Obrazek

HATSAN 135

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

:zdziwko: poproszę o film ze składania i strzelania :D
A nie szkoda Ci plujki?
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
bolus111
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2011, 16:59

Post autor: bolus111 »

liczę że z wiatrówką nic złego się nie stanie ;) spust jak nie wytrzyma to ?:D na gware! :D niestety panowie, ale Alchemik nie dał rady zrobić uszczelek więc nie będziemy mieli armatki teraz.. zabieram się za liczenie napięcia wstępnego (dziękuje za ładne opisanie jak to obliczyć) pozdrawiam!

13.5 cm napięcia wstępnego
_______________
nie ma się co łudzić.. nie ma szans żebym to wcisnął :| muszę to wszystko trochę skrócić.. Kto ma jakąś mocną sprężynę w h135 ? jeśli tak to ile zwoi, jakiej grubości, i jakie napięcie wstępne
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

bolus111 pisze:spust jak nie wytrzyma to ?
http://www.cekaus.pl/product_info.php/i ... an-lw.html
Tyż można.
bolus111
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2011, 16:59

Post autor: bolus111 »

Wkurza mnie to że jak zetnę sprężynę to nie będzie Ona już tak ładnie splanowana :/ i jak ja mam to teraz zrobić ?:(
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

No to cris Ci pomoże
Po obcięciu sprężyny (czym tam chcesz -fleksem itp --;tylko uważaj by sąsiednich zwojów nie poharatać ) wyrównujesz ładnie koniec tego kikutka ,by cięcie było jak najbardziej prostopadłe do drutu sprężyny.
Potem bierzesz ściereczkę kuchenną ,lub mały ręcznik ,maczasz go w zimnej wodzie i okręcasz nim sprężynę ,zostawiając oczywiście niewielką odkrytą część do splanowania .
Potem nagrzewasz koniec zwojów (tam gdzie będziesz podginał ) nad palnikiem zwykłej kuchenki gazowej i gdy się rozgrzeje do czerwoności podginasz ku sobie zwoje (przypatrz się jak jest to teraz zrobione ) potem pozwalasz by wystudziło się samoistnie
Uwaga !!!
Nie polewać woda ,nie machać by szybciej wystudzić .
Ma samo ostygnąć !!!
Potem tylko szlifierka i ładnie ,prostopadle szlifować .
Tak by postawiona na sztorc sprężyna sama stała
Nie pozwalać by się za bardzo przegrzewało podczas szlifowania .Studzić jak wyżej
Gdy już ładnie wyszlifujesz to polerka płaszczyzn styku czołowego .
Ot i wszystko
Niechaj szmoc będzie z Tobą i twoim harnasiem
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

bolus 111 (mógłbyś podać w końcu swoje imię ;) - Moja sprężyna, z którą kupiłem Harego i z którą się trochę pomęczyłem, ma 34 cm. długości, 43 zwoje i drut grubości 3,2 mm. Napięcia nie mierzyłem, bo nie chciało mi się rozbierać karabinka. :PP
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
bolus111
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2011, 16:59

Post autor: bolus111 »

ok obcięta.. musiałem 13 km w jedną strone robić :D do swojej pracy pojechałem by obciąć.. w domu w ogóle nie szło tego obciąć brzeszczotem.. więc to możliwe że to ta prawdziwa OTEWA :| twarde jak cholera.. brzeszczot tak nagrzałem że się poparzyłem w pracy fleksem poszło raz dwa :) teraz szlif.. napiecie wstępne będzie 2 cm na obu sprężynach :)dodam jeszcze raz że 3.6 drut ma ta główna i żeby ją wcisnąć te 2cm to całym ciężarem muszę dociskać :D

wkładam z oryginalną uszczelką jak przyjdzie zepto to pozmieniam :) dam znać niedługo, trzymać kciuki

_____________
aaa przedstawić się.. mam na Imię Tomasz mam 23 lata i nie jestem alkoholikiem :(
Wojtek1967
Posty: 193
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:41
Lokalizacja: Okolice- Kalisza

Post autor: Wojtek1967 »

Tomaszu wpisz swoje imię w profilu, tak jak większość z nas ;)
Hatsan 90 stg PP 3-12x42AO
Łucznik Kl. 187
Hatsan 95 Sas QT
Łucznik wz,1970
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

bolus111 pisze: aaa przedstawić się.. mam na Imię Tomasz mam 23 lata i nie jestem alkoholikiem :(
Za to stałeś się Hatsanoholikiem ;D
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
bolus111
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2011, 16:59

Post autor: bolus111 »

jak narazie dostałem quattrofobie :D jezu co za denny spust :) ale już wsio poskładane przesmarowane teraz tylko jedną rzecz chce zapytać.. mam jedną sprężynkę nie mam pojęcia do czego Ona była :D

tam gdzie palec
Obrazek

im szybciej mi odpowiecie tym szybciej poskładam ;)
___________________

dooobra już wiem :D
___________________

No panowie, złożyłem naciągałem i.. :]
OSTRZEGAM drastyczny widok orzecha tureckiego..
Obrazek

Tak... przy naciąganiu połamałem osadę drewnianą :/ najgorsze że to druga.. kiedyś już jedną połamałem przez głupotę.. inaczej naderwałem w tym samym miejscu przy mocowaniu obok portu ładowania... ta się złamała totalnie -> przekręciła się i wyrwała. Kupowana była osobno po złamaniu pierwszej więc chyba lipna była.. ale nie poddając się założyłem nadłamaną starą osadę... skręciłem.. naciągam
wysiłek cholernie duży mimo że nie jestem małym człowiekiem (93kg 190cm) zaskoczyło! strach w oczach :D załadowałem płaskiego UMAREX'a bo nic innego nie miałem.. otwieram okno.. celuje w powietrze nad las... odbezpieczam.. strzał! HUK! jak cholera! myślałem że znowu się osada połamała :D ale nie... to huk strzału.. odrzut taki że musiałem dojść do siebie :) niestety członkowie rodziny nie chcą abym dzisiaj więcej strzelał itp. Odczucie jakby miał milion Julianów :D ile będzie? nie wiem :> teraz czekam aż ktoś napiszę na PW adres gdzie mogę przyjechać zmierzyć prędkość początkową i jednocześnie energie :) (im bliżej Gdańska tym lepiej..

btw. zbieramy na nową osadę :/ a u mnie tak krucho z kasą..

_______________
w skrócie.. zero gracji dużo hałasu.. okażę się czy jest o co
Szymqers
Posty: 555
Rejestracja: 24 lut 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Post autor: Szymqers »

się uśmiałem :D
ale filmik chciałem!
Hatsan 80 + Alchemik tuning + PP 3-9x40 AO
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

Ech... Tomek... , a przestrzegano Cię. :/ Szkoda, ale zamieść dokładniejsze zdjęcie tego uszkodzenia. Może uda mi się naprawić. ;) Wszak to tylko drewno. :)
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
bolus111
Posty: 36
Rejestracja: 24 sty 2011, 16:59

Post autor: bolus111 »

aa tam wychodzę z założenia że wszystkiego trzeba spróbować :] pozbieram i kupie nową mam nadzieje że oryginalną... gdzie można oryginalną dostać ? oryginalna widać że znacznie lepsza bo nawet nadłamana trzyma cacy

[ Dodano: Pią 11 Lut, 2011 23:40 ]
http://www.kolba.pl/produkt/kolba-do-wi ... 5-619.html czy to może być oryginał ?
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

Poniekąd słuszne podejście,... jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz... :D
A tak poważnie, to sam ja możesz naprawić ściskami i wikolem. Wikol jak wyschnie, bedzie półprzeźroczysty i matowy. Jeśli dobrze złączysz i ściśniesz, będzie słabo widoczne to uszkodzenie. Ale to Twój wybór. Ważne, że próbujesz i czerpiesz cenne doświadczenie.
Nadawaj, co dalej... :D
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

bolus111 pisze:[ Dodano: Pią 11 Lut, 2011 23:40 ]
http://www.kolba.pl/produ...an-135-619.html czy to może być oryginał ?
Jak najbardziej ,a tamta co poprzednio kupiłeś to skąd była?

A tak z ciekawości
Posiadacze H135 ,czy dało by się pod pasować osadę z H135 do systemu Hatsana z rodziny 55 np 95 lub inny
Krysiek , Tomek nie macie gdzie tego sprawdzić .Tylko i H135 i h55-95 muszą mieć QT
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
ODPOWIEDZ