Obrazek

HW30S - kilka zdjęc.

Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

HW30S - kilka zdjęc.

Post autor: stworek5 »

A więc skoro nie ma ich za wiele na forum w ramach prezentacji wstawiam kilka zdjęć HW30s, karabinka z którym chyba przezimuję do następnego sezonu. Karabinek tuningowany, spasowana prowadnica, wstawiony kapelusz, PET, strzela fajniutko i cichutko ale w granicach 175m/s na Exact. A więc:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

próba na strzelnicy odbyła się w warunkach co najmniej nie odpowiednich, porywiste podmuchy i minus siedem stopni nie zachęcały do strzelania ale mieć i nie strzelić tez się nie da, strzeliłem z 50m z podpórki ale nie traktujmy tego jak test a pogląd.

Obrazek Obrazek Obrazek

P.S.
w razie czego chętnie zamienię na 50s ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Miałeś Armaty, a przesiadłeś się na pistolet na wodę :D

Nie wytrzymasz do końca zimy nie zmieniając go :lol:

Pozdrawiam :)
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

pewnie masz racje ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Macałem HW30S w Galerii Olimp w Lublinie i powiem, że z wielkim żalem oddawałem ją z powrotem do gabloty :lol:
Śmiesznie lekka, śmiesznie mała, ale sprawia wrażenie takiego fajnego "karabineczka", że aż chce się z niego postrzelać :)
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

nie pozorne maleństwo a optymalnie niemal 200m/s da się wyciągnąć na Expresie, poza tym trzyma się rzeczywiście jak zabawkę ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6433
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

"Kruszynkę" również mam i nie oddam :PP
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
przemekroz
Posty: 112
Rejestracja: 06 lis 2009, 20:11

Post autor: przemekroz »

Ja również mam i na 40m jest kapsel, więc sprzęt miodny...
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Zaleta jest taka, że możesz i godzinę ze stojaka pykać na luzie.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
beetlejuice
Posty: 28
Rejestracja: 27 lut 2008, 9:20

Post autor: beetlejuice »

HW30 to pewnego rodzaju fenomen jeśli chodzi o przyjazne wiatrówki.
Faktem jest że dla niektórych strzelców osada może być niewygodna ze względu na bakę i ogólnie na wymiary karabinka.
Jednak niema nic za darmo, w tym przypadku mamy pewien kompromis, między funkcjonalnością, wagą, wymiarami i łatwością obsługi, w szczególności jeśli chodzi o płeć piękną :) .
Swoją teorie opieram na doświadczeniach z hatsanem, slavia, haenel, itd.
Bez wątpienia najwięcej przyjemności daje właśnie filigranowa HW30s, dlaczego?
Naciąg nie wymaga wiele wkładu siłowego nawet dla niewiasty, doskonałe przyrządy otwarte, wykonanie i składność nie budzą żadnych wątpliwości że mamy do czynienia z porządnym wyrobem do strzelania rekreacyjnego w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu.
Hw30s nie jest tytanem mocy, jednak pozwala dość celnie strzelać na 30m,dokładając optykę pozwalamy spróbować na 50, z jakim efektem?..dobrej zabawy i sprawdzenia swoich możliwości.
Doprawdy trudno w przedziale między 500 a 1000pln znaleźć coś sensownego dla osób które oczekują od sprzętu bezawaryjności i łatwości w obsłudze, a tym samym dającego sporo komfortu .
Można by się pokusić jeszcze o HW50s bądź bliźniaka HW35s ale po co
HW50 to ni pies ni wydra, praktycznie to samo, z większym kopniakiem co w przypadku kobiet może skutecznie zniechęcić, a 35s...nie lepiej dołożyć w tym przypadku i w cenie około 300pln kupujemy w miarę dobra optykę.
Po czasie jak strzelec nabiera wprawy można pokusić się o osadę custom, i wtedy w pełni cieszyć się z walorów w/w sprzętu.
Zastanawiam się czasami czy szukanie przez nowych amatorów strzelectwa, sprzętu mocnego a zarazem drogiego ma sens?
Nie lepiej obyć się ze sprzętem i później szukać czegoś mocniejszego, jest sens przesiadać się z hulajnogi na rower nie potrafiąc w pełni wykorzystać jej możliwości?
Czy to nie pogoń za króliczkiem? :hm:
HW100T+DOT MD
HW40
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

oczywiście jest sens kupna lepszego i mocniejszego sprzętu jeśli strzelasz daleko, taki sprzęt gwarantuje celne strzelanie przy lekkim wietrze i na 70m a na tym dystansie walory trzydziestki nie są już istotne.
AA TX200 HC
beetlejuice
Posty: 28
Rejestracja: 27 lut 2008, 9:20

Post autor: beetlejuice »

Kolego stworku5, czytajmy ze zrozumieniem :)
Zapytania nowych forumowiczów co lepsze np. Hw50s czy HW98 bo będę strzelał daleko..lub...szukam pierwszej wiatrówki ale zastanawiam się nad zakupem HW97 bo mam zamiar walić do puszek ze 100m....
Gdzie tu logika o rozsądku nawet nie wspominam?
Następnie posty typu...zakupiłem nowy i drogi karabinek ale coś z nim jest nie tak, brak celności bądź skupienia, co jest nie tak??? :lol:
Po szerszej lekturze autora pytań, dowiadujemy się że w praktyce te dalekie strzały to góra 50m i jest to ogródek działkowy bądź kawałek pola.
I tutaj nasuwa się pytanie?..po kiego wała dźwigać 4kg z hakiem i nie trafiać w cel ,jeśli można mieć 2 kg mniej i niewątpliwie więcej sił na strzelanie?
W imię stwierdzenia że to Ja mam super giwerę :D
I co z tego że nie potrafię jej w 100% wykorzystać , olać to ważne że jest, nie tędy droga..chyba ;)
Cenię sobie ludzi którzy w sposób rozsądny podchodzą do tematu.
A znam osobiście gościa który wywalił na swój pierwszy karabinek kilka tysięcy i efektem tego była sprawa w sądzie o nieumyślne okaleczenie...
Nie warto...trochę rozsądku i pomyślunku a zapewniam że frajda i przyjemność gwarantowane.
HW100T+DOT MD
HW40
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

beetlejuice pisze:Po szerszej lekturze autora pytań, dowiadujemy się że w praktyce te dalekie strzały to góra 50m i jest to ogródek działkowy bądź kawałek pola.
Lecz często bywa ta, że po pewnym czasie chce się postrzelać na więcej niż te 50 metrów i wtedy jednak zapas mocy się przydaje.

Tak samo w motoryzacji, jeśli jest zachowany zdrowy rozsądek to ten zapas mocy działa pozytywnie na bezpieczeństwo.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mrk »

beetlejuice, strzelam dość rzadko, z reguły na ok. 30m i kupiłem TXa. To, że wypluwa on śrut na dalsze odległości jakoś mi nie przeszkadza :) i wolę dźwigać te przeszło 4 kg i mieć TXa bo po prostu mi się ten karabinek podoba. To, kto z czego strzela to kwestia bardzo indywidualna i nie próbowałbym wprowadzać tu jakiegokolwiek zaszeregowania.
AA S400
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

z karabinkiem jest podobnie jak z komputerem, powinno się kupić taki na jaki nas akurat stać lub stosownie do wymagań, w końcu obsługa jest taka sama czy to będzie Pentium III 500MHz czy Athlon X2. Wiele innych wiatrówek jest równie celnych jak HW30s, może nie fortunne nieco porównanie tych "innych" akurat do HW30 no ale załóżmy że tak porównujemy. Pewnie trzydziestka będzie konkurować do pewnego dystansu ok 25-30 metra, potem już zacznie odstawać a wynik będzie też zależał od innych czynników jak np. aura, ale jeśli ktoś strzela na max 30m będzie ok ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

:lol: :lol: :lol: :lol:-nie mogę!!!
beetlejuice, Po twoich wypowiedziach na temat Hw30 widać wyraźnie że jesteś zakochany w tym karabinku ;)
Tylko że ja (jak i znacząca większość ) nie podziela Twojego zachwytu .Dla mnie Hw30 to wiatrówka stworzona dla dzieci/młodzików , i choć pewnie technicznie świetna to jednak plujka.
Jest pewna logika w Twoich argumentach ,ale w ogólnym zarysie to sens wywodu trochę pokrętny
,,Sok z żuka'' też by mi nie smakował ,choć pewnie dużo protein zawiera :lol:
Gdybym mieszkał w Niemczech to pewnie przy ich śmiesznym limicie Hw 30 byłoby idealne (po co ,,cięższa" 97'ka jak i tak skastrowana nieprzyzwoicie ) , ale u nas 99% chce mieć coś pod 17J ,albo choć pod 16,2 (limit na większości zawodów HFT-angielski)
A strzelanie z energią w okolicach 17J wcale nie musi generować kopa ,trzeba tylko w lepszy/droższy sprzęcik zainwestować :P ,albo pogrzebać znacznie w bebeszkach
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
ODPOWIEDZ