Obrazek

luneta za 230zł warto?

Spam, Archiwum Forum.
Logan

Post autor: Logan »

Nie musi być Carl Zeiss bo ja takiej lunety bym na harrego nie posadził... Proponuję poszukać Leapersa lub AGS.
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

No tak, ja mam Yomz'a, ale wygląda tak nieestetycznie i grzechocze (lecz o dziwo zero nie lata) że myśle o czymś nowym. W gre mogą wchodzić pierwsze 4
od góry. Ewentulanie te, od 3 do 5

A i jeszcze zastanawiam się za ile wystawić (może za ile nie sprzedać) moją starą lunte :hm:
Hatsan 85 STG, prowadnica i sprężyna oteva.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Zeiss to owszem ma porządne szkła (bo to na prawdę żyleta), jednak na kopiącą wiatrówkę się nie nadaje. Jest poprostu zbyt delikatny. W grę wchodzi albo sztucer albo PCP.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

chyba zdecyduje się na AGS, na tej stronie
są modele które mnie jakoś zainteresowały tj: od 1 pozycji do 2-ej. Tylko którą wybarać? Jak dla mnie to 4x wystarczy, czy może pokusić się o 3-9x? Dlaczego pierwszy model różni się tak od pozostałych? :hm:
Hatsan 85 STG, prowadnica i sprężyna oteva.
Logan

Post autor: Logan »

bo jest mini...
a jesli chodzi o AGSy to tu będziesz miał bliżej... www.cekaus.pl
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

a co to oznacza: "celownik kompaktowy"?
Hatsan 85 STG, prowadnica i sprężyna oteva.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

noktrum pisze:a co to oznacza: "celownik kompaktowy"?
Kompaktowy to nic innego jak poprostu niewielkich rozmiarów.
To jest MINI. Nikt go jeszcze nie miał. Ale możesz być pierwszy ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

mini :hm: to brzmi dzwinie... a tak szczerze to czy warto placic za krzyz typu mil dot zamiast duplex'a? Czy jest ktos na forum, kto posiada AGS'a w wersji 3-9x(...)? Chodzi mi o to czy wytrzma zoom?
Hatsan 85 STG, prowadnica i sprężyna oteva.
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Logan mial Leapersa 3-9 a to to samo co AGS i mu trzymal na Harrym :) wiec i AGS pociagnac powinien :)
Bezbronny
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

No niby tak, ja dałem mojego Vomz'a do PZO i oddali go jak nowego... ale po ok. 500 strzałach zaczyna grzechotać, nie gubi zera, ale trzeszczy jakoś i widać na nim ślady jakby gniecania. Szukam aparatu, ale chyba siostra sobie porzyczyła więc narazie będzie bez zdjęć. :/
Hatsan 85 STG, prowadnica i sprężyna oteva.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
noktrum
Posty: 84
Rejestracja: 10 cze 2006, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: noktrum »

dzięki poczytam sobie

montaż to na szczęście mam dobry :)

zastanawiam się między (Simmons Blazer 3-9x32) lub (AGS 4x32 Mini Mil-Dot)
ewentualnie (AGS 3-9x40 Sapphire Duplex)...

BLAZER
Lunety serii BLAZER są przeznaczone do karabinków bocznego zapłonu oraz małokalibrowych sztucerów, oraz do wszystkich typów wiatrówek. Charakteryzują się przystepną ceną oraz zadowalającą precyzją wykonania oraz dokłądnymi mechanizmami regulacji położenia krzyża. Seria BLAZER dedykowana jest początkującym strzelcom, którz chcą miec optykę o dobraj jakość w niedużej cenie. Amerykańscy konstruktorzy wyposażyli te lunetki w powłoki Hydroshield™ które zapewniają znakomitą widoczność i jasność obrazu. oraz chroni soczewki przed zaparowywaniem.

Czy można w to wierzyć??? :hm:

PROSPORT
Lunety serii !?PROHUNTER?! są przeznaczone do sztucerów, oraz śrutówek myśliwskich, a także do silnych wiatrówek sprężynowych. Charakteryzują się doskonałą precyzją wykonania oraz wyrafinowanymi mechanizmami regulacji położenia krzyża o których szerzej poniżej. Ponadto Amerykańscy konstruktorzy wyposażyli te lunetki w powłoki Hydroshield™ które zapewniają znakomitą widoczność i jasność obrazu. oraz chroni soczewki przed zaparowywaniem.


Wszystkie serie Masters posiadają następujące udoskonalenia:

TRUEZERO™ - system eliminujący przesunięcia krzyża mogące wyniknąć wskutek silnych wibracji wywołanych podczas strzału, oraz zapewniający precyzyjne i niezmienne nastawy.

QTA™ Quick Target Acquisition- Bezpieczne,szybkie i komfortowe znajdowanie celu podczas patrzenia przez lunetęoraz składaniu siędo strzału.

TRUEZERO™ (kulki) - Pokrętła pionowej i poziomej regulacji krzyża posiadają mechanizm kulkowo sprężynowy. Zapewnia to precyzyjne ustawienia oraz wydłużoną żywotność.

HYDROSHIELD™ - wielowarstwowe powlekanie soczewek zapewniające znakomitą jasność obrazu, nawet w ciężkich warunkach pogodowych.

A w to jakos naprawdę ciężko mi uwierzyć, chociaż po cenie można byłoby się już czegoś spodziewać...
Hatsan 85 STG, prowadnica i sprężyna oteva.
Zablokowany