Obrazek

czym się różnią HW97

Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Iwan pisze:Niektórzy są. Czasy w których człowiek leworęczny był traktowany jak upośledzony już dawno minęły.
No toś mnie Grzesiu podsumował :? Wyszło na to ,że dyskryminuje leworęcznych :nie:
Zakładałem ,że jeśli ktoś jest leworęczny ,to kupuje ,,lewy karabinek" (lewa osada +lewy port ładowania ,w przypadku TX) ,nie brałem pod uwagę oka wiodącego.
Iwan pisze:Przymierzając się do zakupu wiatrówki miałem dwóch faworytów. Tx i Hw. Byłem w stanie zapłacić drugie tyle za Txa gdyby nie ten port ładowania. Więc nie wiem co w tym jest rozwalającego.
Dalej nie jestem w stanie pojąć ,jak taka błaha czynność jak ładowanie śrutu, może przesądzić o przekreśleniu takich zalet jak składność osady,lepszy chwyt ,lufa LW itp.
Przecież tę czynność można wytrenować na rożne sposoby ,chyba że ktoś strzela na czas ;tak ,wtedy trza ładować jak najszybciej :lol:
Oj coś kiepski argument ,ten port.Myślę że jednak zaważyła CENA
Jak kiedyś powiedział jeden kolega na ,,Beżowym" w podobnych przekomarzankach:
,,Jak ktoś ma kasę to kupi TX'a/PS ,jak kogoś nie stać, to zadowoli się HW97"
Żeby nie było że się pysznie .
Ja kupiłem nowego TX200 w cenie niewiele większej niż HW97 (a miał być właśnie HW97)i nie żałuje składności osady ,chwytu, palec leży idealnie na spuście, pięknych ryflowań itp. (zaraz ktoś napisze ,że to właśnie Hw97k ma to wszystko :lol: )
Jeśli chodzi o system HW97, to jestem świadom jego zalet (i wad) do tego stopnia ,że mógłbym rozważyć nawet zamianę za TX ,ale tylko w osadzie KT .Osada standardowa pozostaje w tyle z ergonomią za osadą TX'a.
Pozdrawiam ,,klikę Weihraucha"
cris
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

cris pisze:Osada standardowa pozostaje w tyle z ergonomią za osadą TX'a.
Masz rację :D - moim zdaniem powody (dla mnie) są 2:
spust daleko od chwytu, ale można temu zaradzić - bardzo tanio!!!
http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... pustRecord

Nr 2 to, niestety ciężkie (drogie) w korekcie, ukształtowanie baki policzkowej - ta pasuje mi lepiej w TX. Oczywiście da sie porzeźbić bakę HW, ale tarnikiem????? W taką piękną osadę??? Z ładnym (pięknym) ryflowaniem, a nie jakąś rybią łuską. :PP :PP


Pozdrawiam
Adam


PS. Ale fakt - lepiej składa mi się do TX'a - tutaj zaprzeczać nie będę.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
s_slawek
Posty: 84
Rejestracja: 18 gru 2008, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: s_slawek »

Witam
Panowie juz byłem zdecydowany na HW97K długo się zastanawiałem, co wybrać HW 97 czy 77. Chodziło o długość lufy. Wpadło mi w oczy hw97 long. Czy te dwa modele 97k i 97k long czymś się różnią? Cholera, co wybrać krótszą czy długą?
Pozdrawiam
sławek
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

s_slawek pisze:Czy te dwa modele 97k i 97k long czymś się różnią?
Długością lufy i ceną.
s_slawek pisze:Cholera, co wybrać krótszą czy długą?
Krótszą.
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
rifleman

Post autor: rifleman »

Panowie powiem krótko, tyle piany co ubiliście to na kilka ciast wystarczy. :lol:
Bez obrazy oczywiście.
Dla Sławka jedna rada - pomacać karabinki, wtedy zdecydujesz, bo są gusta i guściki jak się mówi.
Na przekór dodam jeszcze, że ja brałbym łamańca czyli HW-98. :PP
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

s_slawek, chłopie, kup Hw97k i nie zawracaj sobie głowy długością lufy.Przecież to sprawdzali jacyś inżynierowie ,czy inni się znający .W Tx200hc długość lufy to tylko 242mm, a strzela celnie jak diabli. W Tx200mk3 to 335mm czyli tylko 3 cm więcej niż w Hw97 .Jak widzisz sprężyny z górnej pułki tak mają .
rifleman pisze:Panowie powiem krótko, tyle piany co ubiliście to na kilka ciast wystarczy. :lol:
Łukasz, jest przed świętami to ciasta się przydadzą. :lol:
I jest zima ,podyskutować nie zawadzi.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
s_slawek
Posty: 84
Rejestracja: 18 gru 2008, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: s_slawek »

no widziz cris "sprawdzali jacyś inżynierowie". Na początku robili długie później krótkie, a teraz wrócili do produkcji długich. Wiem ze niepotrzebnie biję piane, ale nie wiem którą wybrać ?? też myślałem nad łamancem 98
sławek
rifleman

Post autor: rifleman »

cris pisze:Łukasz, jest przed świętami to ciasta się przydadzą. :lol:
I jest zima ,podyskutować nie zawadzi.
Wiem, ale już wagon chipsów zjadłem ten temat czytając.
Chcecie żebym przytył? :lol:
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

cris pisze:No toś mnie Grzesiu podsumował :? Wyszło na to ,że dyskryminuje leworęcznych
To nie było podsumowanie, a po prostu odpowiedź. Nie miałem na myśli żadnej dyskryminacji, bo nic takiego nie napisałeś. Ludzi leworęcznych jest naprawdę dużo.
cris pisze:Dalej nie jestem w stanie pojąć ,jak taka błaha czynność jak ładowanie śrutu, może przesądzić o przekreśleniu takich zalet jak składność osady,lepszy chwyt ,lufa LW itp.
Składność osady przyznaję ze jest lepsza. Lepszy chwyt mi nie przeszkadza, gdyż mam długie palce. Lufa LW- oba karabinki są pierońsko celne więc to nie ma znaczenia.

Prostą czynnością jest też : jedzenie zupy, trzymanie kubka, obsługa myszki, wkręcanie śrubek śrubokrętem. Więc dlaczego robisz to prawą ręką ? Odpowiem za Ciebie. Po prostu jest łatwiej i wygodniej.
cris pisze:Oj coś kiepski argument ,ten port.Myślę że jednak zaważyła CENA

Cena miała znaczenie, ale nie pierwszorzędne. Ciułałem pieniądze z myślą zakupu wiatrówki na lata, która w największym stopniu spełni moje oczekiwania. Ja wybrałem Hw, Ty wybrałeś TXa. Obaj jesteśmy zadowoleni z nich.
Proponuję więc zakończyć te sprzeczki. A zamiast tego strzelić sobie :piwo:

Pozdrawiam
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Green_thunder
Posty: 104
Rejestracja: 22 lis 2006, 1:15
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: Green_thunder »

s_slawek pisze:Cholera, co wybrać krótszą czy długą?
No więc zdecydowanie 77. Jest lepiej wyważona, niż 97k. Miałem 97k i końcówka lufy przy stojącej mi latała, dlatego sprzedałem. Ostatnio nabyłem 77 i "niebo a ziemia" na korzyść 77 :king: Instynktownie podpierasz ją ręką pod środkiem ciężkości, nie trzeba go szukać.
http://www.guns.com.pl/hw77_a.html
BSA R-10
Awatar użytkownika
AndrzejK
Posty: 68
Rejestracja: 09 lip 2006, 14:43
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: AndrzejK »

Green_thunder pisze:... Instynktownie podpierasz ją ręką pod środkiem ciężkości, nie trzeba go szukać.
http://www.guns.com.pl/hw77_a.html
Faktycznie :D (choć po zginbowaniu ;) )

Obrazek

Pozdrawiam
Andrzej Kliszewski
Ergo - trafić
Grupa Strzelecka Dziki Zachód
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 67
Rejestracja: 22 cze 2009, 20:43

Post autor: slavek_t »

A ja poprę Grześka Iwanem zwanego :D
Port ładowania w TX-e to tragedia!
Szczególnie, gdy dotychczas strzelało się łamańcem, w którym odruchowo lewą ręką się ładuje.
Strzelałem z TX-a i HW 97k i zdecydowanie pod względem ładowania śrutu wygrywa HW, gdzie nie dość, że można swobodnie ładować lewą ręką to jeszcze port jest bardziej wysunięty/odsłonięty.
Oczywiście drewienko i system jest lepszy w TX-e ale nie można mówić że sposób ładowania jest nieistotny. Dwa dni strzelania z TX-a nie wystarczyło w moim przypadku, żeby wyrobić sobie nawyk ładowania, ciągle wk... mnie to machanie całym karabinkiem z lewej na prawą i odwrotnie, żeby śrucinkę włożyć. Oczywiście zgodzę się, że z czasem wyrobi się nawyk, ale potrzeba trochę czasu/strzelania aby się przyzwyczaić. W HW nie trzeba się przyzwyczajać :D
Rozbrojony
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Proponuję powołać komisję i na najbliższych Tawerniakach ten spór rozstrzygnąć :king:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Jaro pisze:Proponuję powołać komisję
Macierewicz jest do dyspozycji.... :D Zna się na wszystkim - to rozsądzi.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
RAF77
Posty: 140
Rejestracja: 05 sie 2010, 10:12
Lokalizacja: TBG, WPR, Cardiff

Post autor: RAF77 »

Już nie pierwszy raz spotykam się ze stwierdzeniem, że ktoś zamienił hw97 na hw77 i jest z niego bardziej zadowolony, idąc tym tropem zakupiliśmy dziś dla kolegi hw77, krótkie strzelanie na ogródku, kilka strzałów dziurka w dziurkę z 14m z klęczącej, z otwartych. Wyjęty z pudełka na 5 strzałów, średnia 15.5J.
zapomniałem.
Przyłożyłem do oka h97 z osadą Tumbhole, no no. Cris ma racje, leży wspaniale, ergonomia super ale cena 100 funciaków drożej niż zwykła osada to chyba sporo...
HW80 4.5mm + NS4-12x50AO
Chrono Radeckowe i obudowa FNmilo
ODPOWIEDZ