Obrazek

czym się różnią HW97

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Ps. Jak byś miał tak ze 2000zł ,to mógłbyś zafundować sobie AA TX 200 i wtedy to już masz karabinek cymuś :king:
Dystansujesz Kolegów z ich kanciastymi ,,Messerschmittami " swym pięknym ,smukłym i zabójczym ,,Spitfire'em" :lol: :lol: :lol:
Sory nie mogłem się powstrzymać ,ale ktoś musi się przeciwstawić ,,klice Weihraucha" która jak widzę, rośnie w siłę :lol: :lol: :lol:
Nie wiem czy Koledzy widzą ,ale ja ten tekst napisałem w formie humorystycznej :devil2:
Widzę że jednak dyskusja się rozwinęła -i dobrze .
Kilan pisze:s_slawek napisał/a:
Jak z optyką do 77? Można założyć lunetę.


Założyć można, ale jest to mocno niewygodne - z powodu niskiej baki, świetnej natomiast do otwartych.
Jeśli myślisz o strzelaniu, celując z optyki - to się nie zastanawiaj i bierz HW97 :D
Dlatego napisałem że z Hw77 to tylko wersja MATCH
Slawek może spróbować się pomęczyć z ,,otwartych" ,jak mu się znudzi to może założyć optykę ,no i ma tą dłuższa lufę ,na której mu tak zależny.
Ja osobiście wybrałbym Hw97k-bez kombinowania (tak po prawdzie to 97KT)
Kilan pisze:Co innego porównanie TX i HW97 po hoganizacji - tu może być problem z wyłonieniem "zwycięzcy". Jeśli jesteś Krzysiu zainteresowany tym ostatnim porównaniem, mogę dać Ci na PW namiary na kolegę posiadającego obie te wiatrówki po tuningu Waldka.

Nie nie jestem Adasiu ,bo i po co ?
Nie jestem jakimś nowicjuszem żeby tego nie wiedzieć .
Takich porównań i dyskusji Beżowe jest pełne (kiedyś DoktorPio opisywał oba ,ale coś kiepsko z wiarygodnością)
Mam natomiast pytanie ,do Ciebie i innych kolegów: gdybyś miał możliwość kupić TX 200MK3/Hc za takie same pieniądze co HW97K (obie nówki) ,to Co byś wybrał i dla czego.
Pytanie raczej nie dotyczy Patryka ,bo on zakochany po uszy w swojej Hawusi ,aż mdli od miodku w jego postach :hihi:
A jeszcze nie tak dawno prostował lufę w Hatsanie 135 (bo taki był ponoć celny) :bobas: Musisz Patryczku postrzelać trochę z TX -wtedy wyrobisz sobie zdanie i pogadamy. :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam i nie bierzcie wszystkiego tak do siebie
cris
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
AndrzejK
Posty: 68
Rejestracja: 09 lip 2006, 14:43
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: AndrzejK »

cris pisze:...
Mam natomiast pytanie ,do Ciebie i innych kolegów: gdybyś miał możliwość kupić TX 200MK3/Hc za takie same pieniądze co HW97K (obie nówki) ,to Co byś wybrał i dlaczego....
cris
To zależy od wersji . Jeśli porównujemy najtańsze wersje bukowe wziąłbym HW-97K - po prostu jestem przyzwyczajony do ładowania śrutu lewą ręką podczas gdy prawa trzyma za dźwignie naciągu a TX ma przesunięte na prawo okno portu ładowania przez co ładowało mi się go mocno niewygodnie . W HW okno jest tak samo dostępne z lewej jak i prawej strony .

Jeśli w tej samej cenie TX orzech vs. HW-97K - a miałbym strzelać okazjonalnie rekreacyjnie wybrałbym TX-a z uwagi na ładne łoże i męczyłbym się z portem .

Jeśli w tej samej cenie TX orzech vs. HW-97K laminat a sprzęt miałby po prostu służyć do częstego strzelania w różnych warunkach wziąłbym laminat - trwałość i niewrażliwość plus wygoda ładowania górą nad urodą .

Jeśli miałbym wybierać pomiędzy HW-97KT a AA Pro Sportem - wybrałbym Pro Sporta - dla mnie to jedna z najładniejszych wiatrówek wszech czasów , a gdybym miał wybór to żadną z nich a np. AA Pro Elite bądź oryginalnego Webleya Longbowa w orzeszku - dlaczego - to proste - bo zawsze chciałem je mieć i bardziej wolę tradycyjne łamańce niż boczny czy dolny naciąg .

Pozdrawiam
Andrzej Kliszewski
Ergo - trafić
Grupa Strzelecka Dziki Zachód
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

Cris pozwolę sobie zacytować słowa gościa co zna się według mnie na sprzęcie : Nie sądzę ,żebyś otrzymał obiektywne odpowiedzi ,na temat defektów jakie trapią karabinki kolegów.
←Każdy jest zakochany w swoim i będzie wychwalał go pod niebiosa (super stabilne V0,albo niebywałą celność),tym bardziej jak utopił trochę kasy-tak to już jest→ . :

[ Dodano: Nie 12 Gru, 2010 14:25 ]
←czytaj między strzałkami →

[ Dodano: Nie 12 Gru, 2010 14:31 ]
mnie się ten zaczyna podobać, ale za dużo dodatków do niego potrzeba
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Krzysiek - dziwnym jest, że właściciele TX'ów (niby to humorystycznie) zawsze przedstawiają wyższość TX'a właśnie nad HW97 - jeśli wziąć pod uwagę celność, nie jest to prawda i nie jest prawdą, że HW jest celniejsze niż TX.
Do tego niedawno miałem okazję postrzelać (wręcz jednocześnie :) ) z TX HC i mojego HW - zwycięzca niekopliwości nie został wyłoniony - przy czym HW miało nieznacznie wyższą energię!!!
Zatem można tak zrobić HW, że dorówna kulturą strzału TX'owi - także tunerowanemu!!!
Kwestia celności - są tak samo celne. HW z tuningiem jest tańsze niż TX z tuningiem.
W TX jest mniej do zrobienia i mniej to kosztuje, jednak wraz z zakupem karabinka wychodzi całkiem sporo więcej niż HW. I dlatego moim zdaniem HW to rozsądniejszy zakup (stosunek cena/jakość)!!!
Do tego wygląd (moim zdaniem) bijący na głowę TX'a - ale to kwestia gustu.


Co do:
cris pisze:gdybyś miał możliwość kupić TX 200MK3/Hc za takie same pieniądze co HW97K (obie nówki) ,to Co byś wybrał i dla czego.
ProSport - bo mi się podoba!!! :D
Jeśli HW97 i TX kosztowały by tyle samo - brałbym TX oczywiście - bo pudełkowy jest znacznie lepiej dopracowany niż pudełkowe HW!!! Chyba nie sądziłeś, że coś innego napiszę :PP

Jednak co warto podkreślić - do trafiania HW to ta sama półka co TX.


Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Cicho nad tym grobem. Janek ewoluuje... :lol:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

Cortez pisze:Cicho nad tym grobem. Janek ewoluuje... :lol:
może na drugi rok
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

cris pisze:
Pytanie raczej nie dotyczy Patryka ,bo on zakochany po uszy w swojej Hawusi ,aż mdli od miodku w jego postach :hihi:
A jeszcze nie tak dawno prostował lufę w Hatsanie 135 (bo taki był ponoć celny) :bobas: Musisz Patryczku postrzelać trochę z TX -wtedy wyrobisz sobie zdanie i pogadamy. :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam i nie bierzcie wszystkiego tak do siebie
cris

a myślałem że już wszyscy zapomnieli mojego harego 135 a tu legenda nadal żywa :D
Krzyś i po prostowaniu powstał jak fenix co do TX no dla tego nic o nim nie piszę bo nie mam co, nigdy go nie miałem w rękach ale widziałem na żywo w Jaworznie ładny jest podoba mi się ale żeby mnie na kolana powalił to nie powiem ,poza tym tak jak Andrzej napisał to ładowanie jest mi nie po drodze bo mój sposób ładowania jest identyczny jak Andrzeja prawa łapka na dźwigni a lewa ładuje a jak wiadomo w tx taka opcja marnie wypada :PP
W gruncie rzeczy o TXe nic kompletnie nie wiem a szkoda :/
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

To, co napisał Andrzej o klasycznym łamańcu, wcale mnie nie dziwi...oprócz HW-98 itp, są inne piękne i dobre karabinki. Niestety w większości poza zasięgiem finansowym dla większosci z nas. Tu już cena przekłada się na PCP. Dla mnie osobiście z polskiego rynku sprężyn:
1.AA Prosport
2.AA TX Mk3
3.HW-97 KT
Reszta jest tłem. :bobas:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

Piotr chyba zapomniałeś dopisać 97 k :maruda: :D :D
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

janekk4501 pisze:Cris pozwolę sobie zacytować słowa gościa co zna się według mnie na sprzęcie : Nie sądzę ,żebyś otrzymał obiektywne odpowiedzi ,na temat defektów jakie trapią karabinki kolegów.
←Każdy jest zakochany w swoim i będzie wychwalał go pod niebiosa (super stabilne V0,albo niebywałą celność),tym bardziej jak utopił trochę kasy-tak to już jest→ . :
janekk4501, popieram gościa w całej rozciągłości -tak to jest na tym świecie
Według powyższej zasady ,będę walczył do upadłego :bije: ( i tak nie ma co robić ,zima i pada okrutnie śnieg) :lol: :lol: :lol:
Nigdy nie twierdziłem, że Tx jest celniejszy od Hw czy odwrotnie ,choć dobrze jest mieć świadomość ,że w TX'sie jest lufa LW.
Nie mam też manii na punkcie niekopliwości,sprężyna to nie PCP
Natomiast argumenty na temat wygodniejszego ładowania śrutu w Hw po prostu mnie rozwalają .Przez to Hw ma deklasować Tx ???
Wolne żarty !!!
Kwestia tylko i wyłącznie organizacji i przyzwyczajenia. Ja naciągam lewą ręka ,a ładuje prawą .W Hw97k też ostatni tak ładowałem.
patryk1981 pisze:,poza tym tak jak Andrzej napisał to ładowanie jest mi nie po drodze bo mój sposób ładowania jest identyczny jak Andrzeja prawa łapka na dźwigni a lewa ładuje a jak wiadomo w tx taka opcja marnie wypada :PP
Co wy koledzy mańkutami jesteście, czy co???Każdą wiatrówkę naciągam lewą ręką i ładuje śrut prawą (tak jest bardziej manualnie).
Hw97 ma jedna poważną zaletę -CENA!!!
Kosztuje prawie połowę ceny Tx ,to znaczy TX 200 jest o prawie 1000zł droższy (dzięki dystrybutorowi TM/Mili..ia)
Gdyby ceny TX ,był takie jak wiosną tego roku 1350zł (mili..ria obniżyły -wszyscy z ceną polecieli) to AndrzejK mógłby się zacząć martwić (pewnie tylko troszkę :D ).
Tx miałby większe wzięcie, nie przez lepszy system ,ale lepiej wykonaną ,bardziej ergonomiczną osadę .Składanie się do strzału jest niemal instynktowne,nie wspominając o chwycie (wręcz idealny, dla każdej dłoni )
Weihrauch w tym temacie jest daleko z tyłu :PP
Kilan pisze:W TX jest mniej do zrobienia i mniej to kosztuje, jednak wraz z zakupem karabinka wychodzi całkiem sporo więcej niż HW. I dlatego moim zdaniem HW to rozsądniejszy zakup (stosunek cena/jakość)!!!
Do tego wygląd (moim zdaniem) bijący na głowę TX'a - ale to kwestia gustu.
Co do jakość /cena to tak jak napisałem powyżej ,ale jeśli chodzi o wygląd to chyba raczysz żartować Adam :devil2: ,no ale zasłaniasz się nieśmiertelną regułką ----kwestia gustu.
Kilan pisze:Jeśli HW97 i TX kosztowały by tyle samo - brałbym TX oczywiście - bo pudełkowy jest znacznie lepiej dopracowany niż pudełkowe HW!!! Chyba nie sądziłeś, że coś innego napiszę :PP
I nie mam więcej pytań :lol: :lol: :lol:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

patryk1981 pisze:Piotr chyba zapomniałeś dopisać 97 k :maruda: :D :D
Wersja "k" średnio mi leży i jest trochę wyważona inaczej. Podałem ranking "wielkiej trójki", moim zdaniem. 8) np.: HW-90 kompletnie mi nie pasuje. Jest za wielka i za ciężka dla mnie.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

cris pisze:ale jeśli chodzi o wygląd to chyba raczysz żartować Adam :devil2:
Nie nie żartuję. Moim zdaniem HW97 wizualnie bije na łeb TX'a!!! Jak sam masz w podpisie:
cris pisze:Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Popieram Twoją stopkę :lol: :lol: :lol:

Dla mnie po prostu TX jest za drogi do tego co oferuje i z tego powodu nie wart swojej ceny - wszystko.
A jeśli mam dopłacać do "ładności" to tylko i wyłącznie PS. Theo Evo dyskwalifikuje spust!!!


Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Adaś, za rok-dwa będzie inaczej...nie zdziwię się wcale jak z PCepem w garści wylądujesz.... :lol: i nie mów, że fuuuj. A co do ładności: na pewno PS i HW KT.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Szanowni koledzy, wiem, że będzie trudno, ale ktoś musi tą prawdę powiedzieć - Wasze HW i Tx przypominają drewniane wiosła przy pięknie aluminiowego AR-20 :D
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Piotrek, ja PCP nie wykluczam (bo już miałem) - ale sprężyna musi zostać, bo to zupełnie inna forma strzelania. Ja raczej kiepski strzelec jestem, stosunkowo rzadko strzelam (teraz "zimno i pada na to miejsce w środku europy, gdzie ciągle samochody są kradzione, a waluta to polski złoty" - kto wie z czego to??? :) ), parcia na wynik też nie mam. Strzelam, bo lubię.
S400 mimo, iż zawiodło mnie jako konstrukcja - dało mi najlepsze skupienie na 40m jakie w życiu zrobiłem (15mm). Jeśli do HW miało by dołączyć PCP, to bardzo chciałbym, aby był to walther kombinator - wiem co to, jak pracuje i jak leży w rękach - sprawił mi sporo radości :D w wersji PCA.


pozdrawiam
Adam
Ostatnio zmieniony 12 gru 2010, 19:13 przez Kilan, łącznie zmieniany 1 raz.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
ODPOWIEDZ