:Pomiar był wykonany przez profesjonalistów, profesjonalnym sprzętem przy temperaturze pokojowej w doskonałych warunkach oświetlenia i ciśnienia atmosferycznego.
:D
Pomiar był ok. Na AA Zbyszka było 15.9J, na moim HW97 5,5 16.6J. To średnia z kilku strzałów. Wszystko tak, jak być powinno. Poza Niespodzianką :D
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

No, teraz mi jeszcze do głowy przyszło... Z tego co gdzieś na forumie wyczytałem AD PCPuf to tam za ilość powietrza odpowiada jakaś "sprężynka przy zbijaku" czy coś... Nie znam się, prośba do Piotra np o korektę, ale jeśli takie coś kapkę siadło, to mogło się Julów samiopistnie dołożyć "przez przypadek" bez winy sklepu... ?
Zmęczenie materiału? Nie chcę ich bronić, ale też (jeszcze) nie zrobili mi nic złego.. ;-)

Gas ram - nie PECEp... Ale ze mnie sirota :oops:
No, ale też się mogło (mogło?) coś "wyrobić" ?
Ostatnio zmieniony 04 lut 2012, 23:29 przez Mamutowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Na zwrot kasy nie licz - przegrasz. Wiem, bo przerabiałem kiedyś podobny temat. Po długich bojach, zaproponowano mi za dopłatą inny model i tyle. Trzy paczki Crosmana Pointed gratis. :PP

edit:

Mammu: gas-ram to nie PCP ;) Inne trochę zasady działania. Ale o tym jest gdzie indziej....
Ostatnio zmieniony 04 lut 2012, 23:31 przez Cortez, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
b3n0
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2010, 1:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: b3n0 »

Wisior, spójrzmy prawdzie w oczy.. TommyT dobrze prawi, dać mu rybę! :D
TX200/DOT
Obrazek
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 85
Rejestracja: 10 sie 2011, 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: TommyT »

Sry Marcin,
ale jak juz napisałem - moim zdaniem, przy gas-ramie udowodnienie że się nie "podbiło" samemu cisnienia chyba nie jest możliwe.
TX200 + mDOT, HW40,S631, FWB 65, .22, 9, 7,62,12
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

TommyT pisze:Sry Marcin,
ale jak juz napisałem - moim zdaniem, przy gas-ramie udowodnienie że się nie "podbiło" samemu cisnienia chyba nie jest możliwe.
Bo nie jest, chyba, że ktoś zdejmie DNA z pompki do amorków i odciski palców na systemie. :lol:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 85
Rejestracja: 10 sie 2011, 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: TommyT »

No może też super sprzętem sprawdzić skład powietrza wewnątrz systemu i dojść do wniosku, że 80% tworzą cząsteczki występujące w okolicach fabryki, a 20% - charakterystyczne dla Wrocławia :D
P.S. To chyba w CSI i takich innych filmach :lol:
TX200 + mDOT, HW40,S631, FWB 65, .22, 9, 7,62,12
ODPOWIEDZ