Obrazek

Jaki nóż - zapytaj zanim kupisz!

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

jacek2511 pisze:Nożyk jest suuuper :) ciekawe co Wy o nim sądzicie ??
Moim zdaniem lepszy niż Tanto. Do dłuższej pracy przyda się rękawica, niestety rękojeść przy cięższej robocie potrafi dać się we znaki. Uważaj przy składaniu, potrafi dziabnąć. Kołki do otwierania zdają się zbędne gdyż otwarcie OH graniczy z cudem, chyba, że coś zmienili i teraz otwiera się lżej. Mimo wad jak na nożyk w tej cenie przyzwoity.

[ Dodano: Czw 02 Cze, 2011 23:30 ]
a i nie rzucaj nim jak lotką bo to zabójstwo dla sprężyny
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

Tak mnie sie noże spodobały też więc się podepnę :)
Czy ten ka-bar jest wart swej ceny? http://allegro.pl/ka-bar-1225-us-navy-f ... 14986.html Stal pewno 1095
Awatar użytkownika
jacek2511
Posty: 151
Rejestracja: 10 sty 2011, 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jacek2511 »

Można otworzyć kciukiem jednej ręki. Nie jakoś tam może super lekko ale bezproblemowo :)
Mój pocket bushman to idealny nóż kieszonkowy :) mieści się w kieszeni bardzo wygodnie .
FX Typhoon,Sig Sauer P226, Cros 357, HW 40
Awatar użytkownika
PanTimor
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:32
Lokalizacja: Krzewa

Post autor: PanTimor »

Witam ;)

Ostatnimi czasy doszedłem do wniosku, że przydałby mi się jakiś tani a za razem solidny składany nożyk do zabierania w kieszeń.
Po przeczytaniu kilku wątków na Knives.pl (o matko i córko ileż tam tego jest! Od samego patrzenia na ilośc działów i tematów głowa może rozboleć) padło na Opinela.

W związku z powyższym chciałbym zadać kilka pytań.
Po pierwsze, czy to w ogóle dobry wybór i czy da radę z czymś więcej niż krojenie pomidorów?
Po drugie, czy wraz ze wzrostem długości ostrza zwiększa się jego grubość?
I trzecie, lepszy będzie egzemplarz z ostrzem ze stali nierdzewnej, czy węglowej?
Nie jestem pewien jakie dokładnie różnice z tego wynikają.

Pozdrówka,
Bartek.
Na ten czas rozbrojony :poddajesie:
Awatar użytkownika
wako56
Posty: 432
Rejestracja: 17 maja 2010, 0:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: wako56 »

Mam Opinelka 8 ,do krojena chyba nie ma nic lepszego ,do podważania raczej się nie nadaje,ostrze zaje...ście ostre,drewniana osadka też jest OK .
Różnica w stali nierdzewce i węglowej jest taka,że węglowa jest chyba twardsza,ale wymaga więcej pielęgnacji(wycieranie i od czasu do czasu olejek )inaczej tworzą się plamy,a nierdzewka,jak nierdzewka,osadka drweniana jak namoknie może być problem z otwarciem nożyka(dobrze jest namoczyć w jakimś oleju-lniany,pokost.Ogólnie nożyk do cięcia i smarowania kanapek ,ryby,grzyby jest super.
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

PanTimor pisze:Po pierwsze, czy to w ogóle dobry wybór i czy da radę z czymś więcej niż krojenie pomidorów?
Da radę z czymś innym ale jeśli szukasz czegoś bardziej uniwersalnego to raczej Victorinox
PanTimor pisze:Po drugie, czy wraz ze wzrostem długości ostrza zwiększa się jego grubość?
Nie zawsze. :)
PanTimor pisze:I trzecie, lepszy będzie egzemplarz z ostrzem ze stali nierdzewnej, czy węglowej?
Lepszy do czego?
Zadaj sobie pytanie do czego ma być nożyk.
PanTimor pisze:Nie jestem pewien jakie dokładnie różnice z tego wynikają.
Takie że węglówka potrafi zardzewieć bardzo szybko, źle konserwowana brzydko pachnie i jest bardziej krucha, ale jest twardsza i lepiej trzyma ostrość. Dzisiaj noszę ze sobą tylko dobre nierdzewki.
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
PanTimor
Posty: 81
Rejestracja: 08 maja 2010, 22:32
Lokalizacja: Krzewa

Post autor: PanTimor »

Woytek pisze:Da radę z czymś innym ale jeśli szukasz czegoś bardziej uniwersalnego to raczej Victorinox
Vicek będzie nieco za mały na moje potrzeby. Nie ma chyba żadnego modelu składanego z ostrzem o długości +/- 10cm (takie ma opinel 10-ątka, który wydaje się być w sam raz).
Woytek pisze:węglówka potrafi zardzewieć bardzo szybko, źle konserwowana brzydko pachnie i jest bardziej krucha, ale jest twardsza i lepiej trzyma ostrość. Dzisiaj noszę ze sobą tylko dobre nierdzewki.
I ja zatem taki wybiorę (czas z nożem mam zamiar spędzać przy krojeniu, a nie jego pielęgnacji).

Dzięki za pomoc ;)
Na ten czas rozbrojony :poddajesie:
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

PanTimor, Vicek też się znajdzie... chociażby o taki model...
http://www.swissknife.pl/produkt/314,Sc ... aster.html
albo ten.. sam nóż bez dodatków..
http://www.swissknife.pl/produkt/974,Sc ... -hand.html

Elegancko leży w dłoni.,.. i naprawdę fajnie się prezentuje :]

Vicki mogę polecić z czystym sumieniem natomiast Wenger... mam co do niego mieszane uczucia... kolega dostał Wengera jako prezent urodzinowy ode mnie, ale nawet pinceta i wykałaczka nie są już takie fajne jak w Victorinox'ie
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

http://www.swissknife.pl/produkty/4,Scy ... ksack.html

Ja używam tego noża, a piłka to jest coś czego w Opinelkach nie ma, do tego otwieracz do puszek itp :) Polecam nawet bardzo. Choć jako edc używam rewelacyjnego Vic Tourist. :) Jak to mówią mały ale wariat.
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
JohnLJA
Posty: 121
Rejestracja: 21 sty 2011, 20:54
Lokalizacja: TSA (Sandomierz)

Post autor: JohnLJA »

Ja również polecam Vicka. Osobiście używam modelu Centurion http://www.swissknife.pl/produkty/4,Scy ... urion.html
4,5 & 36
Awatar użytkownika
Żurek
Posty: 792
Rejestracja: 17 maja 2010, 18:58
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Żurek »

Coraz częściej myślę o SwissCard'zie. Spartan zajechany klejem, CyberTool 34 gdzieś się zapodział (za duży żeby mieć zawsze w kieszeni, a nie miałem nigdy kasy na kaburę), a Huntsmana (najwięcej używany) mi zgubili kurde.

Albo SwissCard, albo Handyman (ale chyba za duży będzie do kieszeni kurde), albo jeszcze jeden Huntsman, albo Deluxe Tinker.

Ja pierdziele :hihi:
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

A tam Pany Multitul to jest to :)

Przez kilkumiesięczne noszenie jednocześnie Rata 1 , Spartana i Miultitoola stwierdzam, że ten ostatni przydaje się najczęściej
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
Żurek
Posty: 792
Rejestracja: 17 maja 2010, 18:58
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Żurek »

drogie te MT są kurde
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

No tanie nie są ale swoją wszechstronnością rekompensują cenę.
Można też rozejrzeć się za używką, ceny mniejsze a gwarancja i tak jest.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
kul3k
Posty: 15
Rejestracja: 03 sie 2009, 21:28

Post autor: kul3k »

A może coś dla prawdziwego męszczysny 6H4 !?
ODPOWIEDZ