Obrazek

NIE padł AGS

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Tu masz wszystko o belomo.
Całość kosztuje (kurier i montaż)-300zł (niecałe). Właśnie myślę o niej dla drugiego hatsana 100.
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=218 ... ght=belomo

pozdrawiam
Szymon.Karpacz
sla_lom
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 6:52
Lokalizacja: południe

Post autor: sla_lom »

Dzięki - biorę się czytanie.
Chociaż.......... mam "dostęp" do lunetki PO 8x56 z "grotem", ale jest uszkodzona, tzn. pokrętło służące do ustawiania krzyża w poziomie jest dosłownie "ukręcone". Myślę, że jest to do naprawy (ale nie przeze mnie ;-) ). Może któryś z kolegów spróbowałby......? Oczywiście bez zobowiązań, bo i tak leży bezużyteczna. Ponadto ktoś kiedyś próbował ją przefuksować ( i nie zrobił tego) ale za to zdarł pięknie czarną "farbę".
No dobra, przyznam się.... tym ktosiem jest mój szesnastolatek, któremu wydaje się, że wszystkie rozumy pozjadał :-) . I to mój pierworodny też zepsuł regulację.
Ponawiam więc moje pytanie, dot. próby naprawy. Jeśli któryś z Was podjąby się ...... to będę wdzięczny ( no i oczywiście pokryję związane z tym koszty, ma się rozumieć)
HW 97k + leap. 3-9x40 AO MD,
Hatsan 55s (reaktywacja by Hogan).
Slavia (2w1) 630+631 + AGS 4x40 MD
sla_lom
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 6:52
Lokalizacja: południe

Post autor: sla_lom »

Teraz niestety muszę "znikać" z netu, ale przed tym jeszcze raz przeczytam zapodane linki.
Dzięki
Pzdr.
Sławek
HW 97k + leap. 3-9x40 AO MD,
Hatsan 55s (reaktywacja by Hogan).
Slavia (2w1) 630+631 + AGS 4x40 MD
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Ja tam mimo wszystko pozostałbym przy AGS-ie. Tego wadliwego bym reklamował i poczekał za nowym. Dopiero gdyby ten drugi padł, przesiadłbym się na Pilada lub Belomo.

Za AGS-em przemawiają:
-mniejsze gabaryty
-lepsza ostrość na wiatrówkowych dystansach
-lepsze wykonanie
-lepsza optyka (podobno)

Wierzę, że po prostu trafił Ci się wadliwy egzemplarz. Ja miałem już Belomo i Pilada i gdybym miał do nich wrócić, to tylko w ostateczności :roll:
sla_lom
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2006, 6:52
Lokalizacja: południe

Post autor: sla_lom »

Dude pisze:Ja tam mimo wszystko pozostałbym przy AGS-ie. Tego wadliwego bym reklamował i poczekał za nowym. Dopiero gdyby ten drugi padł, przesiadłbym się na Pilada lub Belomo.
Chyba tak zrobię, dam mu szansę ;-). W końcu to tylko koszt przesyłki ;-)
Dziękuję za radę i pozdrawiam
Sławek
HW 97k + leap. 3-9x40 AO MD,
Hatsan 55s (reaktywacja by Hogan).
Slavia (2w1) 630+631 + AGS 4x40 MD
krypto
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2006, 18:30
Lokalizacja: Milton Keynes

Ags ?? No właśnie..

Post autor: krypto »

Kupiłem niedawno AGS 4x40 Sapphire Duplex wyszło na polskie mniej niż 150 (w zależnosci od kursu) no wszystko byłoby fajnie gdyby nie ten napis na lunetce MADE in CHINA- powinienen sie martwić ?? Gdzieś przeczytałem że firma jest Angielska(?) :/ Dodam że wyglada jak nabardziej w porządku (oryginalnie) no ale China...(eee obiecywałem sobie nigdy wiecej niczego...a teraz to naprawde cieżko nic z chin) :|
H70 stg + AGS 4x40
Tera będe strzelać z wiatrówki.. :)
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

AGS i Leapers to ta sama firma która ma swoją produkcję w Chinach, AGS jest na Anglię, a Leapers na Stany, tak więc nie ma się o co martwić, ja mam AGS kupionego w Anglii i jest na nim napis Made in China, co ciekawe w Anglii jest na nią gwarancja na trzy lata, u nas chyba tylko na rok.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
krypto
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2006, 18:30
Lokalizacja: Milton Keynes

Post autor: krypto »

Dziękuję za szybka odpowiedź ... ale co do gwarancji .. hmm u mnie wygląda że mam (tylko)ograniczoną gwarancję dożywotnią producenta..(lunetka była zakupiona nowa, nieotwierana, niezmieniana, "fizycznie nieuszkodzona", nie była w sposób "złośliwy" traktowana lub używana w niewłaściwy sposób względem przeznaczenia) Przepraszam za mój poziom tłumaczenia :)
H70 stg + AGS 4x40
Tera będe strzelać z wiatrówki.. :)
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Jeżeli można wiedziec to gdzie za tyle można wyrwac AGS? :mysli:
H 55 short plus AGS 4x40 plus PET plus zestawik od Hogana
skid
Posty: 19
Rejestracja: 30 cze 2006, 21:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: skid »

Witam
a jaki montaz polecacie na tego AGSa ?
zamierzam kupic 4x40

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Z chińskich montaży dwuczęściowych poleciłbym ten:
http://www.allegro.pl/item114828118_two ... ontaz.html

... z jednoczęściowych ten:
http://www.allegro.pl/item115405274_pro ... edni_.html
Warto go wziąć pod uwagę tymabardziej, że jest on średni. Lepiej będzie się prezentował z Twoją lunetką niż wysoki.

Z firmowych i porządnych montaży myślę, że ten będzie dobry:
http://www.allegro.pl/item114080057_rew ... 13_mm.html

Oczywiście najlepszym wyborem byłby jakiś SportsMatch lub BKL ale one są niestety drogie...
krypto
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2006, 18:30
Lokalizacja: Milton Keynes

lunetke...

Post autor: krypto »

Wspomnianą lunetkę kupilem w sklepie http://www.opticswarehouse.co.uk/products.asp?cat=191 (mieszkam w U.K. wiec nie mialem problemów z wysyłką). Dostałem w jakies 24h. Pozdrawiam.
H70 stg + AGS 4x40
Tera będe strzelać z wiatrówki.. :)
ODPOWIEDZ