Obrazek

Crosman-Benjamin Trail NP 4,5 mm

ODPOWIEDZ
norbus82
Posty: 11
Rejestracja: 03 lis 2009, 19:53
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Crosman-Benjamin Trail NP 4,5 mm

Post autor: norbus82 »

Witam. Ostatnio było mi dane przetestować ten ( Crosman-Benjamin Trail NP 4,5 mm) model karabinka z nowym systemem NITRO PISTON w wersji all weather kal. 4,5 mm zakupiony w militariach.pl. Strzelałem z 30m ze śrutu Air Arms Field 4,51 mm 8,4 grains. O dziwo skupienie całkiem niezłe, ale po zdjęciu tłumika jeszcze lepsze. Czy to możliwe, że tłumik aż tak wpływa na celność i skupienie?
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Norbert, a co nazywasz dobrym skupieniem ?
Czy na 30m masz jedną dziurkę ? :hm:

Oglądałem to cudo w sklepie i chętnie się dowiem, a najlepiej sprawdzę jak to działa.
Czy będzie można się kiedyś załapać na takie próby ?

Odpowiadając na Twoje pytanie: Zakładałem tłumik do S410 i BSA Ultra.
W obu przypadkach to były całkiem inne urządzenia, ale nie stwierdziłem żadnych problemów ze skupieniem.

Szkoda, że nie zrobiłeś zdjęć... :maruda:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
norbus82
Posty: 11
Rejestracja: 03 lis 2009, 19:53
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: norbus82 »

No fakt, ładniej byłoby ze zdjęciami ;) To "niezłe" skupienie to każdorazowe trafienie w małą puszkę po koncentracie pomidorowym z pozycji stojącej :) natomiast bez tłumika to kilka strzałów w identyczną, nową puszkę z takiej samej pozycji; wszystkie śruciny znajdowały się dokładnie w jej środku, otwory stykały się ze sobą. Nie wiem, być może celność poprawiła się za sprawą innego wyważenia sprzętu?
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Miarodajny test to strzelanie do tarczy ze stabilniej pozycji
Pozycja stojąca to test strzelca a nie karabinka.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
norbus82
Posty: 11
Rejestracja: 03 lis 2009, 19:53
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: norbus82 »

Masz rację, dlatego postaram się zrobić test tarczowy z pozycji stabilnej, napiszę co i jak po teście, ale również zrobię eksperyment z tłumikiem.
Kyslaw
Posty: 32
Rejestracja: 24 gru 2011, 14:50

Post autor: Kyslaw »

tez mnie ciekawi ten karabinek...ale właśnie...jest jedno ale jak na lufie zauważyłem napis "made in china" to odrazu mi ochota przeszła:]...cóż może jednak mimo wiadomej chińszczyzny to jednak może okazać się to dość niedoceniony karabinek bo niesprawdzony?:)
crosman 2240
ODPOWIEDZ