Obrazek

wiatrówka + luneta do +-1000 zł (nowa czy używana?)

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Ja widzę, że poszedł tylko BT. DOC nadal wisi (ale pewnie nie długo...).
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Z wyborem lunety jest zawsze problem. Podpowiedzi będzie tyle co opinii i gustów, a więc do końca nie dojdziesz...
Najlepiej samemu sprawdzić i się przekonać co pasuje. Jeżeli nie masz czasu pojechać w plener lub jakieś zawody to kup najtańszą / np PP 12x / Wkrótce i tak zmienisz, a przynajmniej nie stracisz wiele przy odsprzedaży ;)

Jest jeszcze taki parametr jak AO. Jeżeli zamierzasz strzelać na ustaloną odległość i zakres to nie potrzebujesz takiej regulacji. W przypadku gdy Twoje cele będą rozmieszczone w dużej skali np. od 5m do 70m to na skrajnych zakresach będziesz miał zamazany obraz.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Jaro pisze:Jest jeszcze taki parametr jak AO. Jeżeli zamierzasz strzelać na ustaloną odległość i zakres to nie potrzebujesz takiej regulacji. W przypadku gdy Twoje cele będą rozmieszczone w dużej skali np. od 5m do 70m to na skrajnych zakresach będziesz miał zamazany obraz.
No, chyba że Leupolda zakupi ;)
Ale tu cena już niestety wychodzi poza skalę :lol:
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Taki OF.

Swego czasu byłem zupełnym ignorantem w sprawach optyki - aaa bo to i tak jest niedoskonałe, to po co przepłacać, moim Nikko też widzę KZ.

Póżniej trafiła się okazja - Ellitka 4200 z boczną paralaksą za połowę ceny sklepowej. Kupiłem. Popatrzyłem. Teraz po prostu widzę, czy ciemno, czy pada, czy śnieg sypie. I dodatkowo tak sobie ją ustawiłem, że jak jest nieostro, to wiem, że coś jest nie tak i trzeba jakoś pomieszać tymi kropkami pod/nad krzyżem :D

Dobre szkła, to podstawa. Tzn jeśli masz wypaśny karabinek i wciąż coś nie idzie tak, a wiesz, że powinno być lepiej, to albo śrut, albo optyka. Może nie chodzi o to, żeby kupić najlepszą, najdroższą, tylko trzeba zaleźć tą, która pasuje do Ciebie :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Revolut pisze:Taki OF.

Swego czasu byłem zupełnym ignorantem w sprawach optyki - aaa bo to i tak jest niedoskonałe, to po co przepłacać, moim Nikko też widzę KZ.

Póżniej trafiła się okazja - Ellitka 4200 z boczną paralaksą za połowę ceny sklepowej. Kupiłem. Popatrzyłem. Teraz po prostu widzę, czy ciemno, czy pada, czy śnieg sypie. I dodatkowo tak sobie ją ustawiłem, że jak jest nieostro, to wiem, że coś jest nie tak i trzeba jakoś pomieszać tymi kropkami pod/nad krzyżem :D

Dobre szkła, to podstawa. Tzn jeśli masz wypaśny karabinek i wciąż coś nie idzie tak, a wiesz, że powinno być lepiej, to albo śrut, albo optyka. Może nie chodzi o to, żeby kupić najlepszą, najdroższą, tylko trzeba zaleźć tą, która pasuje do Ciebie :D

Zgodzę się z Tobą
Ja dopiero zauważyłem potężną różnicę jak przez Leupa popatrzyłem
Na 60m widzę teraz KZ bez problemu.
Przy PP na 40m strzelając z jasnego w ciemne miałem problem.
Ale... za jakość zapłaciłem :hihi:
A PP na Harnasiu i tak zostanie :lol:. To MÓJ PIERWSZY SPRZĘT i czasem miło będzie obojczyk na grillu poobijać :lol: bo AA PS a H90 to jak S400 do PS :lol:
Teraz JEŻELI optykę zmienię to TYLKO na mocniejszy model :hihi: ale to już nieprędko ( :hm: a może wcale)
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

ja już wiem co za optykę kupił kolega :) ale, wiem i nie powiem :) :PP poczekam jak się sam pochwali . 8)
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Paweł M pisze:o AA PS a H90 to jak S400 do PS :lol:
O muszę tu zaprotestować. Jako był właściciel S410, a obecny PS mam możliwość to porównać. I stanowczo nie pasuje tutaj H90, który jest jak trabant do mercedesa :PP
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Zgadzam się z Jaro w całej rozciąąąąąągłości tematu. :D H-90 tu nie pasuje, natomiast w dobrych rękach PS bije na zawodach S-400 w niedoświadczonych łapkach. Dużo jeszcze od dobranej optyki zależy. :hm:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

Cortez pisze:natomiast w dobrych rękach PS bije na zawodach S-400 w niedoświadczonych łapkach. Dużo jeszcze od dobranej optyki zależy. :hm:
a to ciekawe :hm: chciał bym to zobaczyć ;)
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Cortez pisze:Zgadzam się z Jaro w całej rozciąąąąąągłości tematu. :D H-90 tu nie pasuje, natomiast w dobrych rękach PS bije na zawodach S-400 w niedoświadczonych łapkach. Dużo jeszcze od dobranej optyki zależy. :hm:
WYPRASZAM SOBIE :maruda:
Ze swojego H90 w zeszłym roku miałem lepszy wynik w Piastowie niż nasz kolega z TXa :lol:
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

Paweł M pisze:
Cortez pisze:Zgadzam się z Jaro w całej rozciąąąąąągłości tematu. :D H-90 tu nie pasuje, natomiast w dobrych rękach PS bije na zawodach S-400 w niedoświadczonych łapkach. Dużo jeszcze od dobranej optyki zależy. :hm:
WYPRASZAM SOBIE :maruda:
Ze swojego H90 w zeszłym roku miałem lepszy wynik w Piastowie niż nasz kolega z TXa :lol:
Paweł a może to był tylko farcik :lol: :lol: :bobas:

Elo 8)

ps.a ja w sprawie krawata , bo widzę że mi wygasł :maruda: Mod, da rade coś z tym zrobić :D
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Cortez pisze:natomiast w dobrych rękach PS bije na zawodach S-400 w niedoświadczonych łapkach
Co racja to racja... Moje wyniki na PS-ie są porównywalne do tych, które uzyskiwałem na PCP :hm:
Paweł M pisze:Ze swojego H90 w zeszłym roku miałem lepszy wynik w Piastowie niż nasz kolega z TXa
No tak... A inny kolega wygrał z hatsanem Tawerniaki, zostawiając w tyle kolegów z wypaśnymi karabinkami i jeszcze lepszymi lunetami :lol:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

patryk1981 pisze:ps.a ja w sprawie krawata , bo widzę że mi wygasł Mod, da rade coś z tym zrobić
Noooo, najlepiej to odebrać osobiście na Tawerniakach :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

patryk1981, nie proś o krawat, bo któryś ogr albo żółtek będzie miał zły dzień, przywali za długi.I co wtedy?
:hm:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Cicho wszędzie, straszno wszędzie.... :lol:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
ODPOWIEDZ