Obrazek

TX200 MK3 czy tak powinno być ?

Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Witam Koledzy -posiadacze Tx
Jako że jestem też posiadaczem Tx200 ,a poza tym trochę TX pomacałem (szczególnie przy zakupie,aż mnie dosyć już mieli ,ale tak właśnie trzeba ) więc pozwolicie ,że też wypowiem się w temacie.
Oglądałem 5 sztuk Tx 200
1 sztukę mk3 -w orzechu
3 sztuki mk3 -w buku
1 sztukę hc w buku (tą to kierownik kazał przynieść chłopaczkowi/sprzedawcy, który sobie ją zaklepał ,bo chciałem się do hc przymierzyć .Boże jak On na mnie patrzył ;( )
Wszystkie karabinki miały napinacz bliżej lewej ścianki/krawędzi (patrząc jak po złożeniu się do strzału)
Nawet ten w orzechu; i on to chyba by już przycierał ,poza tym miał przy stopce jakby ubytki drewna.
Zwracałem na to uwagę bo utkwił mi w głowie ,dokładnie identyczny temat chyba na beżowym ,albo nawet u nas ,dawno temu (trzeba by poszukać)
Tak że z tą nie osiowością napinacza to ,,problem" powszechny ,nawet w b. drogich wiatrówkach i cena tu nie ma znaczenia .Można się naszych posiadaczy Tx spytać jak tam u nich
Co do szczeliny przy porcie ładowania ,to też na siłę wynajdujecie problem (szczególnie Janek -Oj se pogadamy :bicz: :lol:)
Taką szczelinę zawsze będzie widać ,bo łoże obrobione jest na półokrągło ,z rozcięciem po środku na popychacz .Więc jak łożu obniżmy rant (na port ładowania ) to bez trudu widać prześwit pod okrągłością systemu .
Trochę to chyba zawile opisałem ,ale najlepiej odkręcić osadę i się przyjrzeć , o co mi chodziło.
W przypadku Kolegi cyno2, jest jeszcze inaczej (o ile dobrze zrozumiałem )
on ma szczelinę ciągnącą się od portu włącznie (to nic ) ,do początku mocowania lufy z systemem (tu już coś nie tak) .Świadczyło by to ,że kanał z jednej strony na system jest zbyt płytki w głębokości ,lub za daleko wybrany do boku(eliptyczny zamiast okrągły-trzeba by suwmiarką pomierzyć ) i skutkiem tego nie przylega prawym końcem ściśle do systemu .
A odpowiedz Militariów to mistrzostwo świata (choć co mi wypisywali jak części zamawiałem to głowa mała :zalamka:) Materatz ma świętą racje ;nie ma co z nimi zaczynać bo cię cholera weźmie.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Krzysiu, wypowiadam się w tym temacie bo mam nadzieję w niedługim czasie stać się posiadaczem TXa :radocha:
Nie zgodzę się z Tobą ;). Niech Sobie M......A mówi co chce, a ja obstaję przy swoim. Jeżeli coś nie gra :hm: wymienić. To nie Harnaś za 300PLN coby niedoróbki tolerować.A u mnie w Harnasiu lepiej to wygląda, ale tylko dlatego że łamaniec. Będąc w Kraju i płacąc 1800PLN, chce mieć sprzęt tiptop. W końcu to sprzęt z NAJWYŻSZEJ półki. Taka cena zobowiązuje :hm: do jakości.
A co do ich odpowiedzi? Żenada :maruda:
To tak samo jak już któryś z kolegów powiedział, kupując mercedesa nie chcesz skrzypiących plastików, to nie Deawoo.
:) Swoją drogą, zobaczymy jak do jakości podchodzą w U.K. o tam będę kupował ;)
Może niedoróbki do Nas wysyłają :hm:
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

No to masz Pawełku nielichy problem i wielu innych też :hm:
Problem w tym ,że macie jakieś wypaczony stereotyp na temat karabinków z wyższej półki.
Problem tkwi w tym ,że Ci którzy już zainwestowali w Tx ,Hw97 będą te wiatrówki wychwalać pod niebiosa ,i każdy który myśli że jest w tym jakiś obiektywizm jest w błędzie.
Wyjątek to stanowią chyba cyno2i szczególnie Janek4501 -ten to usilnie szuka dziury w całym :lol:
Według mnie (a mam jakoweś porównanie )to te konstrukcje obrosły jakimś mitem jakości wykonania w każdym calu ---WIATRÓWKI Z WYŻSZEJ PÓŁKI!!! ,ach jak to brzmi ;)
A tymczasem i tu zdarzają się jakieś niedoskonałości -TO MASOWA PRODUKCJA .
Jakie ja kwiatki widziałem w hw ,np hw95 --ojoj.
Napisałeś Pawełku
To nie Harnaś za 300PLN coby niedoróbki tolerować.
A co to Hatsan -gałka jakaś drutu kolczastego ?
Miałem H95 (rozmawiamy o drewnie cały czas i tylko o nim -karabinki z wyższej półki w końcu).Jego wykonanie estetyczne oceniam (na podstawie np Hw 95, TX, Hw97) na bardzo wysokie .Kolba z orzecha ,jaką ja miałem , miała przepiękne słoje.Perfekcyjnie obrobiona i polakierowana ,bez żadnych uchybień itd ,Polakierowana również od wewnątrz .W TX lakieru w środka nie zobaczysz ,no możne cieniutką warstewkę .Trzeba od środka samemu zabezpieczyć.Tak więc współczesne harnasie są warte o wiele, wiele więcej pieniędzy ,a to że kosztują tak mało w stosunku do jakości wykonania, to tylko się radować .
Czy uważasz ze 1800 złotych w militria za Tx to dużo.W UK dasz dokładnie tyle samo i powodzenia Ci życzę w poszukiwaniu idealnego egzemplarzu -jak na twoje wymagania.
Paweł ,prześledź Angielskie sklepy wysyłkowe .
Żeby nie było że ja jakiś odmieniec jestem i tu jakąś ,,Narkomanie-Dżeremajna"będę wam lansować :lol:
Po co kupuje się HW i AA --DLA ICH WYBITNEJ CELNOŚCI (a nie oprawić w ramki i na ścianę :D )
Zdaję sobie sprawę że kwota powyżej 1000zł jest znaczna kwotą (dla mnie nawet bardzo)
,ale w europie za ,,normalną" wiatrówkę 400 euro czy to tak dużo jak na tamte zarobki ?
Dlatego jak miałem wydać 1300 zł na TX to pojechałem osobiście 120 km w jedną stronę i sam wybierałem i przebierałem .Nawet ze sobą imbusy zabrałem by wymóc na nich zmianę osady jakby coś nie tak było (taki jestem przewidujący upierdliwiec :PP )
Dzięki takiemu marudzeniu mam osadę z pięknymi słojami (chociaż w tym względzie TX wypada ogólnie o niebo lepiej od HW-takie moje spostrzeżenie)
Innej drogi nie widzę przesyłanie kota w worku to dla mnie zawsze (niezależnie co) pomyłka
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
kaczor24
Posty: 73
Rejestracja: 19 gru 2009, 13:38
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kaczor24 »

Tx nie musi być piękny ważne żeby celny był. Zresztą są one robione masowo i czasem zdarzają się dziwne rzeczy w nich, niezależnie od ceny, od tego jesteś ty zęby zbadać sytuacje w jakim są stanie, widziały gały co brały. REKLAMUJ ale z M*** nie wygrasz.
S400+Hawke Varmint II
Był:
AA TX200 MK3 by Hogan+Laepers 6x24-50 AO
H90QT i Laepers 3x9-32 AO
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

:)
Ostatnio zmieniony 12 mar 2011, 20:46 przez janekk4501, łącznie zmieniany 3 razy.
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

Powiem tak. Albo coś jest dobrze zrobione albo spi....ne. Nie można być "trochę w ciąży", albo się jest albo nie. Do wszystkich, którzy uważają, że można przymknąć oko na kilka rzeczy za produkt wart naprawdę nie mało. Nie ma czegoś takiego jak nie ma "wpływu na strzelanie i celność". To tak jak byś właśnie kupił nowy samochód z ogniskami korozji... przecież nie ma wpływu na jazdę...
Reklamować i to jak nic. Jak bezie robił problem sprzedawca to obsmarować go gdzie się da i dalej reklamować korzystając z rzecznika PK itp.

[ Dodano: Wto 25 Sty, 2011 23:44 ]
kaczor24 pisze: REKLAMUJ ale z M*** nie wygrasz.
Wygrasz, wygrasz. Trochę cierpliwości i paragrafów od rzecznika PK powinno załatwić sprawę.
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

cris pisze:Czy uważasz ze 1800 złotych w militria za Tx to dużo.W UK dasz dokładnie tyle samo i powodzenia Ci życzę w poszukiwaniu idealnego egzemplarzu -jak na twoje wymagania.
Krzysiu, jak dla mnie 1800 PLN to kwota ogromna jak na Hobby ;). Nie na darmo mam totalną jazdę w domu ;D. Ale... Uparłem się i będzie ;D
Co do U.K. :hm: Owszem dam dokładnie tyle samo z jedną MAŁĄ różnicą ;). W U.K. będzie to dla mnie tydzień pracy :hihi:. A że będę szukał :D, w U.K. są przyzwyczajeni do wybrzydzania ;D. Poza tym ;) na pewno nie kupię wysyłkowo :hihi: z jednej prostej przyczyny. Sklepy nie mogą wysyłkowo sprzedawać ;D.
Co do Harnasia Krzysiu ;D to było TYLKO porównanie cenowe ;) i bardziej chodziło mi o to że jak mi się strzelanie znudzi to te 300PLN nie będzie tak kłuło w oczy jak wydane 1800PLN.
Aha, jeszcze jedno ;).
Może jestem skrzywiony pod względem "wyższej półki" właśnie przez pobyt w U.K.
Z jakiego powodu? Proste. Nie podobała mi się jakaś rzecz to wymieniałem do skutku. I nie ważne czy wydałem 10 czy 100 funtów. Aż trafiłem na to co chciałem. I nie musiałem się gęsto tłumaczyć ani wymyślać powodów. To było moje święte prawo konsumenta.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
cyno2
Posty: 42
Rejestracja: 07 paź 2010, 19:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cyno2 »

Zawiozłem dzisiaj karabinek do sklepu w Krakowie. Na półce wisiał egzemplarz, wiec porównaliśmy ze sprzedawcą czy jest tak samo. Od spodu naciąg był podobnie jak u mnie przesunięty w jedną stronę, ale już szczeliny między systemem a kolbą ciągnącej się od lufy do portu ładowania nie było, wiec sprzedawca nie marudził bardzo z przyjęciem karabinka. Reszta to już pewnie nie od niego zależy, pozostaje tylko czekać.
AirArms TX200 mk3 & Leapers 3-9x40 AO
Hatsan 90 SAS QT
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Słuchajcie chłopaki -ja się z wami wszystkimi zgadzam
Sam wybrałem się do Wrocławia, jakieś 250kmw obie strony, żeby wybrać na własne oczy i tak tylko trzeba kupować uważam ,gdy w grę wchodzi ,,krwawica'' .

Zgadzam się najbardziej z kaczor24- chłopak wie co mówi.

Woytek, to wszystko oczywiste .
Chciałem zasugerować tylko ,że niektórzy po Tx i Hw oczekują, że jak wezmą do rąk ,to nagle niebiosa się rozstąpią i usłyszą chóry anielskie :hihi: .A tymczasem wykonanie owszem ,ale bez fajerwerków .I jeszcze na dokładkę trzeba ,a to jakieś podkładki podłożyć ;bo plujka ,a to prowadnice ;bo brzęczy -całkiem jak w Hatsanie .A miało być tak pięknie ,a tyle kasy wywaliłem a tu pupa (p=d) blada.
Wojtek ,czy twój Hw97 jest taki idealny? Oczywiście zależy, na ile z Ciebie rozsądny chłop ,by się o mm kłócić. Zawsze bym coś znalazł w każdym Hw :hihi: -ale czy o to chodzi ?
-----------------------------------
Paweł
zack pisze:Co do U.K. :hm: Owszem dam dokładnie tyle samo z jedną MAŁĄ różnicą ;) . W U.K. będzie to dla mnie tydzień pracy
No właśnie !!! Dlatego tam Tx są traktowane jako najzwyklejsza (choć porządna) wiatrówka (u nas to dla niektórych szczyt marzeń) i jako taka bywa obarczona pewnymi niedoróbkami technicznymi ,ale za równowartość tygodniówki -to co tam .
U nas to równowartość miesięcznej wypłaty ( a i to napisałem na wyrost ;( ) ,ale to nie zmieni nagle jakości na lepsze.
zack pisze:A że będę szukał :D , w U.K. są przyzwyczajeni do wybrzydzania ;D . Poza tym ;) na pewno nie kupię wysyłkowo :hihi: z jednej prostej przyczyny. Sklepy nie mogą wysyłkowo sprzedawać ;D .
I o to chodzi. U nas odważni Ci ,co takie karabinki przez wysyłkę biorą. .
zack pisze:Co do Harnasia Krzysiu ;D to było TYLKO porównanie cenowe ;) i bardziej chodziło mi o to że jak mi się strzelanie znudzi to te 300PLN nie będzie tak kłuło w oczy jak wydane 1800PLN.
Dobrze to rozumiem .Ja wykorzystałem ten fragment by uświadomić posiadaczom harnasi (szczególnie H55 H95) ,że te karabinki wykonane są bardzo dokładnie i estetycznie , i niech się bóg wie czego ,po flintach marzeń nie spodziewają .Natomiast ,cała ,,mechanika '' jaką w nich zastosowano , czynią te karabinki b.celnymi ,,sprężynami'' i o to tu idzie
-----------------------------------------------------------------------------------------
Janek
janekk4501 pisze:ja tylko napisałem cyno2 że ja też mam tak samo, ja jestem zadowolony ,
Patrząć na zdjęcia nie masz żadnej szpary -to co u Ciebie jest jest wszędzie .A ramię popychacza tez masz osiowo (nie widziałes nie osiowo-i dobrze)Masz prowadznice spręzynę od Hogana To tak jakbyś miął cały potrzebny tuning (w Tx wiele nie potrzeba ) wiec się ciesz wreszcie :maruda:
Ps
Kto wie ,może Hatsan wypuści za niedługo taki model rozwojowy H95 ,z lufą LW np .od AT44. Zrobią mu porządną osadę orzechową na wzór angielski (zerżniętą z jakiegoś Webley'a ) z pożarną baką (a nie jakieś ambi) odchudzą tłok -i to się będzie działo dopiero :hihi:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Szymqers
Posty: 555
Rejestracja: 24 lut 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Post autor: Szymqers »

cris pisze:pupa (p=d) blada.
duda blada?? nie kumam.

cyno2, nie żebym życzył ci źle, ale bubla dostaniesz z kłodą zamiast osady
Hatsan 80 + Alchemik tuning + PP 3-9x40 AO
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

cris pisze:A miało być tak pięknie ,a tyle kasy wywaliłem a tu pupa (p=d) blada.
Ten tekst nie dotyczył bezpośrednio mnie tylko hipotetycznego kupującego i co sobie on myśli i jaki rozczarowany jest :lol:
Szymqers pisze:duda blada?? nie kumam.
Czyli klops
Nie wolno używać na naszym Forum brzydkich wyrazów -to Ty nie wiesz?
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mrk »

cris pisze:U nas odważni Ci ,co takie karabinki przez wysyłkę biorą.
Ja kupiłem wysyłkowo :). Może miałem szczęście, ale jak do tej pory nie dopatrzyłem się defektów.
cris, ma trochę racji. Nie spodziewajmy się, że TX to ideał. Pamiętam jak ktoś (może to eclip2?) narzekał, że nie spodziewał się tak kiepskiej kultury pracy po pudełkowym hw 97.
Karabinki z tzw. wyższej półki też mają wady.
Nawiązując do samochodów to Toyota też miała dużą akcję serwisową (i to nie dotyczącą błahostki).
AA S400
Awatar użytkownika
Adik
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 540
Rejestracja: 24 mar 2010, 11:05
Lokalizacja: Jeżowe(podkarpackie)

Post autor: Adik »

AD.1.
Mój Tx też ma napinacz nieco przesunięty i przy porcie ładowania jest niewielka szczelinka, ale przed przeczytaniem tego tematu w ogóle nie miałem o tym pojęcia :) było to dla mnie niezauważalne.
AD.2.
W porównaniu do beżowego podoba mi się to że tutaj w dyskusjach dominuje humor i uprzejmość , na beżowym czasami jest troszeczkę zbyt ostro w kłótniach o "błahostki"(jakby to chodziło o jakieś dobro narodowe )
Walther LG210 Plus + BE4200
TX200 MK3 + Vortex
FWB P70 FT + Weaver RV9
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

cris pisze:Chciałem zasugerować tylko ,że niektórzy po Tx i Hw oczekują, że jak wezmą do rąk ,to nagle niebiosa się rozstąpią i usłyszą chóry anielskie :hihi:
Zdecydowanie po zmianie z Harnasia tak właśnie u mnie było :) Byłem zaskoczony jakością wykonania każdego elementu bo w porównaniu do Hatsana jest lepsza o tyle o ile jest droższy karabinek :)... co nie znaczy, że jest idealna, karabinek to jednak produkt rzemieślniczy.

Jednak kupując coś nie znaczy że powinniśmy być od górnie skazani na wady występujące produkcie. Powinny być bez problemowo raczej rozpatrywane uzasadnione i widoczne gołym okiem j/w wady. A jak nie to powinno być jak na leku wypisane, że w standardzie mogą wystąpić odchyłki w pasowaniu itp "nie wpływające na celność".

Czyż nie?

A tak to Ci sprzedawca powie: "a co pan sie spodziewał za taką kwotę" echh ta Polska... :)
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Woytek pisze:Zdecydowanie po zmianie z Harnasia tak właśnie u mnie było :) Byłem zaskoczony jakością wykonania każdego elementu bo w porównaniu do Hatsana jest lepsza o tyle o ile jest droższy karabinek :) ... co nie znaczy, że jest idealna, karabinek to jednak produkt rzemieślniczy.
Twoim Hatsanem był model 90 -to przecież ,,gumowiak"!!!
To wiele tłumaczy ,że hw97 urzekł Cię wykonaniem .
My tu o drewienkach rozmawiamy Woytek .
Gdybyś miał wcześniej H95 ,lub H55 to już być może wykonaniem hw97 byś się tak nie zachwycał .
Cały czas chodzi mi przede wszystkim o jakość od strony wizualnej i estetycznej ,a nie rozwiązań konstrukcyjnych .
Osada to jakieś 75% (jak nie więcej ) efektu wizualnego i ergonomii -tak myślę
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
ODPOWIEDZ