Obrazek

Teścik śrutu i optyki

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Awatar użytkownika
wieloryb
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2010, 12:53

Teścik śrutu i optyki

Post autor: wieloryb »

Dzisiaj wreszcie mogłem pojechać postrzelać i sprawdzić śrut JSB Exact oraz H&N Field Target Trophy wyzerowałem też lunetę Bushnell Elite 3200 4-12x40 A/O którą posadziłem na BSA LoneStar,co do lunety to sprawdziła się świetnie ,obraz ostry wyraźny na każdym powiększeniu nic lepszego nie potrzebuję:) siatka DOA 600 też mi pasuje pomimo pewnych obaw po oswojeniu się sprawdza się super
Obrazek
Najpierw strzeliłem na 35 metrów śrutem H&N 4,51 ,po strzelaniu crosmanem tu zaskoczenie na plus :)
Obrazek
wiem że można lepiej ale się dopiero uczę i poznaję sprzęt na moje usprawiedliwienie dodam że pozycja na kolanko (KAT dzięki za nakolannik)nastepnie strzeliłem śrutem exact 4,51 też 35 metrów,czasem strzał zrywałem bo strasznie komary kąsały :)
Obrazek
I wtedy podkusiło mnie na 50 metrów też z kolanka i tu zdziwienia nie mogłem sie dobrze wstrzelić exactem natomiast po zmianie na H&N było już lepiej
Obrazek
Jaka konkluzja z tego wynika ano jak dla mnie śrut H&N wart jest pieniędzy przynajmniej jeśli chodzi o strzelanie z BSA LoneStar może na 35 metrów nie było dużych różnic ale później już tak zresztą moje subiektywne wrażenie jest takie że z loni lepiej się strzelało H&N na każdym metrze JSB Exact pozostanie dla HW97K :) Mogłem oczywiście jeszcze postrzelać i poprawić wyniki ale komary,muchy i inne stwory wypędziły mnie ze strzelnicy :)
Ale dzieki H&N jestem bardzo z Loni zadowolony ,nastepny karabinek to będzie chyba też BSA :) R10??Najbardziej mnie stresuje właśnie to 50 metrów :P A śrut jak wygląda tak i leci ,zobaczcie jaki ładny jest ten H&N :)
Obrazek
http://www.hn-sport.de/fileadmin/user_u ... et_eng.pdf
kupa noży
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

No nie wiem wieloryb ,jak dla mnie to jest super Gratuluje może i ja kiedyś dam rade tak kropić na 14m to jakoś mi idzie ale na 30m to już marny jestem ,ale twoje strzelanko jest git życzę powodzenia i 10/10 ;)
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
wieloryb
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2010, 12:53

Post autor: wieloryb »

Dziękuję ale mnie nie wydaje sie by to było jakieś super ,na forum widziałem nie raz dużo lepsze wyniki :) Opis zrobiłem dlatego że do tej pory strzelałem śrutem firmy crosman 7,9 pointed i ni chuchu nie mogłem osiągnąć dobrego w miarę skupienia aczkolwiek zdarzały się lepsze strzały a po zmianie śrutu od razu poprawa.
kupa noży
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Sprawdź jeszcze Crosman Premier oraz resztę Exactów. Pointed to nigdy nie była rewelacja.

Wiesz też o zjawisku, że lufa do śrutu musi się przyzwyczaić - dlatego przed testem warto trochę go przepuścić przez lufę, powiedzmy z 50 sztuk.

Do takiego strzelania lepiej dać czystą kartkę z kropką i przeklikać lunetę tak, żeby POA było nad POI (nie zniszczysz osbie wtedy kropki w którą celujesz). Jednak jak chcesz być pewien wyniku to stabilna pozycja i podpórka.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
wieloryb
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2010, 12:53

Post autor: wieloryb »

Zgadza się ale ja już srut wybrałem H&N :) ktoś na forum napisał że lufy BSA lubia twardy srut ,oczywiscie jak gdzieś dostane tego crosmana też przetestuję :)
kupa noży
KAT
Posty: 1147
Rejestracja: 03 maja 2008, 17:23

Post autor: KAT »

Widzę, że trenujesz ostro! :)
Dobór śrutu jest o tyle istotny, że pozwala na przewidywalne pykanie.
50 metrów nie jest dużym dystansem i z tej flinty da się po niego spokojnie sięgać. ;)
Popatrz kto na forum strzela z LS i popytaj o doświadczenia-będzie taniej. :hihi:
Sama postawa strzelecka (niezależnie od wersji) też wymaga opanowania, bo to inne trzymanie gewehr i inna stabilność.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Krzysiu, nie wiem dlaczego pomyślałem od razu o Wierzbinie - LS....(Light Stream) :lol: A to o Lonię chodzi...zonk. Pozdrawiam.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Wieloryb, choć już pisałem Ci na "beżowym", napiszę jeszcze raz. Sprawdź crosmana premier (7,9). Masz już jeden typ. Spróbuj drugiej kandydatury i dopiero wybierz.
Może latać jeszcze lepiej niż ten H&N, a zdaje się, że taniej wychodzi...
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

No to ja mam znowu pudełeczko Exacta CS 4,51. Jutro zrobię 25 i 50m. Teraz dokładnie obejrzę przed strzelaniem, wagi niestety nie mam - ale ufam producentowi, fotki wstawię.
Powyższy śrut od pażdziernika ma byc dostępny.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
wieloryb
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2010, 12:53

Post autor: wieloryb »

jarek m pisze:Wieloryb, choć już pisałem Ci na "beżowym", napiszę jeszcze raz. Sprawdź crosmana premier (7,9). Masz już jeden typ. Spróbuj drugiej kandydatury i dopiero wybierz.
Może latać jeszcze lepiej niż ten H&N, a zdaje się, że taniej wychodzi...
No tylko nie mogę go nigdzie dostać :(
kupa noży
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

A próbowałeś "u żródła" - czyli w Mili......? Z tego, co widzę jest dostępny. :bobas:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
wieloryb
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2010, 12:53

Post autor: wieloryb »

Cortez pisze:A próbowałeś "u żródła" - czyli w Mili......? Z tego, co widzę jest dostępny. :bobas:
O ten chodzi tak ??Śrut Premier Field&Target Domed 4,5 mm 1250 szt. (177DB)
kupa noży
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Javohl! :D
Tak przy okazji testowałem przed chwilą Exacta CS na 50m:

Obrazek


Kiepski dzień mam.... :?
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
wieloryb
Posty: 25
Rejestracja: 24 lip 2010, 12:53

Post autor: wieloryb »

Nie taki kiepski skromnisiu :lowca: Gdzieś tam napisałem byś podał mi adres to Ci wyślę trochę śrutu H&N FTT tak na spróbowanie :) A swoją drogą stosowałeś smarowanie srutu kiedyś ??
kupa noży
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

wieloryb pisze: A swoją drogą stosowałeś smarowanie srutu kiedyś ??
Nigdy. I na razie nie zamierzam.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
ODPOWIEDZ