Obrazek

HATSAN 135

ODPOWIEDZ
marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

Na pewno walnięta…. zero ustawione, śruty w środek a nagle bok tarczy…. Z 8m, pozycja siedząca na krześle raczej takich błędów się nie robi… zresztą strzelałem tak przez wiele tygodni -kręciłem ustawiałem i to samo… teraz po zamontowaniu innej lupki wszystko ok… Zamontowałem Waltera na HW i to samo było… Słuchaj przy tej modyfikacji sprężyn, którą tam zrobiłeś to był naprawdę wstrząs… lufa wyślizgnęła mi się już przy maks. napięciu…. Interesuje mnie Twoja teoria na temat sposobu rozpoczęcia napinania sprężyny, którą opisałem wyżej… dlaczego teraz nie ma blokady lufy….??
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

Marcin no pojęcia nie mam ,czyli jak ,lufa sama opada czy co się dzieje bo nie bardzo to kumam ,,no chyba że chodzi Ci o to że leciutko się ją łamie ,to może świadczyć o wyrobionym bolcu,a weź zobacz czy lufa z kostką nie lata na boki chwyć mocno karabinek w kolbie i poruszaj lufą tuż przy końcu tak energicznie może ma luzy i dlatego Ci sieje teraz po tym wypadku :hm:

może fotke zapodaj albo filmik.
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

Kurcze jak to wytłumaczyć…. Tzn. tak , teraz na nowej lunetce nic nie sieje, skupienie ok…. wszystko w harym podokręcane, nawet przed chwilą szybko na dworze ustawiłem ziemniaka i z odległości 30 m dostał za pierwszym razem…. trochę pewnie fuks, bo i ręka mi latała i „zero” ustawione na krótki dystans -ale ziemniak dostał..czyli pewnie jak zrobi się cieplej, na dalszych dystansach będzie z harym ok…. Wracając do meritum… na początku, jak dostałem karabin od Ciebie, żeby złamać lufę musiałem robić to dwa razy, tzn. dwa razy zadziałać siłą -pierwszy raz lufa była nieruchoma tak jak w karabinku z dolnym naciągiem, poprawka i się łamała… potem nauczyłem się, czy raczej wypraktykowałem sposób delikatnego „puknięcia” dłonią i potem maks. siła i naciągnięcie sprężyny… dlatego pisałem, że przypomina mi to system pasów w samochodzie- jak szarpniemy mocno to się zablokują, trzeba poprawić albo delikatnie wyczuć siłę… Po „wypadku” harego lufa napina się od razu, nie ma tego zablokowania….. Jaśniej chyba nie potrafię a zdjęcia raczej nie pomogą…. Może ktoś z kolegów rozumie o co mi chodzi…
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

to w sumie skoro lufa sama nie opada to chyba jest wszystko ok ,tyle tylko że nie trzeba trzaskać w lufe "czytaj większa kultura karabinka " ;)

ps.a jaką lupę kupiłeś ??
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

Tak jak piszesz… co do lunety to o ile do hw30 mam fajnego leapersa 4x32, to do harego dałem trochę ciała, bo też mam leapersa z zoomem 3-9 x 40, jakiś do mocnych wiatrówek ale nie zauważyłem, czy raczej nie doczytałem, że bez AO….. Nie wiem, może wystawie na allegro….. zobaczę jeszcze jak to w praniu wyjdzie…

[ Dodano: Sob 19 Lut, 2011 22:33 ]
Trochę postrzelałem dzisiaj… wprawdzie tylko te nieszczęsna 8 m ale trudno…. Problemy z hw, bo nie mogę idealnie wyzerować lunety, dwa strzały w 9 z lewej strony tarczy, potem dwa w 9 z prawej i tak w kółko, oczywiście bez kręcenia wieżyczkami, może to wina zwykłego dwuczęściowego mocowania lunety, że tak zera nie trzyma..? Do HW wrócę innym razem, na razie mam pytanie w sprawie harego … tzn chodzi mi o jego moc… Teraz mam porównanie do hw30, która ma pewnie z 10j (sprężyna ex i tuning u Hogana..) i zastanawiam się ile ma mój Hatsan...? wydaje mi się, że jest piekielnie mocny, chociaż nie mam ani chrono ani porównania (oprócz małego hw oczywiście)… w moim małym mieście nie znam nawet nikogo co by posiadał wiatrówkę… dlatego może ktoś, po opisie przebijalności „na oko” i „plus minus” pomoże…. Patryk twierdzi, że ma ok. 17J i trudno mu nie wierzyć, w końcu to jego dzieło.. np. ale na chrono też nie mierzył….. Tak więc żeby wbić się w solidną 3cm płytę ze sklejki (od blatu kuchennego) użyłem śrutu jsb heavy - wbił się pięknie cały, plus jeszcze z ok. 1mm w głąb, śruty o normalnej wadze- jsb extract czy pointed wbijały się, ale były już miażdżone i nie było widać ładnie wpasowanego śrutu w deskę (na zdjęciu ten po prawej…..) Ktoś gdzieś napisał, że strzelając z Hassanów trzeba uważać na rykoszety z bliskiej odległości…. Jakie rykoszety..? śrut albo się wbija albo zostaje z niego płaska prasa, która nigdzie nie poleci….. Dla porównania śrut wystrzelony z wh30 tylko spowodował odprysk na testowanym blacie i faktycznie przeleciał mi koło ucha
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ae ... 12eb8.html
bolus111
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2011, 16:59

Post autor: bolus111 »

ja 3cm sklejke przebijam :D
marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

sklejka sklejce nie równa.... :nie:
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

Tomuś, jak Ci wyszło klejenie? Pochwal się. ;)
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
bolus111
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2011, 16:59

Post autor: bolus111 »

skrzat :> nawet nie zacząłem.. czekam na Alchemikowe uszczelki :> wtedy będę ją rozkręcać jeszcze raz i zobaczę jak to tam się uda :) brakuje mi czasu/ładnej pogody/miejsca abym mógł postrzelać dłużej zobaczyć jak tam celność itp :> bo w sumie tak po 40-50 strzałach.. kop znacznie zmalazł.. a nawet powiem że jest mniejszy niż przed przeróbkami.. a śrut przebija wsio co spotka na swojej drodzę :> może te dwie sprężyny to dobre rozwiązanie.. teraz zacząłem myśleć.. nad 4 sprężynami na dwóch prowadnicach :> powinno dać jeszcze większą stabilność strzału ale boje się że języczek spustu nie będzie zahaczać. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak tam sprężyna pracuje w tym cylindrze
marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

Odświeżam temat wątku głównego czyli Hatsana 135….. Padło pytanie jaką może mieć moc po tuningu … i jako, że posiadam chrono „radeckowe” to mogę odpowiedzieć na to pytanie... Otóż drodzy koledzy, chrono pokazuję ok. 16.6J na JBS 4.52 - wpisałem wagę 0,55 tj. zaokrągliłem, bo śrut ma wagę 0,547… Na JSB heavy (waga 0,67) wyniki były ok. 16,1 J… Tak wic Patryku, nasze obawy, że może być ponad limit nie znalazły potwierdzenia…… Przy okazji mam pytanie dotyczące mojego HW 30, otóż karabinek posiada moc ok. 7,6J. Wiatrówka nowa, kupiona z opcją tuningu u Hogana i exportową sprężyną….?? Wydaje mi się, że powinna mieć z 10J…?
Ostatnio zmieniony 04 mar 2011, 19:36 przez marcinh76, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

Marcin no to fajnie jest :) ale zawsze może być gorzej ,swoją drogą sporo siadła :D

co do kruszynki to zostaw ją na te 7 J tak jest dla niej spoko więcej to już może szaleć niepotrzebnie ;)
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

Jak dla mnie to i tak jest wystarczająco mocna....więcej nie potrzeba....chociaż faktycznie mam wrażenie, że naciąga się trochę lżej niż na początku.... a może po prostu za dużo siłowni.... :D
Co do kruszynki, to z tego co czytałem, to przy tych 10 J na sprężynie eksportowej też nieźle działa…. Mnie teraz, przede wszystkim zastanawia fakt dlaczego ma 7.5…?? Czyżby tuning u Hogana tak obniżał moc.....??
swirek186
Posty: 5
Rejestracja: 28 cze 2008, 9:10

Post autor: swirek186 »

Witam.
Jestem posiadaczem jeszcze ciepłego H. 135.
Mam pytanie chce dorobić prowadnice i i kapelusz z ertalitu.
Chodzi mi o wymiary długość , średnica i grubość podstawy prowadnicy?
Średnica, grubość odstawy kapelusza i jego długość długość ?
Podkładki na kapelusz i prowadnice maja być z teflonu a druga metalowa ?
Czy warto odciążyć tłok poprzez ponawiercanie w nim otworów jeżeli tak to jakiej średnicy maja być te otwory?
Czy wymienić uszczelkę na zepto ??
Proszę o pomoc :)
Auto jest bogiem,prędkość nałogiem,życie zabawą,kobiety podstawą!
wiktor271
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2012, 21:23

Post autor: wiktor271 »

witam wszystkich chce kupic hatsana 135s sp czy to dobry wybor?

[ Dodano: Pon 23 Sty, 2012 22:07 ]
pomoze mi ktos ?pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Witaj Wiktorze
Po pierwsze to warto by się było przedstawić w odpowiednim dziale ;)
Po drugie, wystarczy przeczytać ten temat aby wiedzieć czy warto.
Wszystko powyżej Hatsana 100 jest dobre na FACa.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
ODPOWIEDZ