Obrazek

Hatsan 135.

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

Adam wiem że warto tylko skąd te 1400 wziąć :hm: Jak żonie wspomniałem o kredycie to o mało mnie nie spakowała :/ więc uwierzcie mi że się staram coś wykombinować ,żony na kredyt nie naciągnę to już jest pewne bo mam na karku kredyt na gablotę po prostu jest to nie wykonalne, może dam rade od kolegi zapożyczyć ale to też marne szanse bo wiadomo dziś każdy niema kasy za wiele życie jest drogie i co ja mam zrobić ,myślałem że z tym hw97 to będzie dobry wybór ale widzę że nie bardzo go polecacie w tym przypadku rata by mnie wyszła 56 zł to jeszcze dam rade ogarnąć a jak hary się sprzeda to i na pierwszą wpłatę będzie .
Jestem z kołowany ;( chciał by człowiek jak najlepiej a tu lipa kasy niedostatek i tak całe życie na kredycie :/

to pp to zapewne to - http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=69698
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

patryk1981 pisze:....myślałem że z tym hw97 to będzie dobry wybór ale widzę że nie bardzo go polecacie....
To bardzo dobry karabinek - bez dwóch zdań. Jednak wymaga "na dzień dobry" tuningu, aby powtarzalnie i kulturalnie pluł te 16J.
TX jest jednak wart (wyższej) ceny, bo:
Generalnie wymaga po kupnie tylko przesmarowania i ..... pluje powtarzalnie i kulturalnie (i to baaaardzo) 16J. Tuningi tego karabinka to raczej (moje zdanie) "widzimisię" właściciela.


Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

tuning to nie problem nawet się ciesze bo lobię coś podłubać a jeśli to przynosi dobry skutek to tym bardziej :)

co należy zrobić z nowym karabinkiem to powszechnie wiadomo tak samo z hw 97 myślę musi być, do 21 jestem w pracy może jak wrócę do domu to po negocjuje z żoną ale muszę mieć mocne argumenty bo inaczej będzie krucho zemną :idiota: siedzę już 9 godzin i nic mądrego nie wymyśliłem :nie:
co ja jej powiem :hm:
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Powiedz, że ją kochasz ponad życie i wszelkie spluwy nie mają dla Ciebie znaczenia...a i kup jej nylonowe pończochy. Domyśli się czego pragniesz najbardziej.... :lol:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

Cortez pisze:Powiedz, że ją kochasz ponad życie i wszelkie spluwy nie mają dla Ciebie znaczenia...a i kup jej nylonowe pończochy. Domyśli się czego pragniesz najbardziej.... :lol:
Ale się uśmiałem :lol: :lol:
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Ty się nie śmiej, tylko rób, co mówię - mam wprawę w kupowaniu drogich karabinków...Kwiaty bez okazji też obmyją Twoją winę, zwłaszcza, jak z wielkim żalem wystawisz na różnych tam aukcjach i forach cały swój dotychczasowy sprzęt. Sama zachęci biedaka do kupna. Ale najpierw pończochy i... ;) Będzie z górki.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

HW nie mam zamiaru się pozbywać :D .
Pozbędziesz się Adam -pozbędziesz .Za dużo z nim ,,utrapień" chiiiba :hihi:
Kilan pisze:chyba, że ciułać zacznę na "dobre" PCP + pompka.
To AA S400 było kiepskim PCP ??? :hm:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
sKw
Posty: 335
Rejestracja: 28 lip 2009, 22:08
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: sKw »

Moim zdaniem super oferta to HW 90 za 1500zł w Ak Hobby, i można wziąść na raty :)
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Kilan pisze:Tuningi tego karabinka to raczej (moje zdanie) "widzimisię" właściciela
Nooo, racja!!!
Przez takie ,,widzi mi się'' , można bardzo fajnie sobie z tuningować TX 200 ,do poziomu Pro Sporta lub nawet lepiej (komary to potem same kastraty latają :D )
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

cris pisze:
HW nie mam zamiaru się pozbywać :D .
Pozbędziesz się Adam -pozbędziesz .Za dużo z nim ,,utrapień" chiiiba :hihi:
Kilan pisze:chyba, że ciułać zacznę na "dobre" PCP + pompka.
To AA S400 było kiepskim PCP ??? :hm:
Z HW utrapień nie ma - była kwestia uzyskiwanej energii i kultury jego pracy - to skorygowałem. Finito - zajrzyj jeszcze raz do dziwnych dziwności w dziale o HW - dodałem tam co-nieco :D . Z całej swej "przygody" ze strzelectwem wiem, że na pewno chcę mieć karabinek sprężynowy. AA TX 200 nie oferuje już na tyle "lepszej" kultury, abym był zainteresowany wymianą, a kolbę mam bardzo ergonomiczną 8) .

Co do PCP - nic co nie ma fabrycznego regulatora i co najmniej 100 strzałów +/- 2 m/s mnie nie interesuje jako karabinek. A bym zapomniał - spust co najmniej o takiej kulturze pracy jak w LGM2.

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

@Kilan
No to właśnie przeszedł Ci koło nosa X2 z beżowego... :maruda: Regulator, jak u mnie,tłumik w BB,magazynek na 10/wkładka, 150 strzałów z kartusza,orzech.....2000zł :cisza: Miłej nocy.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Piotrze, ale ja ciułać muszę :lol: :lol: :lol:
A tak serio, to może na gwiazdkę sobie zrobię prezent.
A i tak najbardziej podoba mi się walther w laminacie :PP


Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Cortez pisze:No to właśnie przeszedł Ci koło nosa X2 z beżowego... :maruda: Regulator, jak u mnie,tłumik w BB,magazynek na 10/wkładka, 150 strzałów z kartusza,orzech.....2000zł :cisza: Miłej nocy.
He he he he he.... :hyhy:
Miłej :devil2:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Kilan pisze:Piotrze, ale ja ciułać muszę
Eeee tam. Ja ciułam już 25 lat na Astona Martina i lipa. Ale czymś tam jeżdżę... :D (Astonem na szczęście też miałem okazję - dlatego ciułam).
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Patryk zastanów się na jak długo brałbyś ten kredyt. I jaki jest jego koszt. Chodzi mi o kredyt przy sprzedaży ratalnej, bo rozumiem, że taka wchodzi w grę. Do czego zmierzam? Otóż mamy konic sierpnia. Jesli się wstrzymasz (a sezon się kończy) i zamiast płacić raty, będziesz odkładał taką sumę co miesiąc, to pod koniec roku, czy wczesną wiosną masz szanse kupić używane HW97 bez wikłania się w raty. Masz karabin i spokojnie możesz nim podnosić swoje umiejętności do czasu "przesiadki".To jedna, moim zdaniem rozsądna opcja. Druga to jednak zakup i teraz tak: jeśli kupisz na 12 rat to w ciągu roku nawet fabryczne HW97 po przesmarowaniu powinno Ci wystrczyć. Po prostu nie sądzę, by ten sprzęt Cię ograniczał. Ja strzelałem z fabrycznego (bez tuningu, po przesamrowaniu) i z 25m przykryjesz jednogroszówkę, a na 50 zmieścisz się w 3x3cm. Strzelałem z niej FT i nie byłem ostatni :lol:
Po roku wartość HW 97 to będzie ok. 800zł - 1000zł (zalezy jak szybko chce się sprzedać)- i tu sobie musisz odpowiedzieć na pytanie, czy warto, bo raty pewnie będą kosztować drugie tyle :maruda: Wtedy możesz ją sprzedać i znów wziąć coś na raty z wkładem własnym za HW, albo przy niej zostać (wtedy to cała opracja ma sens).
Im krótszy czas spłaty, tym HW97 ma większy sens. Ja nie szedłbym w AA, ponieważ koszt rat dla np. TX to już spora kwota, a może się okazać, że nie widzisz róznicy między AA, a HW (malo prawdopodobne, ale możliwe. HW wymaga pryzwyczajenia i potem np. dla mnie TX był "dziwny" ;) )
Wcześniej była już mowa o tym, że będziesz potrzebował jakiejś mocnej lupy (np. Legend), by nie dokładać do optyki w razie awarii. Dlatego za optymalne uważam wstrzymanie się z kredytem, jeśli ma Ci to "zamknąć" budżet na inne wydatki.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
ODPOWIEDZ