Obrazek

Niespodzianka - FAC kupiony jako wiatówka

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

rifleman pisze: Tak mamy niestety skonstruowane przepisy, że sklep może się wypiąć.
A jakby Tobie ktoś chciał zwrócić po 2 miesiącach używany towar, mówiąc że coś nie działa z Twojej winy, a Ty nie masz pewności czy właściciel nie grzebał i nie "przekombinował" z czymś?
Poza tym, w tym przypadku sklep się nie "wypina". Proponują wyregulowanie sprzętu więc o co chodzi?
Znalazł się haczyk żeby komuś znowu łatkę przypiąć?
:/
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rifleman

Post autor: rifleman »

Piotrek, swoje zdanie wyraziłem w pierwszym poście. Nie bijmy piany na darmo.
Powinni bez gadania wyregulować i jakiś nazwijmy to gadżet za "straty moralne" dorzucić.
Nikomu łatek nie przyklejam, wyraziłem tylko swoje zdanie.
Peace. :D
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Pis :) :pokoj: :piwo:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
b3n0
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2010, 1:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: b3n0 »

Tylko tu nie Pisuj.. Jak Łukasz prawi, o klienta trzeba dbać. Jak się sprzedaje sprzęt głównie Made in China, tym bardziej. Za chwile zacznę wierzyć, że "militarzyści" faktycznie odpalają Ci jakąś dolę za bronienie ich "dobrego imienia". Pracuję w branży piwowarskiej. Jak ktoś mi przyjdzie i powie, że dostał ocet zamiast piwa, to nie naleje mu łaskawie świeżego i przeproszę, tylko oddam mu kasę za to pieprzone jedno piwko i dam drugie gratisowe z przeprosinami i przybiciem piątki. I to właśnie takie postawy, jak Twoja, powodują znieczulicę i ogólne "manie w d..ie" klienta. Płacę pół wypłaty miesięcznej za towar, to wymagam, żeby było to to, na co te pół wypłaty przeznaczyłem. I to tyle, pozdrawiam.
TX200/DOT
Obrazek
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

rifleman pisze:IMO, każdy "normalny" sklep powinien to załatwić i przeprosić.
Ale jak głosy (całe szczęście że nie na tym forum) są takie, że nic się nie stało tylko sobie powietrza upuść. No to sorry panowie, sami się o takie traktowanie prosicie. :/
Skoro z góry się zakłada, że sklep nie przeprosi, kasy nie odda, tylko w przypływie wielkiej łaski wyreguluje, to pozostaje bić tylko brawo takim opiniom.
Dlatego taki mamy chlew na naszym rynku. :/
co racja to racja,popieram w 100%

[ Dodano: Nie 05 Lut, 2012 07:49 ]
rifleman pisze:
b3n0 pisze:Brakuje jeszcze, Łukasz, reklam takich sklepów i na naszym forum,
Mam nadzieję, że ich nigdy nie będzie. :?
Pracuję już ładnych parę lat w handlu i takie sprawy (podobnego "kalibru") załatwia się praktycznie od ręki i bez problemu. Troszkę inna branża ale zasady te same. Czasem nawet pomijając drogę reklamacji.
Jeden zadowolony klient przyciągnie 5, jeden zniechęcony zrazi 10. ;)
tu także się zgadzam,wiem jak to działa z punktu widzenia konsumenta,jak cos komus polecam to naganiam klientów,jak nie to ich tam już napewno nie będzie :D prawa rynku

[ Dodano: Nie 05 Lut, 2012 07:52 ]
Mamutowicz pisze:
rifleman pisze: Tak mamy niestety skonstruowane przepisy, że sklep może się wypiąć.
A jakby Tobie ktoś chciał zwrócić po 2 miesiącach używany towar, mówiąc że coś nie działa z Twojej winy, a Ty nie masz pewności czy właściciel nie grzebał i nie "przekombinował" z czymś?
Poza tym, w tym przypadku sklep się nie "wypina". Proponują wyregulowanie sprzętu więc o co chodzi?
Znalazł się haczyk żeby komuś znowu łatkę przypiąć?
:/
do tego służy gwarancja,zakładamy że jakimś cudem cuś się stało, i sklep powinien to załatwić bez mamrotania.
Masz jakieś powiązania ze sklepami na M.. że tak ich bronisz?

[ Dodano: Nie 05 Lut, 2012 07:59 ]
b3n0 pisze:Tylko tu nie Pisuj.. Jak Łukasz prawi, o klienta trzeba dbać. Jak się sprzedaje sprzęt głównie Made in China, tym bardziej. Za chwile zacznę wierzyć, że "militarzyści" faktycznie odpalają Ci jakąś dolę za bronienie ich "dobrego imienia". Pracuję w branży piwowarskiej. Jak ktoś mi przyjdzie i powie, że dostał ocet zamiast piwa, to nie naleje mu łaskawie świeżego i przeproszę, tylko oddam mu kasę za to pieprzone jedno piwko i dam drugie gratisowe z przeprosinami i przybiciem piątki. I to właśnie takie postawy, jak Twoja, powodują znieczulicę i ogólne "manie w d..ie" klienta. Płacę pół wypłaty miesięcznej za towar, to wymagam, żeby było to to, na co te pół wypłaty przeznaczyłem. I to tyle, pozdrawiam.
z tym octem to moze jakas promocja byc (o której byś nie wiedział) jak w cappy,jak dostaniesz wode zamiast napoju to wygrywasz nagrode :D to tak żartem
ale tak serio to o klienta trzeba dbać, podstawowe prawo kapitalizmu zwłaszcza że jak wydajesz 1000 czy 1500 zł na karabinek to chcesz mieć taki jaki był w opisie
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
TommyT
Posty: 85
Rejestracja: 10 sie 2011, 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: TommyT »

rifleman pisze:Powinni bez gadania wyregulować i jakiś nazwijmy to gadżet za "straty moralne" dorzucić.
Ale kolega w pierwszym poście napisał, że chcą karabinek dać do serwisu - więc o co chodzi - o gadżet..?
Nigdzie nie widzę, żeby sklep, jak go zwą, nie chciał zrealizować zobowiązania gwarancyjnego?
Zbyszek - chwali Ci się, ale jakbyś sprzedawał samochody, no dobra - odkurzacze, to już pewnie byś tak chojnie nie szafował nimi..
Myślę, Panowie, że zimno jest i chyba nudzi się wszystkim, bo temat rozdmuchany ponad miarę.
Dopiero co jakiś czas temu na ajłebie (jak to crash powiada :D ) rzucał się kolega do dwóch sklepów, że niby go w bambuko robią, o klienta nie dbają etc. A po dwóch tygodniach sam napisał, że z danym sprzedwacą dobry kontakt i w sumie zastrzeżeń nie ma... Ale dyskusji było :D
TX200 + mDOT, HW40,S631, FWB 65, .22, 9, 7,62,12
Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mrk »

Hangingman, jeżeli podejrzewasz, że sklep popełnił wykroczenie/przestępstwo to powinieneś to zgłosić odpowiednim organom. Karabinek pewnie ci zabiorą do sprawdzenia oraz jako dowód w sprawie. Jeżeli potwierdzi się, że sklep popełnił wykroczenie/przestępstwo sklep (lub sprzedawca) zostanie ukarany. Co z karabinkiem? Nie wiem.
AA S400
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

mrk pisze:Co z karabinkiem? Nie wiem.
Zostanie zatrzymany jako dowód w sprawie.
Sprawa będzie się toczyła kilka lat, będą się odwoływać a ty będziesz widział karabinek jak świnia niebo :hihi:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

crash85 pisze: Masz jakieś powiązania ze sklepami na M.. że tak ich bronisz?
Po prostu lubię być adwokatem diabła :devil2:
Sam nie raz byłem w takiej sytuacji że wszyscy na mnie najeżdżali a ja się nie mogłem obronić bo nikt mnie nie słuchał, dla tego strasznie mnie wqrza jak ktoś się tak bezpodstawnie wozi po nieobecnych.
Nie , Nie mam powiązań ze "Sklepem Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać... " ;-)

To tyle.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

Dziś niestety nie mogłem odwiedzić militariów, więc jak to się skończy dam znać w sobotę. Dopiero wtedy będę miał czas odnieść karabinek do sklepu. Dzięki za wszystkie rady :spoko:
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Obelix
Posty: 12
Rejestracja: 22 lip 2010, 11:52

Post autor: Obelix »

Rozumiem, że możesz być wściekły na militaria ale może by się tak chwilę zastanowić. Czy naprawdę choć jedna osoba uważa, że sieć M. specjalnie sprzedaje nielegalnie FAC-owe wiatrówki? To raczej producent dał ciała bo wiatrówki Crosmana na polski rynek powinny być osłabione w stosunku do tego co sprzedają na rynek amerykański. Naprawdę uważasz, że militaria świadomie ryzykowała by problemy i potencjalne kary w imię czego? Te same wiatrówki słabsze były by w tej samej cenie a jak zmawiają towar to wiadomo, że taka sieć zamawia na kontenery więc nie sprawdzą kilku tysięcy wiatrówek. Może taki egzemplarz się trafił a może producent dał ciała. Hatsany z tego co kojarzę też nieraz potrafiły być FAC-ówkami póki trochę sprężyna nie siadła.
Łucznik wz. 70
Gamoń Compact
FWB-65 - w trakcie renowacji.
HW97K+Leappers 3-9x32
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Militaria pewnie bardzo by sobie życzyły, żeby sprowadzać wiatrówki na kontenery. Raczej tak sie nie dzieje.
Kilka tysięcy sztuk jednego modelu, to zdarza się przy imporcie wiatrówek po 30-50 dolarów z takiego kraju, gdzie dużo ryżu jedzą.
Jeśli towar odbiega od normy z winy producenta, to sprzedawca (zwłaszcza będący wyłącznym niestety przedstawicielem na Polskę) winien dyscyplinować producenta, co pozostaje poza zainteresowaniem klienta, a jak zareaguje wobec klienta, to już zależy od kultury sprzedaży obowiązującej u sprzedawcy.
A z punktu widzenia klienta nie ma większego znaczenia, czy sprzedawca świadomie, czy nie sprzedał mu FAC-a.
Jego interesuje jedynie, że nabywając towar od chwalącego się renomą (sic! :lol: ) i solidnością (sic! :lol: ) sprzedawcy naraził się nieświadomie na odpowiedzialność wobec prawa.
Mało zabawne i uzasadniające nawet bardzo ekspresyjną reakcję.
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Heh, taka Dulska moralność się pojawia... :D
Militaria takie Be a i tak tam wszyscy kupują :D:D
Z tą różnicą że nie dają się nabierać na opisy, kupują Tylko superpromocje (pieniądz nie śmierdzi) a towar pewnie odbierają "w dwa palce" z wyrazem lekkiego obrzydzenia na twarzy... :-)
:hihi:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Ja nie kupuję.
W imię pewnych pryncypiów.
A Militaria są Be.
***** ***
Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mrk »

Czy wszyscy (narzekający na M...) mieliście osobiście kłopoty z tym sklepem?
Kupowałem tam kilka razy i mam bardzo pozytywne odczucia. Personel miły, kompetentny, bez problemu prezentowali asortyment pomimo, iż zaznaczałem, że nie jestem zainteresowany kupnem...
AA S400
ODPOWIEDZ