Obrazek

Nowa wiatrówka- projekt

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Nowa wiatrówka- projekt

Post autor: KM88 »

Tyle na tym forum znawców karabinów pneumatycznych. Każdy swoją wiatrówkę zmienia prawie od podstaw. A co Wy na to żeby od początku wspolnie zaprojektować wiatrówkę? Od zera. Turki mogły to Polak nie potrafi? :) Będzie burza mózgów? ;p:P
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Bardzo ambitnie, no bardzo... tylko po co?
Jak dla mnie to polski przemysł mógłby uruchomić produkcję mniej więcej takiej wiatrówki:
spust Record lub CD + GasRam + łoże na wzór karabinków matchowych (z eleganckiego orzeszka oczywiście) + regulowana baka i stopka + lufa Lothar-Walther
... a to wszystko za nie więcej niż 600 zł. Było by wspaniale :lol:
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Krystian, Ty to potrafisz wylać kubeł zimnej wody na głowę :wysmiewacz:

Ja jestem za tym pomysłem, zwłaszcza, że w domowym zaciszu już coś kombinuję, tzn. składam takiego jednego wiatrowca. Szczegóły wkrótce lol

No i mam nadzieję, że premiera będzie na zlocie lol
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Jak to po co nie będzie Turek pluł nam w twarz swoimi niedoróbkami. Produkcja takiego hatsana musi kosztować groszę. Pewnie z 30 % jego ceny rzeczywistej. Polacy stworzyli pare ładnych broni. W dzisiejszym kapitalistycznym świecie w podukcie liczy sie ilosc anie jakość. Nikt dzis nie wyprodujuje telefony komórkowego czy auta które miało by służyć latami. A kiedyś większą wagę przywiązywano do jakości: Moje Audi ma już 20 lat i jeździ, karabiny feinwerkbau 300 choć stare już 30 letnie to wciąż działają bezawaryjnie, osiągając dobre wyniki. Korzystam z 30 letniej saperki i pałatki, nawet mam 40 letnie telefony polowe które wciąż działają mam nóż z tak twardej stali że nie moge go naostrzyć a po kilkudziesieciu latach nie ma nim śladu rdzy. Moja menażka tez ma 40 lat. a dziś? buble nas zalewają,zasypujemy się śmieciami takie przykre czasy. Więc czas na Karabin nowych czasów który będzie dobry, polski, tani i na wieki. Żeby żywot nie określało się w latach a w dzięsiątkach lat. Ale to chyba tylko marzenia....
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

No dobra, powiedzmy że powstanie ten projekt. I co dalej? Zaczniesz produkcję seryjną w garażu? Myślisz, że jakakolwiek firma zainteresuje się produkcją wiatrówki tylko na podstawie jakiegoś projektu z internetu?
Gdybyś powiedział na przykład tak: słuchajcie, mam 1 milion złotych kapitału i chciałbym uruchomić produkcję seryjną dobrej polskiej wiatrówki - zróbmy wspólnie jej projekt. Wtedy miałoby to jakiś sens. Niestety rzeczywistość jest brutalna. Taki projekt mógłbny być nastawiony jedynie na produkcję jednostkową we własnym zakresie, jednak w takim przypadku nie miałoby to najmniejszego sensu. Koszt produkcji poszczególnych elementów (nie tylko ten który da się policzyć) przerósłby pewnie cenę nie jednej dobrej, firmowej wiatrówki...
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Dude pisze:No dobra, powiedzmy że powstanie ten projekt. I co dalej? Zaczniesz produkcję seryjną w garażu? Myślisz, że jakakolwiek firma zainteresuje się produkcją wiatrówki tylko na podstawie jakiegoś projektu z internetu?
Gdybyś powiedział na przykład tak: słuchajcie, mam 1 milion złotych kapitału i chciałbym uruchomić produkcję seryjną dobrej polskiej wiatrówki - zróbmy wspólnie jej projekt. Wtedy miałoby to jakiś sens. Niestety rzeczywistość jest brutalna. Taki projekt mógłbny być nastawiony jedynie na produkcję jednostkową we własnym zakresie, jednak w takim przypadku nie miałoby to najmniejszego sensu. Koszt produkcji poszczególnych elementów (nie tylko ten który da się policzyć) przerósłby pewnie cenę nie jednej dobrej, firmowej wiatrówki...
Krystian, żartujesz :?: Nie to miałem na myśli. Chodzi o wykonanie karabinka w warunkach domowych i satysfakcję z tego że się coś takiego stworzyło. Kto tutaj mówił o produkcji seryjnej :?: :wysmiewacz:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

tomaschek30 pisze:Chodzi o wykonanie karabinka w warunkach domowych i satysfakcję z tego że się coś takiego stworzyło.
W takim razie już widzę jak robisz lufę z ładnym gwintem i elegancki prościutki korpus w warunkach domowych. Pewnych rzeczy nie da zrobić się samemu a zlecenie ich wykonania będzie po prostu słono się kosztowało. No chyba, że kogoś zadowala jakiś strzelający bubel :wysmiewacz:

[ Dodano: 2006-10-02, 00:03 ]
nie będzie Turek pluł nam w twarz swoimi niedoróbkami
Dlatego napisałem o produkcji seryjnej. Dopóki taki karabinek nie byłby produkowany seryjnie i dopóki nie byłby ogólnie dostępny, Turki i tak napluły by nam w twarz. Zniszczyli by nas ("nas" w sensie szerszym niż tylko to forum), co tu nie ukrywać, ilością i ceną swojego sprzętu.
Logan

Post autor: Logan »

Produkcja wiatrówki to nie taka sprawa jak zrobienie jajecznicy. Wierzcie lub nie ale w polsce nikogo nie zainteresujecie produkcją seryjną a nie sądze żeby było was stać na fabrykę.
Przykro mi to mówic ale może udało by się pokątnie zrobić parę sztuk ale nawet nie marzcie o produkcji seryjnej. Taka wiatrówka na poziomie rodzimej produkcji musiała by kosztowac w detalu koło 1000 PLN. Znam ludzi którzy przymieżali się do czegoś takiego i niestety im to nie wyszło.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Ludzie :!: Co wyście się tak uparli na tą produkcję seryjną :wnerw:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

No to tylko takie plany jak to jest w rzeczywistości każdy wie. Ale projekt może powstać nie musi zaiwierać takich szczegółów jak dokłądne parametry materiału, czy linię produkcyjną. Chodzi o sam karabin. Zaprojektować, nadać nazwę i na tym by sie kończyły nasze możliwości, żeby cos takiego mozna produkowac musiało by zostać opatentowane. A produkcją to w polsce może zając sie tylko jedna firma- Łucznik bo inne chyba broni nie robią.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Ale Łucznik robił wiatrówki i będzie produkował nowe. Proszę oto Logun Eagle... brzydal :boisie:
http://www.giwera.pl/artykuly/2005/03/29/logeagle.htm
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Logan

Post autor: Logan »

To robili byśmy FACa??
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Cuda na kiju, po co komu cos takiego. Ludzie lubia karabiny o klasycznym wygldzie.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

Wierzbin pisze:Proszę oto Logun Eagle... brzydal
Masz rację jak dla mnie to paskudztwo.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

No to widzę demokratcznie pomysł nie przeszedł.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
ODPOWIEDZ