Obrazek

NIE padł AGS

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
sla_lom
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 6:52
Lokalizacja: południe

NIE padł AGS

Post autor: sla_lom »

.....4x40 Sap. Mil Dot po przeszło 3 tys. strzałów, a nie powinien tak szybko :evil: , zwłaszcza, że fabryka jest poprawiona przez Hogana i naprawdę karabinek dużo przyjemniejszy niż w oryginale.
Lunetka zaczęła gubić zero. Dużo klikania, później sprawdziłem montaż, no i oczywiście hatsanka - z otwartych strzela ok. Wniosek - lunetka. Dobrze, że jeszcze na gwarancji :-)
Po prostu nie miałem szczęścia - optyka na hatsana to w sporej części loteria: wytrzyma albo i nie.
Pzdr
Ostatnio zmieniony 15 maja 2006, 19:45 przez sla_lom, łącznie zmieniany 1 raz.
HW 97k + leap. 3-9x40 AO MD,
Hatsan 55s (reaktywacja by Hogan).
Slavia (2w1) 630+631 + AGS 4x40 MD
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Los czasami bywa okrutny :evil: Pewnie trafiłeś na jakiś wadliwy model, że tak szybko padł. Zobaczysz, wymienią Ci i postrzelasz jeszcze długie lata :-D
sla_lom
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 6:52
Lokalizacja: południe

Post autor: sla_lom »

Taką mam nadzieję. W poniedziałek postaram się wysłać lunetkę do reklamacji i będę oczekiwał na bardziej "szczęśliwszy" model ;-)
Dzięki za słowa otuchy.
pzdr
Sławek
HW 97k + leap. 3-9x40 AO MD,
Hatsan 55s (reaktywacja by Hogan).
Slavia (2w1) 630+631 + AGS 4x40 MD
Awatar użytkownika
Madrian
Posty: 115
Rejestracja: 08 maja 2006, 9:09
Lokalizacja: Gród Warsa i Sawy

Post autor: Madrian »

Spróbuj najpierw "strzelania po kwadracie". To że nie możesz trafić nie koniecznie oznacza winę lunetki. Spróbuj też strzałów z podparcia bez regulacji lunety.
Dopiero wtedy wysyłaj do reklamacji.
H-55 TG + AGS 4x32; IŻ-38; CPS.
Jeśli rodzice coś ci tłumaczą i nie trafia do głowy, to pamiętaj że potem obcy ludzie wtłoczą ci to przez d... tylko boleć będzie 5 razy mocniej.
sla_lom
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 6:52
Lokalizacja: południe

Post autor: sla_lom »

Fakt, "po kwadracie" nie próbowałem, ale ze stabilnej pozycji (siedząc, karabinek podparty) na niewielkiej odległości (ok. 10 m) celując w wyraźnie zaznaczony środek tarczy przestrzeliny układały się jakby ktoś grochem sypnął ;-) . Wprawdzie lunetkę wyzerowaną mam na 20 m (bo na taki dystans w 90% strzelam), ale nie chodziło mi przecież o trafienie w środek, ale sprawdzenie powtarzalności trafień. Niestety, na 10-cio strzałowe serie tylko o kilku strzałach można by powiedzieć, że obrazują jako takie skupienie. Pozostałe - różnie. Po którejś serii z rzędu, zmęczony w końcu tym wszystkim odkręciłem montaż z lunetką. Z tej samej pozycji seria 10 strzałów wycięła w tarczy całkiem przyzwoity otworek (nawet się nie spodziewałem) . I właśnie ten fakt, utwierdził mnie w przekonaniu, że to nie karabinek, czy brak umiejętności - ale lunetka.
Teraz sam się zastanawiam, czy nie popełniłem gdzieś błędu - jak mi to nie da spokoju, to jeszcze raz zakręcę lunetkę i tym razem spróbuje "po kwadracie". Muszę sobie tylko przypomnieć jeszcze algorytm takiego strzelania (gdzieś o tym czytałem) ;-)
Pzdr.
Sławek
HW 97k + leap. 3-9x40 AO MD,
Hatsan 55s (reaktywacja by Hogan).
Slavia (2w1) 630+631 + AGS 4x40 MD
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

witam
to napewno wina lunetki.
opisana przez Ciebie sytuacja-identycznie było u mnie, tylko, że z lunetą Delta 3-9/40 i po ok. 10 paczkach śrutu (może trochę więcej-bo luneta była kupiona używana, a gość twierdził, że wystrzelił 3 pudełka-pewnie zaniżył)
strzlałem z 17 m (dokładnie)-seria 7 strzałów i regulacja krzyża-aż ustawiłem skupienie +- średnica monety pięć zł.
po dniu przerwy, te same warunki- i połowa strzałów nie weszła nawet w kulochwyt (14/14)-na początku nawet pisałem na iweb na ten temat-myślałem, że coś jest nie tak z karabinkiem, np.musi się rozgrzać uszczelka itp.
znowu ustawiłem dobre skupienie i po przerwie od nowa.
z czasem luneta gubiła zero w czasie strzelania-kilka serii w miarę dobrze, a potem jak grochem o ścianę-aż sama skończyła na ścianie (w przypływie nerwa).
teraz kupiłem leapersa-z gwarancją i tą z serii TS-jak będzie zobaczymy
pozdrawiam
Szymon.Karpacz
sla_lom
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 6:52
Lokalizacja: południe

Post autor: sla_lom »

Chyba dałem ciała! (i oby tak było)
Zainspirowany postem Madriana postanowiłem jeszcze raz spróbować. Pozostawało mi tylko przykręcić lunetkę wraz z montażem do wiatrówki (nie odkręcałem lunety z obejm montażu). W trakcie zakładania montażu zauważyłem, że kołek stopujący (w h55 to taka blaszka ze śrubką dołączona do karabinka ;-) ) jest poluzowany. Przykręciłem go więc solidnie i nie mniej solidnie montaż wraz z lunetą. Tak się szczęśliwie złożyło, że nie miałem zbyt dużo klikania, żeby ją w miarę ustawić. Strzalam z podpórki - jest dobrze, strzelam po kwadracie - jest nieźle, przestawiam lunetkę na 15 m - to samo. Jeszcze nie za bardzo wierzę, więc od czasu do czasu "potrzepuję" trzymaną oburącz wiatrówką. Kolejna seria 10 strzałów - jest ok. (nadal z podpórką). Myślę więc - trzeba sprawdzić z mojej ulubionej pozycji: "rekraacyjno-leniwa nr 1" tj. leżaczek, łokieć lewej ręki oparty o kolano. Zdążyłem oddać tylko jedną serię 10 strzałową - znowu ulewa. Wziąłem jednak tarczę do domu i nadal nie wierzę, że wystrzelałem to z "padniętego" AGS-a. (pozycja jw. śrut Tomitex diab. sport)
Obrazek
Jutro będę chciał jeszcze raz sprawdzić - jeśli będzie wsio ok. to jestem DUPA (ale za to zadowolona)
Pzdr.
Sławek
HW 97k + leap. 3-9x40 AO MD,
Hatsan 55s (reaktywacja by Hogan).
Slavia (2w1) 630+631 + AGS 4x40 MD
Awatar użytkownika
Madrian
Posty: 115
Rejestracja: 08 maja 2006, 9:09
Lokalizacja: Gród Warsa i Sawy

Post autor: Madrian »

Chyba warto zmienić temat na "NIE padł AGS" :mrgreen:
Czasami przyczyny poważnych roblemów są banalnie proste do usunięcia i cholernie trudne do odkrycia... :-D
H-55 TG + AGS 4x32; IŻ-38; CPS.
Jeśli rodzice coś ci tłumaczą i nie trafia do głowy, to pamiętaj że potem obcy ludzie wtłoczą ci to przez d... tylko boleć będzie 5 razy mocniej.
sla_lom
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 6:52
Lokalizacja: południe

Post autor: sla_lom »

Madrian pisze:Chyba warto zmienić temat na "NIE padł AGS" :mrgreen:
Czasami przyczyny poważnych roblemów są banalnie proste do usunięcia i cholernie trudne do odkrycia... :-D
Święta prawda.
Ale ten przykład niech będzie ostrzeżeniem i przestrogą dla innych przed podejmowaniem pochopnych decyzji :oops: . Lunetka dzisiaj również została sprawdzona - wszystko ok.
Z drugiej strony jest to kolejny dowód na "przydatność" tego forum :-)
Dziękuję Madrian za poradę.
Zmieniłem również temat postu - teraz trochę dziwnie brzmiący zwróci może jeszcze uwagę i wielu nie popełni tego samego błędu.
Ja się przekonałem: albo solidny (markowy) montaż, a jeśli inny - to niestety, ale wszystkie śruby należy przykręcić więcej niż solidnie, ryzykując nawet zerwaniem gwintu. Tak bynajmniej sprawy potoczyły się w moim przypadku.
Pzdr
Sławek
HW 97k + leap. 3-9x40 AO MD,
Hatsan 55s (reaktywacja by Hogan).
Slavia (2w1) 630+631 + AGS 4x40 MD
sla_lom
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 6:52
Lokalizacja: południe

Post autor: sla_lom »

A jednak "małpa zdechła"
Pomimo nowego, solidnego montażu i stosowania się do rad jw. lunetka nie trzyma zera. :evil:
Kilka śrutów w "pn.", kolejnych parę - odskok w lewo, następne - lewo-dół (skupienie tych "odskoków" zadziwiająco dobre). Przeklikuję więc zpowrotem i ...... sytuacja się powtarza.
Zrobiłem test po kwadracie - i teraz już nie mam wątpliwości.
Jutro wysyłam lunetkę do sprzedawcy (gwarancja).
Jednak mam pecha :cry:
pzdr.
HW 97k + leap. 3-9x40 AO MD,
Hatsan 55s (reaktywacja by Hogan).
Slavia (2w1) 630+631 + AGS 4x40 MD
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Sla_lom, a ile dałeś za tą lunetkę? Może lepiej w "ruska" zainwestować.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
sla_lom
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 6:52
Lokalizacja: południe

Post autor: sla_lom »

lunetka kosztowała 250 zł (Kolter). Myślisz, że lepiej było by zarządać zwrotu tych pieniędzy i rzeczywiście sprawić sobie coś w rodzaju "gniotsa - nie łamiotsia"?
HW 97k + leap. 3-9x40 AO MD,
Hatsan 55s (reaktywacja by Hogan).
Slavia (2w1) 630+631 + AGS 4x40 MD
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Za Tą kwotę kupisz Pilada. Jak znajdę sklep, który handluje rosyjską optyką to Ci tutaj wrzucę link.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

witam
Tu masz sklep:
http://www.pryzmat-fotooptyka.com.pl/index.htm
pomyśl też o belomo-na iwebie jest bardzo dokładny test, jak znajdę dorzucę tu link.
pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Właśnie o ten sklep mi chodziło :mrgreen:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
ODPOWIEDZ