Obrazek

HW 100 różnie kule nosi :)

Awatar użytkownika
radzioo
Posty: 56
Rejestracja: 07 wrz 2011, 8:45
Lokalizacja: Wawa

HW 100 różnie kule nosi :)

Post autor: radzioo »

Witka,

(HW100, exact 4.51, DOT 4-16 AO, pozycja leżąca z pełną podpórką)

W sumie to nie wiedziałem czy pisać tu czy w śrucie czy też w optyce tudzież w sekcji dla lamerów. Otóż po raz drugi zdarzyła mi się przy strzelaniu na 50m irytująca rzecz. Strzelam ja sobie z exact'a 4,51 (to samo pudełko), poprawkę na mildocie robię na drugą dolną kropkę. Spinnery się kręcą, tarczki ładnie wpadają. W pewnym momencie konsternacja bo nic już nie wchodzi :) Chwila medytacji i wychodzi na to, że punkt celowania zmienił się z drugiej kropki na pierwszą i ciut. Ki ciort? kartusz jeszcze dobrze nabity (z resztą objaw taki jakby mocy przybyło a nie ubyło), pozycja strzelecka i odległość ta sama. Regulator? zmęczenie oka i paralaksa? Myślałem, że luneta straciła zero ale nie.
Fakt faktem, że za każdym razem zrobiło mi się to po już paru ładnych godzinach strzelania ale wybieram się na tawerniaki i jestem trochę obsrany, że znowu wyjdzie mi ten problem ;D

--edit --
Luneta wyzerowana na 30m
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Na Tawerniakach będzie tylko 30 figurek, więc jak strzelisz na "zero" 10 razy - to i tak przejdziesz spokojnie tor. Ja bym jednak sugerował coś z regulatorem, ale bez pomiarów na chrono nic nie wyjdzie... :hm:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Piotrze, dobrze gadasz! Ale jeszcze jedno wziąłbym pod uwagę, czyli sam śrut. Mam taką dziwną partię Exacta 4,51, że ponad 10% w paczce to znaczne odskoki ponad wagę jak również poniżej wagi. Z poprzednich partii nie miałem takich odskoków. Teraz zacząłem ważyć śrut. Jedyny jaki używam prosto z pudełka to RWS (jak na razie trzyma formę i nie znalazłem, w paczce żadnych znacznych odskoków).
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

Odskoki odskokami, ale tu po prostu nagle po wystrzeleniu pewnej liczby sztuk pojawił się nie odskok, tylko zmiana punktu celowania.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
dany
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 210
Rejestracja: 03 paź 2009, 21:36
Lokalizacja: sanok

Post autor: dany »

kolego Radzioo sprawdź czy masz dokręconą lufę , drugi myk to może błąd paralaksy ?
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Przy żle dokręconej lufie siewnik byłby non-stop, a nie po paru godzinach. Podobnie z paralaksą. Coś się dzieje z systemem po długim strzelaniu i dlatego obstawiam zawór.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
radzioo
Posty: 56
Rejestracja: 07 wrz 2011, 8:45
Lokalizacja: Wawa

Post autor: radzioo »

Nie wiem, czy będzie okazja wcześniej sprawdzić ale jak mniemam, na Tawerniakach będzie chrono to się karabinek pokatuje i sprawdzi. Przestrzelam jeszcze jak zdążę exacta 4.52 i zobaczę czy to się powtórzy.

Mam nadzieję, że jednak to błąd ludzki czyli mój :)
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Nie przejmuj się ja też tak mam... Ustawię lunetkę i wstrzelam się, potem chwila przerwy i "klapa".
Winą jest tu zmiana pozycji. Spróbuj nad tym popracować...
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Sprawdź lufę, możesz mieć ją luźno a wiadomo, jak to jest :D

Spróbuj inny śrut. Paczka paczce nie równa :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
radzioo
Posty: 56
Rejestracja: 07 wrz 2011, 8:45
Lokalizacja: Wawa

Post autor: radzioo »

Lufa jak zamurowana a karabinek jak na moje skromne możliwości ma bardzo dobre skupienie i celność. Skłaniam się do wersji Jara, że to czynnik i błąd ludzki ale będę jeszcze testował. Przydałoby się świńskie uszko albo imadło :)
"Hawusto" und klein DOT ;D
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Magazynek iiiii... Zachowuj 15-20s pomiędzy strzałami, tzn minimum :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
radzioo
Posty: 56
Rejestracja: 07 wrz 2011, 8:45
Lokalizacja: Wawa

Post autor: radzioo »

Nie no, nie strzelam z niego jak z karabinu maszynowego :D

[ Dodano: Wto 20 Wrz, 2011 13:23 ]
No to podsumowanie. Wychodzi na to, że jednak to był błąd ludzki czyli mój, karabinek katowany przez weekend (1000+ śrutu ;) ) ale z stojącej i siedzącej z podpórką i opisywany objaw nie wystąpił. Znaczy się strzelec dupa :)
"Hawusto" und klein DOT ;D
Awatar użytkownika
witboj
Posty: 149
Rejestracja: 02 wrz 2009, 14:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

A czasami nie pojawił się silniejszy wiatr od czoła? Bo wiatr baaardzo lubi płatać figle.
Awatar użytkownika
tyshek
Posty: 54
Rejestracja: 07 sie 2009, 6:28
Lokalizacja: TYCHY

Post autor: tyshek »

cezbar pisze: wziąłbym pod uwagę śrut. Mam taką dziwną partię Exacta 4,51
Myślę podobnie,ostatnio kupiłem nowy Exact 4,53,zacząłem strzelać,co któryś strzał po prostu nie trafiam i to w duże cele :hm: Tarczka i jechane, skupienie mam,ale co kilka strzałów przestrzelina układa się 2-4cm obok :zdziwko: za każdym razem w innym miejscu.Chrono nic nie wykazało max różnica to 3m/s,strzelałem 20 razy.Lupka, karabin czy śrut ? Myślę że śrut,ponieważ zostało mi trochę starszego śrutu, ten trafiał już bezbłędnie,bez żadnych dziwnych odskoków.Dodam że pogoda była bezwietrzna.
GKS Tychy brązowym medalistą PLH!
Awatar użytkownika
radzioo
Posty: 56
Rejestracja: 07 wrz 2011, 8:45
Lokalizacja: Wawa

Post autor: radzioo »

tyshek, może to jednak zły nadkaliber? Zawsze strzelam 4,51 ale zamówiłem sobie 2 opakowania 4,53. Dziś wystrzelałem jedno pudełko i objaw taki sam co u Ciebie tyle, że co 3 śrut wyginało w dowolną stronę. Pomyślałem, że wiatrówka fiksuje, ale przestrzelałem 4,51 i wszystko wróciło do normy. Moja raczej 4,53 nie trawi.
"Hawusto" und klein DOT ;D
ODPOWIEDZ