Obrazek

Co2 - N2o

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PoNiU
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:04
Lokalizacja: Zawiercie

Co2 - N2o

Post autor: PoNiU »

Siema ;)

Tak sobie siedzę i się zastanawiam czy miał by prawo działać nabój N2o z pistoletem na Co2?

Chodzi mi dokładnie o naboje do śmietany i syfonów takie jak tu:

http://allegro.pl/naboje-do-syfonu-do-b ... 79161.html

Nie mam niestety nic co używa Co2 jako źródła napędu więc nie mam jak sprawdzić ;(

Pozdrawiam 8)
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Kolego.. raczej się ni nada... n20 również stosują do instalacji tuningowych w samochodach tzw Nos... jest stosowany jako utleniacz paliwa.. wiec w połączeniu z nawet bardzo małym dieslem może spowodować ;( :? wybuch... ;/ co raczej nie wpłynie z byt dobrze na karabinek lub pistolet napędzany taka mieszaniną ;]
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Posty: 340
Rejestracja: 01 lip 2009, 9:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hiszpan63 »

PoNiU pisze:Tak sobie siedzę i się zastanawiam czy miał by prawo działać nabój N2o z pistoletem na Co2?
... wyobraź sobie , że działa ;) ... najłatwiej sprawdzić w Lov21 , ponieważ "naboje do śmietany" mają gramaturę 8g , tak jak czeskie bombiczki ... Inna kwestia , to niewyjaśniona stabilność N2o w niskich temperaturach ... używałem nawet przy bardzo niskich temperaturach rzędu -15* .. :PP
Kolego.. raczej się ni nada... n20 również stosują do instalacji tuningowych w samochodach tzw Nos... jest stosowany jako utleniacz paliwa.. wiec w połączeniu z nawet bardzo małym dieslem może spowodować wybuch... ;/ co raczej nie wpłynie z byt dobrze na karabinek lub pistolet napędzany taka mieszaniną
... gwoli ścisłości ... gaz n20 jest niepalny .. :hihi: ... i w zasadzie służy do wywoływania euforii lub stanu uśpienia ... :lol:
Jak Pan Bóg dali to i z kija wypali...
Mpp HP-01 "Gnom"
Awatar użytkownika
PoNiU
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:04
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: PoNiU »

Hmmm jest to również gaz rozweselający :hm:

Czuję, że strzelając takim wynalazkiem można osiągnąć gorsze skupienie z powodu tzw. ,,brechtania" :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

no dobrze.. nei palny.. ale jest Katalizatorem.... napisałem jasno że w przypadku diesla może być boom.. ja przynajmniej nie chciał bym trzymać policzka koło takiej bomby
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
PoNiU
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:04
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: PoNiU »

Dlatego napisałem ,,......nabój N2o z pistoletem na Co2?" ;)
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

karabinek czy pistolet.. jeden czort.. nie że jestem bojaźliwy, ale jak ktoś skonstruował coś pod co2 to chyba wiedział co robi i nie kombinował z innymi gazami :]
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Szymqers
Posty: 555
Rejestracja: 24 lut 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Post autor: Szymqers »

Mlodyferel pisze:karabinek czy pistolet.. jeden czort.. nie że jestem bojaźliwy, ale jak ktoś skonstruował coś pod co2 to chyba wiedział co robi i nie kombinował z innymi gazami :]
W takim razie cała idea tuningu czegokolwiek też jest bez sensu :P





Ja osobiście bym wypróbował - a jak sie nie sprawdzi, to gaz na jakąś impreze tawernianą przynieść i też sie nie zmarnuje :P
Hatsan 80 + Alchemik tuning + PP 3-9x40 AO
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Mirek - spokojnie - to całkowicie bezpiecznie.
Co do tuningu - ....jakby tu powiedzieć.... - no, chodzi o coś zupełnie innego z tym azotem.....
***** ***
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

z tym gazem na tawerniaki jestem Za :] nie że boje się czego kolwiek ( bawię się czasem w pirotechnikę) ale pamiętam kilka zajęć z chemii i fizyki praktycznej... 2 razy latałem z gaśnica po klasie ;p stąd to uprzedzenie...

z gazem rozweselającym miałem do czynienia... fakt niby niegroźny :] ale to tak jak z mrówką... jedna ugryzie i tylko popiecze.,. gorzej jak będzie ich więcej...
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
PoNiU
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:04
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: PoNiU »

Proponujecie na Tawerniakach takie bombiczki na rozweselenie dla każdego na wstępie ?
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

PoNiU, Ty, wtedy to już wogle wyników nie będzie :lol:
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Mirek, różne związki azotu bywają zabawne, niektóre nawet bardzo, po jednym mam pamiątkę na całe życie.
Ale sam azot jako gaz jest prawie obojętny. Sie go nie bój - w 3/4 przecież nim oddychasz :lol: .
Awatar użytkownika
PoNiU
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2011, 21:04
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: PoNiU »

"....po jednym mam pamiątkę na całe życie. "

Nie wiem o czym mówisz ale jeśli myślisz że koła napompowane azotem tyle przetrwają to się mylisz ;)
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Koła???
Nie, nie ,nie :nie: .
Myślałem o śladach na moim ciele, a nie przedmiotach materialnych.
ODPOWIEDZ