Obrazek

Nowa wiatrówka- projekt

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

I wszelkie marzenia czar prysł... Tak właśnie patrzę na te JW i już wiem, że nie będę pierwszym który coś takiego wymyślił. Mój projekt był prawie identyczny. Teraz, kiedy już wiem, że na pewno nie jest unikatowy mogę go pokazać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dwa tłoki zderzające się (w zasadzie tłok i cylinder o równych masach). Zsynchronizowane zębatką. System naciągany jedną dźwignią. Resztę widać na rysunkach. W domyśle miała to być wiatrówka łamana bo takie najbardziej lubię. Rzecz jasna w projekcie brakuje wielu rzeczy, ale chodzi o ideę. Model matematyczny już miałem w budowie.

W sumie to jestem z siebie zadowolony, bo nie wiedząc o istnieniu takich konstrukcji udało mi się wymyślić prawie identyczną. W sumie teraz przynajmniej będę mógł spokojnie spać, bo czasami natłok myśli 'konstrukcyjnych' skutecznie mi to uniemożliwiał ;)
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=387 ... &start=161

Tu też bardzo podobna idea.


Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

@tomkil4
Uważam, że to nie ma szans zadziałać - jak zsynchronizujesz tłoki?

@Dude
Przed projektowaniem warto było pokopać ;). Nawet jeśli to podobne rozwiązanie do Wishcombe to warto żebyś pociągnął to do końca - bo cały urok w wykonaniu, a ile się przy tym nauczysz :).

P.S. Powoli warsztat kompletuję i może za jakieś 2 latka szarpnę się na budowę pcp (mechanika bez regulatora).
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
ODPOWIEDZ