Obrazek

Latarka EDC

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
rifleman

Post autor: rifleman »

Obiecane parę fot na gorąco, bo dopiero co z pracy wróciłem, patrzę a tu paka jest! :D
ObrazekObrazek

No i odpowiedź na pytanie jak się mieści w kieszeni

Obrazek

Nie mieści się bo w komplecie jest pokrowiec do paska. ;) Czyli wszystko będzie na pasie tak jak lubię. :)
Foty ze świecenia w późniejszym terminie, muszę opanować ich robienie. :bobas:
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Lepszy wybór niż ten recoil thrower. Podaj wymiary lustra jak możesz i pamiętaj żeby na nim palca nie odbić bo nie doczyścisz niczym, a jak weźmiesz chemie to powłoka zlezie.

Jak masz miernik to możesz zobaczyć ile ciągnie prądu.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
rifleman

Post autor: rifleman »

Nie chce nic ruszać coby nie rozwalić. :lol: Barwę światła określiłbym jako chłodną białą.
Co do pobory prądu to z tego co wygrzebałem na forach to przy zasilaniu AAA w trybie max idzie 0,92A a min 0,32A.
Myślę coby jednak nie zamówić ogniwa na dłuższe świecenie.
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Gwint sobie od zakrętki nasmaruj wazeliną kosmetyczną.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
rifleman

Post autor: rifleman »

O dziwo smar tam jakiś już jest, ale będę wiedział czym smarować. :)
Irku, co myślisz o akusach UF 18650 2400 mAh i ładowarce WF-139?
Wystarczą czy brać od razu np. 3000 mAh. :hm:
Awatar użytkownika
materatz
Posty: 650
Rejestracja: 24 kwie 2008, 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: materatz »

Ładowarka wystarczy taka Chociaz o ile pamiętam są jeszcze takie za 5 dolcow (sam mam i pieknie dziala).

A akusy koniecznie protected. ultrafire 3kmah protected za 14 dolcow czy trustfire protected 2400mah za 8 dolcow no to musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy zamiast 1200mah wiecej w UF za tą różnicę nie kupić 4800mah w dodatkowym komplecie baterii TF;)

Iruś jak coś źle mówię to popraw.
TXHC, QB78, Slavia631
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły!
rifleman

Post autor: rifleman »

Zamówiłem ładowarę i akusy 2400 mAh. Na moje potrzeby styknie.
Przyjdą to wrzucę wreszcie fotki jak to świeci, bo na koszyczku z 3xAAA to rzeczywiście bieda, szczególnie jeśli chodzi o czas świecenia. :maruda:
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Wystarczą. Jak wziąłeś WF-139 to mają diody migać podczas ładowania (ma się zapalić na ułamek sekundy zielona - wtedy jest sprawdzane napięcie na ogniwie), jak tego nie będzie to masz podróbę.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
rifleman

Post autor: rifleman »

Tak, WF-139, zamawiałem w jet-polu, więc mam nadzieję że będzie oryginał.
toudi211
Posty: 42
Rejestracja: 25 maja 2010, 22:32

Post autor: toudi211 »

Irku, czy mógł byś przybliżyć nam temat diod w latarkach , wiem że są:
CREE XR-E Q5 , CREE XR-E R2, CREE Q3, CREE XR-E R3, P7, luxeon i jeszcze kilka innych.
Problem z tym że w opisach sprzedawcy piszą że kazda z nich jest najlepsza , najmocniejsza itd. Czasem spotykam się z opinią ze najsilniejszą jest CREE XR-E Q5 innym razem że P7 a jeszcze kiedy indziej że luxeon.
Jakie jest twoje zdanie w tej kwestii, która najmocniejsza?
A którą byś polecił jako najbardziej wyważoną pod kątem ilość światła/ pobór mocy.
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Luxeony sobie darujemy. Trzymałbym się Cree. Są jeszcze potworki SST50 i SST90. Diodę wybierasz do zastosowania. Z MCE dostaniesz dużo światła na boki, ale ciężko je będzie skupić i na zasięgu wygra XR-E. Mamy jeszcze XP-E.

P7 i MCE są to diody 4 czipowe świecące szeroko (nie da się skupić ich tak jak XR-E). Te 4 struktury łączy się szerogowo lub równolegle. Z tych dwu wybrał bym MCE (jasność jest też zależna od binu). Na 100% jasności potrzeba w sumie 2,8A. Trzeba też zapewnić dobre chłodzenie. P7 produkuje SSC, MCE produkuje Cree. Na zasilanie czegoś takiego wybrałbym 2x18650.

XR-E masz całą rodzinę (P4,Q2,Q3,Q4,Q5,R2) - nie ma czegoś takiego jak XR-E R3. Różnicy w jasności między R2, a Q5 na oko raczej nie stwierdzisz, Q5 są też łatwiej dostępne. Te nazwy idą w górę wraz z jasnością. XR-E nadają się do throwerów z uwagi na kąt świecenia (łatwiej je skupić). W chińskich lampkach nie wiadomo co za dioda tam tak naprawdę siedzi. Przy Q5 Vf koło 3,5V przy 1A.

Jest też XP-G R3,R4. Świecą szerzej od XR-E, ale nadrabiają jasnością. Nadają się dobrze do EDC, jednak jeśli optyka jest odpowiednia można na tym zrobić thrower. Jest to coś między XR-E a MCE.
Vf koło 3V przy 1A prądu.

Tyle na szybko i z głowy pisane mogłem gdzieś się walnąć przy vf. Temat jest rzeką ;). Najważniejsze to określić do czego i jaki budżet, wtedy można coś wybrać.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
toudi211
Posty: 42
Rejestracja: 25 maja 2010, 22:32

Post autor: toudi211 »

Mam taką nisko budżetową latarkę z zoomem na której jest napis POLICE
http://img20.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1207402364
Światła rozproszonego to daje ona sporo, ale jesli chcę poświecić dalej niż 15-20 metrów to już jest tragedia. Zastanawiam się czy opłacalne by było wymienić w niej diodę na powiedzmy Q5 czy coś z serii R. Jaki jest przybliżony koszt takiej diody? Uważasz ze warto czy dać sobie spokój?
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Tam prawdopodbnie trzeba wykonać całą pigułę (bo w oryginale podejrzewam, że jest t rurka, dioda powinna być na radiatorze. Daj zdjęcie diody, rozebranej latarki też. Koszt Cree Q5 to ~ 25zł, sterownik też tak ~20zł i w górę.

[ Dodano: Sro 08 Wrz, 2010 13:15 ]
Tylko jak zasilać to najlepiej z 18650.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
rifleman

Post autor: rifleman »

Tak to świeci na akkusach, fotki w całkowitej ciemności.
Odległość około 35-40m.
Zdjęcia może ciut za bardzo doświetlone, w rzeczywistości minimalnie słabiej jest. ;)

HIGH

Obrazek

LOW

Obrazek

Jak na razie z zakupu jestem zadowolony, choć pełnie szczęścia dałby tryb MEDIUM zamiast STROBO. :)
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Ten sterownik to mi się zdaje, że normalnie zaświeci przy zasilaniu 2x16340 (pewnie jakiś step down). Jak możesz to zmierz prąd brany z naładowanego ogniwa (zdejmujesz dupkę, i zamykasz obwód miernikiem).

Jak wymienisz sterownik na coś co da 1A w diodę, tylko żeby był dedykowany do zasilania z 1x18650 to się zdziwisz (w pozytywnym świetle). Jak średnica płytki ze sterownikiem ma 17mm to bez problemu coś można dobrać.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
ODPOWIEDZ