Obrazek

Muszka w obrazie lunety

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Gizmo
Posty: 7
Rejestracja: 07 paź 2010, 21:02
Lokalizacja: Częstochowa

Muszka w obrazie lunety

Post autor: Gizmo »

Witam wszystkich ponownie.
Jako zwieńczenie modyfikacji mojego Hatsana 90STG 5,5 zakupiłem ostatnio lunetkę PP 6x40.
Zamontowałem ustrojstwo na karabinku i tu pojawił sie problem:
Patrząc przez szkła widzę muszkę (jako taką ciemną plamę), a poza tym ciężko mi się dostać do bezpiecznika spustu bo luneta prawie na nim leży. Dodam tylko że zakupiłem ja z montażem jednoczęściowym niskim w pakiecie.
Czy montaż wysoki (myśląc logicznie) załatwi sprawę, czy może trzeba jakoś inaczej się tym zająć?
Pomóżcie :)
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 11:30 przez Gizmo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

wyższy montaż załatwi sprawę; przy czym na montażu nie oszczędzaj, bo może Ci się cofać co strzał aż poza szynę, niszcząc się w ten sposób.

jednocześnie dziwne; wydawało mi się, że nie powinno być widać muszki przy jakiejkolwiek lunecie nie będącej 'ołówkiem' :hm:
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Mein Gott pisze:wyższy montaż załatwi sprawę;
jednocześnie dziwne; wydawało mi się, że nie powinno być widać muszki przy jakiejkolwiek lunecie nie będącej 'ołówkiem' :hm:
Dokładnie jak kolega napisał. Musi być wyższy montaż.
A w Harnasiu 90 niestety widać muszkę. Najprostszym rozwiązaniem jest wysoki montaż, a i to chyba jeszcze będzie widać. Chyba że nie masz ochoty strzelać z otwartych to po prostu je ściągnij. Operacja prosta :)
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Żurek
Posty: 792
Rejestracja: 17 maja 2010, 18:58
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Żurek »

Doktorem przypierdzielisz w klocek drewna, w muszkę i zdjęta ;)
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

Potwierdzam zdjąć muszkę, opitolić kawałek i zrobić porządną koronę bo finał lufy jest często nędzny w harrym.
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
Awatar użytkownika
Hummer130
Posty: 240
Rejestracja: 10 wrz 2009, 19:31
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Hummer130 »

ja tam mam swojego PP posadzonego na wysokim i przy mocnym oswietleniu też widze muche ale pomaga mi to złapać poziom. Przekonalem sie o tym nieraz. nie wiem nie którym to przeszkadza a mnie pomaga.
H90 STG SAS + "Alchemik" + PP 3-12x40
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 226
Rejestracja: 22 sie 2010, 5:24

Post autor: maksik »

Hmm, dziwne. Mam Leapersa 3-9x40 na średnim motażu i jakoś muszki nie było widać w lupce (pomimo, że nawet lufa jest źle zamocowana w kostce i "ucieka" nieco do góry). Piszę nie było, bo obecnie muszkę jak i lunetę mam zdjęte. Co do bezpiecznika to rzeczywiście jest problem, który rozwiązałem mocując krótki sznureczek do dźwigni ;)
Five shots one hole
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Wszystko zależy od tego czy kolega chce pykać z otwartych.
Osobiście mi przeszkadzał widok muszki w oczku.
Jeżeli sprzęt nie jest docelowy (gonić króliczka :D ) i później ma iść do ludzi to można zdjąć otwarte, zabezpieczyć końcówkę nasadką, gdzieś na alledrogo widziałem takowe. A lupkę posadzić na wysokim montażu. I dostęp do bezpiecznika łatwiejszy będzie ;)
Ale i tu mamy minus - jako że baka w Harnasiu niska jak cholibka :/ niewygodnie się robi.
Można się przyzwyczaić ale jest pewien dyskomfort. Można dorobić lekkie podwyższenie, również na forum opisane.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Paweł, ja na bakę przykleiłem czarną pianogumę i nie dość, że fajnie wygląda to na dodatek podwyższa ją nieco i co najważniejsze to, że policzek aż miło przyłożyć. Ciepło i miękko :D
Obrazek Obrazek
Szymqers
Posty: 555
Rejestracja: 24 lut 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Post autor: Szymqers »

cezbar, masz jakąś fotkę?
Hatsan 80 + Alchemik tuning + PP 3-9x40 AO
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Zrobię fotę jak Harry wróci do mnie. Obecnie jest u kolegi i on go teraz tłucze a ja tłukę HW98. Niebawem fotka się pojawi, cierpliwości.
Pianogumę można kupić w dobrych sklepach papierniczych, służy jako element podkładowy pod reklamy itp. A mniejsze formaty prawie w każdym sklepie z artykułami papierniczymi. Formatka A4 o grubości od 2 do 8 mm kosztuje średnio od 3 do 12 zł. Ciężko trafić kolor czarny bo nie każdy sprowadza ten mało chodliwy kolor. Ale mnie się jakoś udało. Najpierw odrysowałem szablon z wypukłości na harrym i wyciąłem to samo z pianogumy. klej obuwniczy (może być butapren) przesmarować obie warstwy, czyli bakę i piano gumę, odczekać aż prawie wyschnie i niemal suche połączyć. Trzyma jak umarły książeczkę.
.........
Poproszę kolegę, może on cyknie fotkę jakimś telefonem i wstawi. Będzie szybciej.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

cezbar pisze:klej obuwniczy (może być butapren) przesmarować obie warstwy
A może by to zastąpić taśmą dwustronną :?:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

To się pięknie zmywa pianką do komputerów i spirytusem.
Obrazek Obrazek
kirk666
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2010, 11:30

demontaż muszki w hatsanie 85

Post autor: kirk666 »

Podobny temat więc się podłączyłem. Wie ktoś jak w hatsanie 85 ściągnąc muszkę??
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

One są na wcisk !

Podgrzej, drewienko + młotek i zbij ją z lufy. Na 50 % pęknie
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
ODPOWIEDZ