Obrazek

Exact - nowy materiał?

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Exact - nowy materiał?

Post autor: Zet »

Dzisiaj zakupiłem Exacta, z nowej partii, ale na szczęście w oryginalnym kształcie ;).

Dziwi mnie jedna rzecz.
Po po otwarciu paczki dopadł mnie "dziwny zapach", jakby rybny :PP
Jest to dziwne, ponieważ żaden kupiony przeze mnie Exact tak nie pachniał. Zapach ten kojarzę głownie z bazarowych śrutów kiepskiej jakości, stąd moje obawy ;(

Niby lata ok, ale zdarzyło mi się kilka dziwnych odskoków.. :hm:

A niepokojące jest to, że na moich skórzanych rękawiczkach zostawił ślady. Tak nie powinno być :nie: .

Czy wiecie coś na ten temat?.

P.S. Temat dotyczy jak na razie kalibru 4.52.
AA ProSport w orzeszku 8)
Szymqers
Posty: 555
Rejestracja: 24 lut 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Post autor: Szymqers »

To ryby śmierdzą ołowiem, a nie ołów rybami...
Myślisz że ile ołowiu jest w wodzie ze zgubionych ciężarków?? :D
Hatsan 80 + Alchemik tuning + PP 3-9x40 AO
krzychu43
Posty: 28
Rejestracja: 07 mar 2010, 0:06

Post autor: krzychu43 »

U mnie Exact z nowej dostawy nie śmierdzi rybami :D Może taka paczka ci się trafiła
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

@Szymqers
Dziękuję Ci! Cholera, od dobrych kilku lat podczas wędkowania mnie to zastanawiało ;D. Czym pachną ryby?
To jest ołów- teraz wiem ;p.

A tak na poważnie, spotkał się ktoś z tym niedawno? ;)

Pozdrawiam,
R.
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Zet pisze:A tak na poważnie, spotkał się ktoś z tym niedawno?
Przed chwila otworzyłem z ciekawości kilka paczek :) Wszystkie capią rybami, że ho ho :maruda:
Nie wiem jak z celnością rybiego śrutu bo jak na razie mam jeszcze starą partię która tak nie śmierdzi.


Pozdrawiam
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Szymqers
Posty: 555
Rejestracja: 24 lut 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Post autor: Szymqers »

Może rybi olej ma niezłe właściwości ślizgowe dzięki czemu śrut ma mniejsze tarcie itd...
Powymyślaj ktoś ze mną jakieś ciekawe wytłumaczenia tego rybiego zapachu.
Hatsan 80 + Alchemik tuning + PP 3-9x40 AO
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Iwan pisze:Wszystkie capią rybami, że ho ho :maruda:
Nie rybami tylko ciężarkami wędkarskimi :lol:

Właśnie zdziwiło mnie że tak pachnie skoro starsze partie są ok..
Najbardziej zbulwersowało ( o taak :cisza: ) mnie to, że śrut "pociapał" mi paluchy. Wcześniej nigdy nic takiego nie nastąpiło, Exact był czyściutki. :maruda:

No za 30 zł oczekuję czegoś dobrego. Oj, Exact chyba się psuje.. Najpierw dziwne kształty a teraz materiał. Jutro jeśli będę miał czas wykonam jakieś testy celności.

Zobaczymy co tam fabryka wyczynia ;)

Pozdrawiam,
R.
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Zet pisze:śrut "pociapał" mi paluchy.
Mój nie brudzi.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Mój niestety tak.
Nie tak bardzo, ale jednak.

Wystrzeliłem dzisiaj ok. 50 śrucin i każda nieznacznie brudziła.
Na czarnej skórzanej rękawiczce było to dobrze widać ;(

Co do celności- strzelałem dzisiaj z 50m do pudełka po śrucie i latało tak sobie. Siadało 6-7/10, a normalnie kiedy był ładny dzień i brałem dobre poprawki było i 10/10.

Miałem dobry dzień i wątpie by była to moja wina nieskromnie mówiąc.
Jak już mówiłem zdażały się odskoki i może dlatego nie trafiałem. Sprawdziłem na tarczy z 15m, z podpórką i odskoki były. Raczej nie z mojej winy, jak już to karabinek. :maruda:

2 dni temu strzelałem ze starego Exacta i wszystko jak zawsze pięknie.
Jutro zrobię test na tarczy, bo mam jescze trochę starego śrutu.

Pozdrawiam,
R.
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
Cribs
Posty: 247
Rejestracja: 01 lut 2009, 9:30
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: Cribs »

Ja mam pomysł ! A może tego exacta produkują z ciężarków wyłowionych z łowisk :D
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

A ja mam możę inne wytłumaczenie. Może to podróba. Przecie wszystko możliwe. Czy jest ktoś kto od Filusa to miał i mu tak latało i śmierdziało? Czy z jakichś niepewnych źródeł.
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

slipknoter pisze:Czy jest ktoś kto od Filusa to miał i mu tak latało i śmierdziało? Czy z jakichś niepewnych źródeł.
Ja mam właśnie te śmierdzące od kolegi Filusa. Nie wiem jak lata bo jeszcze mam stare zapasy.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 592
Rejestracja: 28 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Zet »

Mój nie może być podróbą, kupiony został w zaufanym sklepie myśliwskim, sprowadzają go z inkorsy. Swoją drogą jest całkiem tani (28zł), ale pierwszy raz trafia mi się taki zapach.

Dzisiaj prawie nie strzelałem, pogoda się pogorszyła :maruda: - zaczęło lać, więc po 20 pestkach byłem zmuszony do opuszczenia mojej "strzelnicy".

Kiedy tylko się polepszy zrobię test z 30m. ;)

Pozdrawiam,
R.
AA ProSport w orzeszku 8)
Awatar użytkownika
maszotTC
Posty: 98
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:47
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

Post autor: maszotTC »

Mnie również raz trafiła się partia takiego Exact'a. Na szczęście kupiłem go tylko dwie paczki. Był to kaliber 4,51, świecił się jak psu jaja i niemiłosiernie brudził. Nie mniej jednak nie zauważyłem jakiegoś dziwnego jego zachowania przy strzelaniu. "Latał' tak samo jak inne i nie miałem z nim (poza brudzeniem rąk) żadnych problemów. Użyłem go na Mistrzostwach Polski i powiem szczerze, że mnie nie zawiódł mnie.
Generalnie jakiej partii Exact'a bym nie kupił, to zawsze przed zawodniczym strzelaniem starannie dobieram partię 50-60 sztuk eliminując przypadkowe wyciągniecie z paczki jakiegoś uszkodzonego, który potrafi spłatać psikusa.
Faktem jest, że ostatnio głośno o domniemanej gorszej jakości Exac'a. Jakiś czas temu w mojej grupie (Wikingowie) zauważyliśmy, że jest na rynku sporo partii Exac'a z kilkoma naklejkami kalibru na odwrocie pudełka (jedna drugą zaklejona). Możliwe, że coś kombinują, choć bardziej stawiał bym na naszego rodzimego dystrybutora, który nakupił go sporo i nie ma zbytu na pewne partie kalibru. Prawda jest taka, że najmniej się sprzedaje 4,50 oraz 4,53 czyli skrajne wartości. Coś w tym jest.
Co do "celności" śrutu... Hmmm, jak by to powiedzieć? Strzelam wyłącznie z Exact'a i chyba lepszego śrutu nie miałem. Inne podobne śruty ze stajni AA, Daystate, Webley itp. jak dla mnie poza ceną nie różnią się znacząco i są równie "celne" jak Exact. Więcej problemów w tej materii tkwi (w moim mniemaniu oczywiście) w samym strzelcu, a czy na tarczy zrobimy na 50m dziurkę 2cm czy 4cm ma raczej odzwierciedlenie w precyzji sprzętu i własnych umiejętności.
Swojego czasu nawet pokusiłem się aby poważyć śrut. Nie dało to jednak wymiernych rezultatów poza wskazaniami na chrono. TUTAJ troszkę o tym pisałem.
Wiemy, że są rzeczy niemożliwe do zrobienia, aż znajdzie się taki co o tym nie wie i je czyni.
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Ja mogę dodać że przy pomiarach ostatnio na chrono wychodziły mi cuda (raptowne ,spore odskoki ) aż się przestraszyłem, że coś z uszczelkami nie dobrze .
Śrut z nowej dostawy 4,52 mm,nie ważony ,prosto z pudełka ,zawsze 10 strzałów pomiarowych w serii.
Po zastąpieniu go tym z ,,testera" wszystko wróciło do normy.
Coś jest nie tak z tym śrutem ,albo duży rozrzut wagowy ,albo coś z kalibrem nie tak .
Jak,, fruwa ,,nie sprawdziłem ,ale przy takich odskokach > 10m/s (stary 3-5m/s) to niczego dobrego się nie należy spodziewać.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
ODPOWIEDZ