Obrazek

Dobry sprzęt PCP w rozsądnej cenie

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
tyshek
Posty: 54
Rejestracja: 07 sie 2009, 6:28
Lokalizacja: TYCHY

Post autor: tyshek »

Revolut pisze:Ale HW to trzeba najpierw samemu przestrzelać, albo się je kocha albo nie akceptuje :D Specyficzna osada, nie każdemu pasuje.
Dokładnie :) z tym że kolega pisze o wersji T która od zawsze jakoś mi nie pasiła :) wolę klasyczne osady dlatego zamówiłem HW 100 S
GKS Tychy brązowym medalistą PLH!
Awatar użytkownika
Revolut
Posty: 1429
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:51
Lokalizacja: Sanok i okolice

Post autor: Revolut »

Też wole klasyczne :D

To HW kupiłem z dnia na dzień, tzn nagle trafiła się okazja, a że szukałem sprzętu to kupiłem :D

Ale teraz się przyzwyczaiłem :D

Osada w HW ma też ciekawą zaletę, tzn można zamontować palmrest na śrubie którą mocujemy system do osady, bez wiercenia w drewnie :D Wystarczy dłuższa śruba.
Kupa złomu i trochę szczęścia :uzi:
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

kuracza nawet HW 97 się to nada ,,dobry pomysł :lol: tylko inaczej to pomyśle :hm:
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
wrx
Posty: 10
Rejestracja: 30 paź 2010, 16:40

Post autor: wrx »

b3n0,
you are right!

Mam juz swojego faworyta, ale poczekam z zakupem.
Może pojawi się jeszcze jakiś ciekawy post ...
Ostatnio zmieniony 31 paź 2010, 7:36 przez wrx, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdr. w-r-x ;-)
Awatar użytkownika
b3n0
Posty: 146
Rejestracja: 02 sty 2010, 1:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: b3n0 »

wrx, "napalenie się" to najgorszy z możliwych doradców. Według systemowych statystyk spędziłeś tu 4,7 godziny. I już wybrałeś karabin. Teraz czas na "całą resztę". Proponuję troszkę zwolnic, ochłonąć, poszukać/poczytać, bo niechybnie wtopisz pieniądze w coś tak naprawdę niechcianego.
TX200/DOT
Obrazek
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

b3n0 pisze:Według systemowych statystyk spędziłeś tu 4,7 godziny
Kolega przed rejestracją mógł jeszcze wertować forum ;)
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

;) To i ja napisze.
Najgorszym doradcą jest pośpiech. Wstrzymaj się, powiedzmy, do Tawerniaków, przyjedź i spróbuj kilku plujek.
Ja się spieszyłem (nie powiem że żałuję) a mogłem mieć coś lepszego.
A na serio. Zależy do czego chcesz strzelać. PCP ma coś w sobie. Brak odrzutu :D. Ale...
Jeżeli chcesz pluć rekreacyjenie, może sprężynka? HW Albo TX
Strzelałem z jakowego sprzętu, Czarusiowego, Tomaszkowego no i mój Harnaś. Jednak
najbardziej podszedł mi TX i to mój królik.
Ale Harnasia i tak nie puszcze :D
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Słuchaj , nie czytałem wszystkiego co inni Ci odpowiadali w tym temacie (nie chciało mi się :PP , może już ktoś Ci to proponował) jak masz około 3 klocki to
proponuję , kup Waltera systemu PCA (np. LGM2, LG200 itp , koszt ok 1600-1800pln) , dokup części
(regulator - 700pln , kartusz - 700pln , sprężynkę zbijaka - 70pln)
Zamontuj , powymieniaj i .... masz sprzęt z najwyższej półki.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

3000 na karabin pozwala na:

CZ 200 Hunter - prosty, trwały karabin, OK 60 stabilnych strzałów z kartusza,

S400 - dobre na pierwsze PCP, bez regulatora, 60 strzałów stabilnych, prosta konstrukcja, duża płynność (łatwo sprzedać - 1500 - średnia cena używek). Na zawody (ikona HFT) i rekreacja OK.

S410 - to samo co S400 + magazynek. Przy tej liczbie strzałów (60 stabilnych, 90 rekreacyjnych) bez sensu. Łatwiej ci będzie ładować pojedyńczo i będziesz strzelał tak samo szybko jak być ładował magazynek, a potem strzelał. Gorsza płynność (ok. 2000 cena używki, ale trudno sprzedać)

Hammerli - 2700 zł za karabin z regulatorem (stała, stabilna prędkość śrutu), dobrą lufą i regulacjami (palmrest, baka, stopka, spust). Ciężki. Na pierwsze PCP dość ryzykowny (na zawody już bardziej). Płynność nieznana (za nowy sprzęt). Jednostrzałowy.

BSA R10 - regulator i kawał karabinu. Problem - lubi z reguły jeden rodzaj śrutu podatny na wiatr i miewający odskoki.Dlatego ryzykowny na zawody. Bardzo trudno sprzedać. Magazynek.

HW100 - regulator, magazynek, dobra płynność (używki chodzą o kilkaset złotych mniej niż nówki), wysoka celność i niezawodność mechanizmów, świetne przeładowanie magazynka, możliwość wkładki jednostrzałowej. Na zawody (HFT, ale i w FT widziałem) i do rekreacji.

Walther LG Kombinator - jednostrzałowy, przeróbka z PCA na PCP 17J. Jeśli jest dobra przeróbka, jest OK, zdarzają się problemyu z zestorjeniem regulatora/sprężyny zaworu (ilość powietrza na strzał), ale są koledzy, którzy rozwiązują takie problemy. Koszt ok. 3000 za uzywkę, lub do samodzielnego wykonania (PCA + regulaor + kartusz+ sprężynka/ki+obcinka dźwigni portu ładowania+rowiercenie otworów na regulator w LGM2+ frez na szynę z przdu bloku+frez w osadzie i ósemce)

Inne - koreańskie pcp, FX Typhon, Brocok, nie pamiętam.

Z mojego doświadczenia wynika, że optymalnym wyborem dla Ciebie byłaby HW100 (osada T, mimo, że urodą nie grzeszy). Masz karabin z regulatorem, świetny do rekreacji, dobry na zawody, nic nie musiz grzebać sam. Z czasem będziesz wiedział, co Ci leży i albo przy niej zostaniesz, albo bez problemu sprzedasz i kupisz inny krabin.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
Womart
Posty: 110
Rejestracja: 16 sty 2008, 20:38
Lokalizacja: Małopol&Podkarpa

Post autor: Womart »

Witam,

Do Nowego Sącza masz rzut beretem :) zawsze możesz "pomacać" HW 100 i R10 tkę.

Jak napisał Kolega" jarek m ", hw 100 jest optymalnym rozwiązaniem.


Pozdrawiamy Grupa Sądecka...
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=69853
Daystate GP..
Awatar użytkownika
tyshek
Posty: 54
Rejestracja: 07 sie 2009, 6:28
Lokalizacja: TYCHY

Post autor: tyshek »

jarek m pisze:Z mojego doświadczenia wynika, że optymalnym wyborem dla Ciebie byłaby HW100 (osada T, mimo, że urodą nie grzeszy). Masz karabin z regulatorem, świetny do rekreacji, dobry na zawody, nic nie musiz grzebać sam. Z czasem będziesz wiedział, co Ci leży i albo przy niej zostaniesz, albo bez problemu sprzedasz i kupisz inny krabin.
To samo piszą Ci na iwebie :D HW 100 łączy wszystkie najlepsze cechy karabinu do strzelania rekreacyjnego oraz na zawodach.Nic lepszego raczej nie znajdziesz w tej cenie.Ostatnio Witboj sprzedawał używke w b.dobrym stanie z gwarancją za 2800 okazja jak cholera ,ogłoszenie wisiało chyba jeden dzień.Z tym że to była wersja T - czyli nie dla mnie :nie:

Skąd masz info że czeka się na HW 100 dwa miesiące ?

Ja zamówiłem u Andrzeja Kliszewskiego,podejrzewam że gdybym zamówił wersje T o mocy 7,5 J to juz po dwóch tygodniach byłbym jej posiadaczem.Niestety zamówiłem wersje 16,3 J FSB S i czekam dalej-jeszcze dwa tygodnie,bo niestety producent takiej wersji nie miał jak pan Andrzej był po zamówiony towar.Także się nie zastanawiaj :) HW 100 do bardzo dobry wybór 8)
GKS Tychy brązowym medalistą PLH!
wrx
Posty: 10
Rejestracja: 30 paź 2010, 16:40

Post autor: wrx »

jarek m pisze:Z mojego doświadczenia wynika, że optymalnym wyborem dla Ciebie byłaby HW100 (osada T, mimo, że urodą nie grzeszy). Masz karabin z regulatorem, świetny do rekreacji, dobry na zawody, nic nie musiz grzebać sam. Z czasem będziesz wiedział, co Ci leży i albo przy niej zostaniesz, albo bez problemu sprzedasz i kupisz inny krabin.
Dziękuję Ci Jarek za zestawienie karabinków i pomoc w wyborze.
Dziękuję również innym forumowiczom (Womart, tyshek, ...).
pozdr. w-r-x ;-)
ODPOWIEDZ