Obrazek

Dziwny problem

ODPOWIEDZ
gnom
Posty: 23
Rejestracja: 24 wrz 2006, 20:36
Lokalizacja: wawa/minsk maz

Dziwny problem

Post autor: gnom »

Posiadam h 125 5.5. Kiedys za dawnych czasow, kiedy armia radziecka opuszczala nasz kraj udalo mi sie od zolnierza odkupic lunete.Nie wiem jakiej jest ona firmy ale przezyla juz kilka wiatrowek bez uszczerbku na zdrowiu.Postanowilem ja zalozyc na moje h 125.dokupilem solidny jednoczesciowy uchwyt,zalozylem ,ustawilem i poszedlem postrzelac.W pewnym momencie porazka na maksa.otoz kolek zabezpieczajacy u uchwucie wygial sie w chinskie s caly montaz cofna sie jednoczesnie scinajac srube w tej blaszce zabezpieczajacej.Zostalem z gleboka rysa ny cylindrze , z blaszka w kieszeni i z urwana sruba ktora musze jakos wywiercic z korpusu.Prosze Was o porade jak zabezpieczyc sie zeby znowu nie spotkala mnie taka niespodzianka?Moze dorobic dluzsza blaszke wywiercic dodatkowy otwor i przykrecic ja na 2 sruby?
Druga sprawa.Gdzie mozna dokupic srube do zaciskanie zamka lufy?Chodzi mi o ta gluowna i o ta mala kontre.Lufa sie luzuje a sruby sa juz w stanie oplakanym.Pozdrawiam i licze na pomoc z Waszej strony
Logan

Post autor: Logan »

Zmniejszyć kopa w Hatsanie... Widać Turki znowu chcą podbić swiat mocą...
A wogóle przesmarowałeś karabinek po zakupie??
gnom
Posty: 23
Rejestracja: 24 wrz 2006, 20:36
Lokalizacja: wawa/minsk maz

Post autor: gnom »

tak w momencie wyrzucenia "przepisowej"sprezyny i wsadzenia oryginalu
Logan

Post autor: Logan »

Znaczy się masz FAC'a?? a zarejestrowanego??
Widzisz no i tu jest pies pogrzebany... Wsadź z powrotem limitową sprężynę i nie zniszczysz lupki ani montażu.
gnom
Posty: 23
Rejestracja: 24 wrz 2006, 20:36
Lokalizacja: wawa/minsk maz

Post autor: gnom »

z prawem jestem ok.Mam za dawnych czasow stosowne papiery i karabinek zarejestrowalem
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Jezeli chodzi o sruby to ta kontrujaca pasuje od montarzu szczerbinki, głowna ( czyli tzw. zawias ) mozna zamienic na srube imbusowa jest trwardsza a co za tym trwalsza-trzeba poszukac w dobrze zaopatrzonych sklepach ze srubami. Jednak zamiana na imbusowa wymaga kilku zabiegow - skrocenie czesci gwintowanej a takze zrobienia gniazda we lbie sruby na kontre ( jest to male podciecie łba ). No ale najpierw nalezy dobrac taka srube ktora bedzie pasowac - srednica czesci niegwintowanej na ktorej łamie sie lufa itd. Jezeli nie znajdziesz to pisz PW do usera o nicku hogan, moze on Ci dorobi lub do sprzedawcy 'rusznikarz2005' z allegro.Co zas sie tyczy kolka stopujacego to nie wiem w jakim stanie masz gwint w cylidrze lufy? Podejrzewam ze po takej przygodzie potrzeba zwiekszyc srednice otworu i zrobic nowy gwint. No i przy tym przydalby sie tuning i smarowanie dmuchawki. :)
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
gnom
Posty: 23
Rejestracja: 24 wrz 2006, 20:36
Lokalizacja: wawa/minsk maz

Post autor: gnom »

albo moja suwmiarka sie myli albo sruba kontry ma 3.5mm???????Kto cos takiego wymyslil???jutro chyba gwintownik idzie w ruch i trzeba sie pozbyc tych srub bog jeden wie z czago a z metalu to one raczej nie sa
nowy
Posty: 29
Rejestracja: 06 wrz 2006, 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nowy »

ta sruba ma 4mm średnicy ,pewnie mierzyłes wewnątrz geintu i dlatego wyszło 3,5mm :)
pozdrawiam A.
H-90 5,5
narazie bez netu :(
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

albo moja suwmiarka sie myli albo sruba kontry ma 3.5mm???????Kto cos takiego wymyslil???
Akurat gwint M 3,5 jest bardzo popularny, szukaj u monterów z telekomunikacji, u nich to standard.
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
nowy
Posty: 29
Rejestracja: 06 wrz 2006, 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nowy »

a jednak w moim H90 jest M4 :)
H-90 5,5
narazie bez netu :(
gnom
Posty: 23
Rejestracja: 24 wrz 2006, 20:36
Lokalizacja: wawa/minsk maz

Post autor: gnom »

jakby nie patrzec to wychodzi 3.5mm

[ Dodano: 2006-09-25, 19:47 ]
moze ktos jeszcze ma jakis pomysl jak rozwiazac moj problem?

[ Dodano: 2006-09-26, 11:17 ]
wczoraj troche postrzelalem.Deska 1.5 cala z 15 metrow zostala przestrzelona na przewylot.to samo butelka 5 litrowa po plynie do spryskiwaczy na dystansie 60 metrow
ODPOWIEDZ