Obrazek

czym się różnią HW97

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Jaro pisze:przypominają drewniane wiosła przy pięknie aluminiowego AR-20 :D
...przypominającego skrzyżowanie sokowirówki z motopompą.... :D Piękne drewno - to z Anglii, aluminium....skądkolwiek - nawet z Węgier, czy z Chin, Korei, Wysp Hula -Gula. :bobas: Poza tym, nowoczesny ( FT/taktyczny) design - to jeszcze nie wszystko.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Racja, drewienko to klasyk.... A z plujkami.. Jak z samochodami... Jednym podobają się oldschoolowe stare samochody, innym pasują nowoczesne cuda tchniki na 4 kołach.. Czyli?? O gustach sie nie dyskutuje...

Aha... Co do "trudności" ładowania Tx'a.. Mam starszą wersje-03rocznik- i port ładowania jest szeroki od drewienka do drewienka... Czyli jakaś alternatywa jest
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
AndrzejK
Posty: 68
Rejestracja: 09 lip 2006, 14:43
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: AndrzejK »

Niestety przyzwyczajenia i nawyki trudno zmienić i choć jestem praworęczny (choć lewooczny) to umiejscowienie portu w HW jest dla mnie zaletą w porównaniu do TX-a - dla kogoś innego nie musi ale pisałem o mojej opinii stąd też takie a nie inne akcenty.

Główną zaletą HW-97K jest faktycznie cena a promocje w Mil..pl pokazują jedynie narzut tej firmy - przy niecierpliwości gross Klientów jednorazowe promocje (niekoniecznie przekładające się na ceny w innych sklepach, które kupowały drożej i nie mogą sprzedać taniej niż kupiły nie będąc oskarżonymi o dumping) niewiele tu zmienią . To już lepiej kupować AA w Czechach czy W.Brytanii .

Co do PCP to sorry Jarku ale ten AR jest brzydki jak noc - tu już lepiej prezentuje się CR-20 , nie wspominając o prostych angielskich klasykach 8)

Obrazek
Obrazek
Przepraszam za wielkość zdjęć - to ostatni raz - tak już miałem wgrane ;(


Pozdrawiam
Andrzej Kliszewski
Ergo - trafić
Grupa Strzelecka Dziki Zachód
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

AndrzejK pisze:ale ten AR jest brzydki jak noc
Ta zniewaga, dobrego :piwo: wymaga :maruda:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
mrk
Posty: 225
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:13
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: mrk »

No muszę przyznać, że AR-20 robi na mnie wrażenie - wizualnie, w łapach nie miałem :nie:
Co do ładowania TXa to ładuję tak jak cris, jakoś tak odruchowo - kwestia przyzwyczajenia.

Wracając do celności TX kontra HW. Wszyscy mają wyrobione zdanie na ten temat, ale jak to badacie? Jak to zrobić obiektywnie? Pudełkowe wersje stabilnie przymocowane (np. stojak do przestrzeliwania) w zamkniętym pomieszczeniu, w takich samych warunkach otoczenia, używając identycznego śrutu i oddając kilkaset strzałów? Bo jeżeli porównanie wygląda tak, że biorę TX i walę z podpórki kilkanaście strzałów, a potem HW i robię to samo to co to za porównanie?

Nie chcę rozpętywać kolejnej wielostronicowej dyskusji nad wyższością jednej wiatrówki nad drugą bo nie o to chodzi. Obie mi się podobają, kupiłem TXa po promocyjnej cenie, widząc dzisiejszą różnicę w cenie pewnie kupiłbym HW97.

Pozdrawiam,
Mirek
AA S400
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

AndrzejK pisze:gdybym miał wybór to żadną z nich a np. AA Pro Elite bądź oryginalnego Webleya Longbowa w orzeszku - dlaczego - to proste - bo zawsze chciałem je mieć i bardziej wolę tradycyjne łamańce niż boczny czy dolny naciąg .
O ile Longbow jakoś mnie nie pociąga ,to AA Pro Elit jak dla mnie jest świetny.
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=38096
Dla porównania na górze PS.
Szkoda ,że go już nie produkują i wypuścili niewielką (chyba ) partię, bo nie sposób go zdobyć na rynku wtórnym.
Jeśli by strzelał tak jak TX i PS to dla mnie byłby doskonały .
Ciekawe jeszcze jak z ceną , bo może się okazać ,że byłby droższy od Pro Sporta.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

AndrzejK pisze:sorry Jarku ale ten AR jest brzydki jak noc
He he, jak znam Jarka to niebawem wymieni karabinek. Obleci styczniowe FT i na wiosnę będzie coś nowego :D

Jaro, z którego kapelusza będzie króliczek? Steyr?

[edit]

Ciekawe Jarek, gdzie ty taki brzydki karabinek kupiłeś? Co? ;)
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Nie zamierzam niczego zmieniać .... Ponadto Steyr to dopiero brzydota :PP
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

No to i ja wtrącę swoje 3 grosze.
Jako że przez pewnego kolegę :PP, :hm: wszyscy wiedzą o kogo chodzi :D moim króliczkiem jest właśnie TX. Co do celności HW versus TX nie będę się spierał.
Ale opowiem wesołą historię którą znacie.
Mianowicie przypomnę Piastów. Widzieliście wszyscy wyniki. Tak więc i TX nie trafi jak strzelec mu przeszkodzi ;D
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Jaro pisze:Nie zamierzam niczego zmieniać .... Ponadto Steyr to dopiero brzydota :PP
Pogadamy przy browarku :D
Wykasuj to co napisałeś na temat Steyra bo jak Pafik zobaczy to posypią się "inne" słowa. :faza:
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Pafik o tym wie ;D On lubi takie brzydule (nie ujmując nic Basi) :lol:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
cezbar
Posty: 1554
Rejestracja: 11 sie 2010, 19:32
Lokalizacja: Nowa Dęba
Kontakt:

Post autor: cezbar »

Na mrozie do tego żelastwa wszystko przymarznie :D
Nie ma to jak drewienko.
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

cezbar pisze:Na mrozie do tego żelastwa wszystko przymarznie :D
Nie ma to jak drewienko.
Albo polimer ;D
Chociaż coraz bardziej myślę o drewienku :hm:
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Na mrozie nic nie jest tak miłe dla policzka, jak wypieszczony orzeszek... :D
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

cris pisze:Natomiast argumenty na temat wygodniejszego ładowania śrutu w Hw po prostu mnie rozwalają
Przymierzając się do zakupu wiatrówki miałem dwóch faworytów. Tx i Hw. Byłem w stanie zapłacić drugie tyle za Txa gdyby nie ten port ładowania. Więc nie wiem co w tym jest rozwalającego.
cris pisze:Co wy koledzy mańkutami jesteście, czy co???
Niektórzy są. Czasy w których człowiek leworęczny był traktowany jak upośledzony już dawno minęły. Chodziłem na zajęcia by przestawić się na prawa rękę. Nie przyniosło to żadnego efektu. Natomiast lewym okiem nie umiem patrzeć przez dziurkę od klucza a tym bardziej przez lunetę, przez co trochę czasu poświęciłem by strzelać jak osoba praworęczna. Mam sprawniejszą lewą rękę, więc i śrut mi nią wygodniej ładować.

Nie kupujesz butów które są za małe, tylko dlatego że ładnie wyglądają. Szukasz po prostu innych.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
ODPOWIEDZ