Obrazek

Łuk

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
ODPOWIEDZ
Zippo
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:42
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zippo »

Witam.
A ja mam pytanie;czy te pręty z włókna szklanego mogą pochodzić ze stelaża namiotu?Bo mam tego troche.Takie rurki,nadadzą sie?
"Jesteśmy śmiertelni nie dlatego,że umrzemy,lecz dlatego,że zaczęliśmy żyć" K.W. Aleksandrowicz
Wojtek
Posty: 83
Rejestracja: 26 wrz 2006, 10:38
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Wojtek »

Moim zdaniem się nie nadają. Przy zginaniu rura się spłaszvcza i będzie Ci pękać po bokach pręta. W namiocie nie ma tak dużych naprężeń jakie potrzebne są przy łuku. Ale to raczej takie moje"gdybanie" niż doświadczenie. Ale może gdyby tak ten pręt czymś wypełnić???
Wojtek
Zippo
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:42
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zippo »

Rzeczywiście,oglądałem to wczoraj dokładniej i raczej się nie nadają.Nie spłaszczają sie,ale jak sie je wygina,ma się wrażenie,że zaraz pękną.I są mało elastyczne. Wypełnić tez niezbyt jest jak,w środku są może 2mm miejsca. :maruda: Z leszczynki se zrobie :hihi: :lol:

[ Dodano: Pon 07 Kwi, 2008 20:39 ]
A tak pozatym,mógłby mi ktoś poradzić jaki łuk byłby dla mnie najodpowiedniejszy?Bo chciałbym coś mocnego i oglądałem ten długi angielski,ale ja mam niecałe 170 cm a on jakieś 200..... Czy mógłbym z tego w miare wygodnie strzelać?
"Jesteśmy śmiertelni nie dlatego,że umrzemy,lecz dlatego,że zaczęliśmy żyć" K.W. Aleksandrowicz
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

O angielskim zapomnij. Można go wykonać z naprawde dobrego materiału i trzeba mieć wprawę. 170 to zrób sobie łuk płaski. Ale kwestia jeszcze masz 170 cm czego ? Włókna szklane od namiotu się nie nadają. Będzie cięciwa uderzać o przedramię co nie jest zbyt przyjemne. Jak potrzebujesz jakiejś pomocy wal :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Zippo
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:42
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zippo »

No to wale :D Ide dziś polazić po parku i poszukać jakiegos materiału,leszczyna będzie napewno,nada sie?Do płaskiego trzeba wystrugać taką deske,nie?Można pień ostrugac,czy trzeba go rozpolowić i dopiero strugać?

[ Dodano: Wto 08 Kwi, 2008 15:08 ]
Edit,
wiąz jesion i klon chyba tez beda w zasięgu :D
"Jesteśmy śmiertelni nie dlatego,że umrzemy,lecz dlatego,że zaczęliśmy żyć" K.W. Aleksandrowicz
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Witaj
ja kiedys mialem takie przeblyski ze zrobie sobie łuk ;)
Siedzialem chyba z tydzien i czytalem, kombinowalem az w koncu kupilem 4 prety z włókna szklanego ale średnicy 12mm (!!!) miał to być łuk bloczkowy a wiec zrobilem i majdan ze sklejki, i wlasciwie juz cos z tego zaczelo wychodzic jednak reka nie wprawionado łuku podczas jednej z próby napinania przekrzywila sie i majdan pękł na pół ;(

Odechcialo mi sie wszelkich praktyk z łucznictwem, wole wiatrówki ( 8) ) a to co zdazylem zrobic, z tym zlamanym majdanem lezy gdzes w koncie, jesli chesz moge Ci to puscic pocztą za koszta przesylki+niedrogie piwko i moze coś z tego złozysz ;)

Przy umiejętnym podejsciu do sprawy mysle ze moze nawet majdan udałoby sie skleic :hm:
pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Zippo
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:42
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zippo »

Mógłbyś jakies foto zarzucić?Brzmi interesująco :D

[ Dodano: Wto 08 Kwi, 2008 16:15 ]
Ja narazie zbieram na wiatrówke.Mam asg P-8 na co2,ale to ma niecałe 2 J(jest na serwisie ;( ).Gdybym miał jakiś karabinek to bym pewnie tez sie w to nie bawił.
"Jesteśmy śmiertelni nie dlatego,że umrzemy,lecz dlatego,że zaczęliśmy żyć" K.W. Aleksandrowicz
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Mały off, ale Zippo, na jaką wiatrówkę zbierasz ?

Wiem że to chinka, ale pieniążki są niewielkie i jako coś na "przetrzymanie" może by Ci się nadała?? Ma jakieś zabezpieczenie przed samostrzałem no i te "kubki" mają opinię nieco lepiej zachowujących się w stosunku do braci spod znaku Lider, Norconia czy inne B cośtam mimo że stworzyła je ta sama wytwórnia :D .
Jako podstawa do podłubania przy niej może być nawet ciekawa :).
Gdyby nie chwilowy brak funduszy sam bym chyba wziął z ciekawości, do grzebania i jako drugi aparat miotający :D. Acz cudów się po niej nie spodziewałbym :D

http://www.allegro.pl/item343046113_kar ... akosc.html
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Zippo
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:42
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zippo »

Hw 95 w wersjii dla leworęcznych :maruda: Ciekawa oferta.Dwa tygodnie gwarancji to akurat tyle,żeby sprawdzic czy działa i w tuning.

[ Dodano: Wto 08 Kwi, 2008 20:17 ]
Żeby nie oftopować to założe nowy temat,znalazłem ja jeszcze taniej.
"Jesteśmy śmiertelni nie dlatego,że umrzemy,lecz dlatego,że zaczęliśmy żyć" K.W. Aleksandrowicz
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Najlepsze właściwości ma drewno tuż pod korą. i strugasz z drugiej strony tak by to co pod korą było w miarę nie ruszone :) Oczywiście szczapa musi być wysezonowana bo inaczej się nam cały łuk powygina. No i łuk trzeba stopniowo przyzwyczajać do pracy :) Nie mozna napinać świerzego łuku bo uzsykamy łuk 2 częściowy nieskładany :)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Zippo
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:42
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zippo »

Dzięki :D Jutro sie pobawie ;)
"Jesteśmy śmiertelni nie dlatego,że umrzemy,lecz dlatego,że zaczęliśmy żyć" K.W. Aleksandrowicz
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Zippo pisze:Mógłbyś jakies foto zarzucić?Brzmi interesująco :D
Najprawdopodobniej jutro, jak bede mial chwile wygrzebie ten łuk z miedzy rupieci i strzele ze 2 fotki ;)
pozdro
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Zippo
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:42
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zippo »

od trzech dni strugam sobie łuczek i mam pytanie.Jakiej grubości i szerokości mają być jego ramiona?Bo ja z braku materiału na początek strugam sobie taki mały-110 cm i narazie ramiona maja grubość ok 1,5-2 cm i szerokie coś na 3 cm.powoli sobie schnie i zaczyna nabierać kształtów :) Całkiem prosty model ale dość ładnie już sie nagina :D Jak go wystrugam to mam go zostawić aż wyschnie,czy odrazu założyc cieciwe i go zostawić tak na jakiś czas?

[ Dodano: Pią 11 Kwi, 2008 16:20 ]
Aha,drewienko to chyba jesion ;)
"Jesteśmy śmiertelni nie dlatego,że umrzemy,lecz dlatego,że zaczęliśmy żyć" K.W. Aleksandrowicz
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

1. dla takiego małego łuku to nie wiem ile powinny wynosić wymiary. Ale ja bym go odchudził do 1 cm i zwiężył do 2,5 cm ale to moja opinia tylko nie poparta żadnymi obliczeniami.
2.Jak robisz ze świeżego drewna to nacieraj je jakimś olejem czy czymś żeby za szybko nie wysychał (indianie robili łuki z sieżego drewna) pare razy robiłem takie małe łuki ze świeżego drewna(dąb,klon) i polakierowaniu dość długo służyły.
3. Łuku nigdy się nie zostawia z założoną cięciwą. On musi odpoczywać.
4. Pamiętaj by go wytrenować i dobrze dobrać strzały, bo głupio by było zrobić dobry łuk i połamać go przy pierwszym strzale przez złe dobranie strzały. a trenowanie łuku polega na jego naciąganiu 30-40 razy co 1 cala do maksymalnego naciągu( tu też nie można przegiąć) no i pamiętaj by nie strzelać na sucho :)
5. Jesion będzie się układać za cienciwą ale też suszę conieco go na łuki :) i to dobre drewno ma bardzo mocne włókna dość słabo powiązane.
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

http://www.lucznictwo.dl.pl/

-pomogłem, czy było to znane forum?
Marcin chcesz bana za you?
ODPOWIEDZ