Obrazek

Co wybrac Belomo vs. Leapers ?!?!

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Leapers 3-9 32 łapie mi ostrość od ok 4 m do nieskończności. Moge sobię regulować ostrośc krzyża ( można tak ustawic że jest niewidoczny). Tylko ciągle mam problem z powtarzalnością strzałów (co może być winą braku tunigu) oraz to że oddalając się od celu drastycznie strzały przesuwają się w górę że co chwile musze kręcić. Uporczywe jest to.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

KM88 pisze:oraz to że oddalając się od celu drastycznie strzały przesuwają się w górę że co chwile musze kręcić. Uporczywe jest to.
optykę ustawia się na stałą odległość na którą najczęściej strzelasz, strzelając na inne dystanse wykorzystaj mil-dot, po to on jest :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

W ewentualności, przy dobrej optyce możesz sobie przeliczyć ile masz kliknąć na dany dystans. Np. przy założeniu że masz 1/4 cala na 100 m -> wychodzi, że na 25m przesuwasz przestrzeliny o ok. 2mm, a na 50m ok 4,5 mm.
Lepiej jednak wykorzystywać Mildot :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
wuki
Posty: 131
Rejestracja: 05 maja 2006, 16:50
Lokalizacja: K-Koźle

Post autor: wuki »

W praktyce Sun Shader wykorzystywany jest w broni wojskowej by nie było refleksów światła na obiektywie. Na wiatrówce wystarczy karton i taśma izolacyjna... Albo rura PCV z wklejoną od środka gumką i na wcisk. Zbędny bajer. Co z tego, ze ogranicza słońce w lunecie jak przez oko wpada? Chyba, że mamy świńskie... ucho?
H70 STG (t) + rdza + Albar 8X56
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

@ Wuki
Ja tylko i wylacznie chce go miec poniewaz podoba mi sie luneta z czyms takim poprostu karabinek wyglada rasowo, a taki mam zamiar zeby moj Hatsan byl wyjatkowy i MI sie podobal :) A to czy wpada przez okular czy nie to mi obojetne :) Tez juz myslalem nad wykonaniem go z rury PCV. No nic bede miec lunetke zaczne kombinowac z SunShaderem :)
Bezbronny
Daniel70
Posty: 144
Rejestracja: 18 sie 2006, 9:07
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Daniel70 »

KM88 pisze:Leapers 3-9 32 łapie mi ostrość od ok 4 m do nieskończności. ..........
....
..... (co może być winą braku tunigu)
Daj znać jak Ci Leapers padnie, chyba jako jedyny tak ostro go traktujesz.
Ile już na nim wystrzeliłeś :?:
Pozdrawiam
Daniel70
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

wuki pisze:W praktyce Sun Shader wykorzystywany jest w broni wojskowej by nie było refleksów światła na obiektywie.
Sunshader jak sama nazwa wskazuje służy do dawania cienia przy ostrym słońcu. To o czym piszesz to blenda - przesłona z dziurką. Dodatkowo zwiększa się nam głębia ostrości :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

spoko mam 2 lata gwarancji :D moge go zajechać :P Narazie poszło ok 500. Ale staram się wstrzymac az zestaw przyjdzie. :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
wuki
Posty: 131
Rejestracja: 05 maja 2006, 16:50
Lokalizacja: K-Koźle

Post autor: wuki »

Nie Wierzbin, nie o tym piszę. Pisze o Sun Shader bo jak sama mówi bez słońca nie ma refleksów. Innym ustrojstwem o takim zadaniu jest tzw. plaster miodu http://www.eabco.com/images/Scope06.gif .
H70 STG (t) + rdza + Albar 8X56
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Mikrus pisze:A ja wlasnie dzisiaj poprosilem brata o kupienie mi a Szkocji celowniczka AGS 3-9x40 cena jego to uwagaaaa 150zl nowka :D tylko nie wiem czy posiada AO. Niestety musze poczekac do grudnia az przyjedzie i mi przywieze ale mysle ze warto. A ags to to samo co leapers wiec z jakoscia bedzie ok :) Dzieki za odpowiedzi na ten temat :)
Masz jakiegoś linka do sklepu?
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Na ebay'u znalazlem ta lunetke 30funtow kosztuje :D tylko musze czekac az kupi i przywiezie :(
Bezbronny
AtomBoy
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2006, 23:50
Lokalizacja: krk

Post autor: AtomBoy »

Mój hatsan ( 90s) i leapers dzisiaj właśnie przeszedł magiczną barierę 1k ołowiu. Jeszcze przez kilka dni bez zestawu Hoganowego. Luneta sprawuje się świetnie, zero zabetonowane.
MD to jednak świetna rzecz, korzystanie z niego omija konieczność nieustannego kręcenia lupką przy zmianie odległości. Z racji nieco grubszego krzyża robię to co kolega wyżej, ustawiam tak aby był bardziej subtelny w okularze :). Tubus matowy kolejny plusik, bo niektóre lunetki mają błyszczący tubus i reflexy od słońca czasami wkurzają.
Póki co Leapers to chyba dosyć udana konstrukcja.

Na początku również miałem problemy z powtarzalnością ale teraz gdy sprężyna się dotarła nie mam większego problemu. Poza tym dosyć szybko hatsana wyczułem i jest super.
Teraz kombinuję jak zamontować pasek do noszenia :).
Harry 90s
Leapers 3-9 A0 MD TS
Dociążona kolba
--------------------------------
Sztucer
Browning BAR ShortTrac
Będzie Leupold do x24
Naboje WSMagnum .300 4750 J, 900m/s
ODPOWIEDZ