Obrazek

Problem z ładowaniem butli 200 Bar

Przyrządy i osprzęt do wiatrówek.
ODPOWIEDZ
bozyk666
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2011, 20:02
Lokalizacja: Drzewica

Problem z ładowaniem butli 200 Bar

Post autor: bozyk666 »

Witam ponownie po świątecznej przerwie.
Tak oto idąc za Waszymi radami Szanowni Koledzy (Post "Wiatrówka na CO2 do 2500 pln") stałem się dumnym posiadaczem karabinka PCP.
Zakupiłem Falcona w słynnej ręcznie robionej osadzie SAKO TRG od kolego z forum - Karola. Nie będę się tutaj rozpisywał jaki to super sprzęt i jaka różnica w porównaniu do sprężyny bo to każdy wie. Dodam tylko, że jestem bardzo zadowolony i podziwiam Karola za cierpliwość jaką się wykazał odpowiadając na moje niekiedy głupie pytnia :)
Wszystko było cacy do momentu gdy brakło mi powietrza w butli. Szybko udałem się do miejscowej Straży Pożarnej i zapytałem czy pomogą. Mają kompresor 300 Bar (ja mam butlę 200 Bar) i niestety końcówka nie pasuje do butli.Z tym właśnie wiąże się moje pierwsze pytanie-co mam dokupić aby nabić u nich butlę???
Mam też drugie pytanko; zamierzam kupić butlę 300 Bar i nie wiem czy będę musiał dokupić do niej inną przetoczkę niż ta którą posiadam- ewentualnie czy są może jakieś przejściówki "czy cuś"? Nie chciałbym zostać właścicielem butli 300 której nie mam gdzie nabić i nie mam jak z niej zatankować kartusza.
Proszę o pomoc, sami wiecie jak to jest - nowy sprzęt, ochota na strzelanie, a tu nagle "wiatru brak".[/b]
.:Stachu:.
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2011, 19:07
Lokalizacja: Dretyń

Post autor: .:Stachu:. »

Wszystko da się zrobić, nie ma obaw są specjalne dławiki do tego typu przypadków kiedy to potrzeba zmniejszyć prędkość przetaczania, lub odpowiednie zawory do butli. Co do końcówki to można ją nabyć lub dorobić u tokarza za niedużą kaskę lub powszechny środek płatniczy w postaci "flaszki". W tym temacie to wal do Dagi40 lub Martiusx oni są chodzącymi encyklopediami na te tematy a przy tym przystępni i mili faceci (ale ze mnie wazeliniarz :hihi: ) napewno odpowiednio doradzą.
Pozdrawiam
ZKK 600 + VOMZ 2.5-10x48 i resztki pneumatyki :)
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

No dobra, jak już Stachu tak pod włos....Obrazek

Jakies lekkie dziadostwo w tej waszej Straży - mają wypaśny kompresor, a już końcówki do 200 bar nie kupili?
Faktem jest - końcówki ładujące 300 bar mają taki cybant na końcu, który uniemożliwia wkręcenie ich do zaworu butli 200 bar, żeby po prostu przypadkiem nie nabić do dwusetki trzystu bar.
Dlatego musisz nabyć coś takiego:
http://imageshack.us/photo/my-images/64 ... na200.jpg/
Z jednej strony to ma króciec taki jak do gniazda zaworu 200 bar, a z drugiej głębokie gniazdo, w które wejdzie końcówka ładująca 300 bar.
Gdzie?
Pewnie w jakichś sklepach nurkowych, jest tego trochę w sieci, może też chłopaki w Cekausie mają, bo oni lubią takie śmieszne graty. A jak nie mają, to na pewno podpowiedzą gdzie kupić.
Cena - myślę, że ok. 50 zł.

Co do drugiego pytania, to sądzę, że kłopotu nie będzie, ale zamieść zdjęcie tej przetoczki to się powie wtedy na sicher.
bozyk666
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2011, 20:02
Lokalizacja: Drzewica

Post autor: bozyk666 »

Dzięki , bardzo mi pomogłeś.
Poniżej wrzucam link do fotek mojej przetoczki.
jak możesz to odpowiedz.
http://imageshack.us/g/834/dscf0021bo.jpg/
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Będzie działać.
Awatar użytkownika
wawool
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 10:55
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: wawool »

Jeżeli mowa tu o normalnej redukcji 300/200 bez zaworka upustowego to taką kupiłem w listopadzie od Krzycho PCP z iwebu (38 zł z wysyłką). Ma też wersję z zaworkiem, zestawy do ładowania, butle.
Steyr LG 110 FT + BN, AA S400 + BE 4200 6-24x40SF, FWB 300S, FWB 100, HW30, CP99, SSP-250
astralago
Posty: 12
Rejestracja: 06 mar 2012, 11:02

czy takie coś

Post autor: astralago »

Witam,

A może chodzi o takie coś u mnie to załatwiło sprawę ładowania butli i przetaczania do kartusza.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

To samo, tylko na odwrót.
W wątku chodzi o redukcję z końcówki ładującej 300 bar na zawór 200 bar.
To twoje to redukcja z zaworu 300 bar na gwint kartusza czy przetoczki do ładowania z butli 200 bar.
***** ***
astralago
Posty: 12
Rejestracja: 06 mar 2012, 11:02

Post autor: astralago »

no tak faktycznie, nie do końca zrozumiałem, ale teraz już wiem o co biega.
ODPOWIEDZ