Obrazek

Luneta OPTISAN VIPER 8-32x60 IR

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Luneta OPTISAN VIPER 8-32x60 IR

Post autor: Jaro »

Pogrzebałem trochę w sieci, ale żadnej opinii czy rozszerzonego opisu nie znalazłem.
Może ktoś to widział lub gdzieś o niej czytał.....
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Będę twierdził, że szkoda pieniędzy - do FT to się nie bardzo nada bo za małe powiększenia. Lepiej by było pooglądać trochę Simaluxów i coś wybrać. Minimum dla mnie do FT to Big Nikko (tylko , a FT nie strzelam bo mnie nie stać na szkło, które by mi odpowiadało - przynajmniej S&B).
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Właśnie przejrzałem parę wpisów na forum odbierając podobny przekaz.....
Z pewnością Big Nikko jest najlepszą alternatywą dla FT w kategorii cena/jakość.

Jednak słuchając dalej tych wykładów nie powinniśmy startować w jakichkolwiek zawodach HFT bez Steyra czy FWB z lupką EFR lub lepiej....

Być może będzie trudniej osiągnąć wyniki na tańszym sprzęcie, ale FUN jest ten sam :)
Wobec powyższego chyba zdecyduję się na tego Vipera gdyż jest 3x tańszy i spełnia moje wymagania. A w dalekiej lub nie przyszłości kupię BN lub S&B ....
Ostatnio zmieniony 10 gru 2010, 23:18 przez Jaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
T'J
Posty: 487
Rejestracja: 29 gru 2009, 23:51
Lokalizacja: Kuźnica Katowska
Kontakt:

Post autor: T'J »

Obiecaj że jak kupisz zrobisz opis :D
"...PDG Ekipa robi tak Rap Kotku...."
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Ano jeśli kupię to zrobię parę zdjęć i dodam kilka słów ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

I dasz popatrzeć na Tawerniakach :D
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Dobrym ludziom dam popatrzeć :cool:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

jaro5090 pisze:Dobrym ludziom dam popatrzeć :cool:
no to dupa, myślałem, że sobie polukam, ale zostaje mi przeczytanie opisu na forum,chyba, że trzeba będzie być w grupie "Dobrych ludzi"... ;(
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Jaro nie kupuj, szkoda kasy - rozchodzi się o to, że w lupach do FT jest wysoko poprzeczka z uwagi na duże powiększenia i średnicę soczewki. Za 1000zł kupisz przyzwoite szkło do HFT, do FT tą kwotę trzeba pomnożyć x2. FT nie strzelam bo nie znajdę szkła o parametrach dla mnie w rozsądnych pieniądzach. Mam dużą wadę wzroku i nie mogę sobie pozwolić na używanie szkieł, które mi oczy będą niszczyły.
To co wyżej to jest moje subiektywne zdanie.

P.S. Do HFT nie kupiłbym małego EFR'a - nie zniosę niczego co ma obiektyw mniejszy od 40, dużego z nowej serii VX-3 jak najbardziej :).
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Irku, masz rację. Na poziomie zawodniczym trzeba wydać parę tysięcy :/
Jarek M mnie pewnie też ochrzani, ale temat pozamiatany. Luneta kupiona, teraz jestem w trakcie uzgadniania sposobu dostawy...

A tak to coś wygląda:

Obrazek

Jak widać dorabianie koła mam z głowy, gdyż jego wielkość wystarczająca do opisania odległości. Gdy tylko dojdzie to zamieszczę jej opis ze zdjęciami.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Cholera, trocheś w gorącej wodzie kąpany... :/
W FT nie chodzi o to, żeby luneta miała duże powiększenia i wielgachną soczewę (choć x32 to nadal za mało), ale o to, by cokolwiek przez nią zobaczyć na najwyższym zoomie. Bo właśnie na max powiększeniu mierzy się dystans do celu.
Ja rozumiem, że to nie chodzi, żeby od razu stanąć na pudle, bo kto tak zakłada, to na wstępie już przegrał, ale o to, by sprzęt spełniał powierzoną mu rolę.
W FT najważniejsza jest luneta i 70% to od niej zależy, czy cel się położy, czy się go chybi.
Zobaczymy :) oby to było to, czego szukałeś...
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Spokojnie Marku. Kwota jaką mam zapłacić / nadal czekam na dane do konta :( / jest stosunkowo nieduża, więc łatwo będzie można ją później odsprzedać, gdy dozbieram więcej.

Być może szarpnę się wtedy na S&B, a może mi się FT nie spodoba i wrócę do HFT ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
AndrzejKr
Posty: 217
Rejestracja: 12 wrz 2009, 9:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: AndrzejKr »

Intuicja i testy Vipera x10 podpowiadają mi , że to był dobry wybór Jarku. To moje śmieszne małe kółko nie nadaje się do dokładnego określenia dystansu w przedziale 45-50 m. U Ciebie nie powinno być tego problemu , bo masz koło słusznych rozmiarów. Jak poznasz celownik powinien dać radę (niekoniecznie na max powiększeniu). Później nauka poprawek na wiaterku i fun gwarantowany:D.

PS. Do zabawy z opisywaniem koła przyda Ci się jakieś pudełko z kodem kreskowym.
Czysta logika jest ruiną ducha
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Czy zakup trafiony to się okaże ;) Generalnie uważam, że Viper-y są lepiej wykonane od wielu, dotykanych przeze mnie lunet. Ale to tylko moje subiektywne zdanie ...

AndrzejKr pisze:Do zabawy z opisywaniem koła przyda Ci się jakieś pudełko z kodem kreskowym.
Andrzej, opisz, proszę szerzej ten patent....
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
AndrzejKr
Posty: 217
Rejestracja: 12 wrz 2009, 9:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: AndrzejKr »

Jaro pisze:
Andrzej, opisz, proszę szerzej ten patent....
Użyłem pudełka po drukarce z kodem kreskowym , założyłem że dobrze się będzie nadawał do tego celu. Taśma 50m. No i spacerek (tyłem) od 8m....50m. Po naniesieniu dystansów testy. I już cały patent :D .

Do testów wybierałem cele na nieznanych mi dystansach (liście , szyszki , gałązki , korę brzozową itp.) Okazało się że określenie dystansu nie stanowi większego problemu , mimo że mam do dyspozycji celownik z zaledwie 10-krotnym powiększeniem. Strzelam na poprawki (nie chce mi się opisywać wieżyczki) FT strzelę sobie raz czy dwa dla zabawy. Poza tym cały dystans FT zamyka się w dwóch kreskach więc nie ma sensu.
Zabawa zaczyna się wtedy gdy wieje. Ocena kierunku i siły wiatru na dystansie 50m moim zdaniem jest niewspółmiernie trudniejsza od oceny dystansu. Jeśli dochodzą do tego "kąty" zabawa jest na maxa. Dlatego jeżdżę potrenować wyłącznie w wietrzną pogodę.
Czysta logika jest ruiną ducha
ODPOWIEDZ