Obrazek

Obcięta lufa

nowy
Posty: 29
Rejestracja: 06 wrz 2006, 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Obcięta lufa

Post autor: nowy »

Koledzy mam problem .... mianowicie dostałem w prezencie H 90 kal 5,5... jak się okazało ktoś przy nim grzebał (obcieta lufa jakieś 13cm w porównaniu do oryginału) .Zamówiłem już tłumik u Wojtana :] i dzisiaj poszedłem postrzelać pierwszy raz w terenie .Okazuje sie że H strzela jak chce , skupienie na 15m to jakieś powiedzmy 10 cm . Czy to normalne przy skróconej lufie , a może po mont. tłumika coś sie polepszy ? Czy może odrazu zamówić nową lufe ?
H-90 5,5
narazie bez netu :(
Logan

Post autor: Logan »

Prawdopodobnie po obcięciu lufy nie zrobiono korony albo zrobiono ją niewłaściwie... Zrób fotę.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Jeżeli 13 cm to nie powinno mieć wpływy na skupienie ,prędzej niewłaściwe obrobienie wylotu lufy czyli korona.
Także wpływ nieośiowego zamocowania tłumika ,najlepiej sprawdź skupienie bez tłumika ,a następnie z założonym tłumikiem.
No i pozostaje jeszcze sprawa czy ten tłumik jest przygotowany na ten kaliber ,z tego co wiem Wojtan robił tłumiki na kaliber 4,5 jeżeli tego z nim nie uzgodniłeś to może trzeba będzie rozwiercić otwory w przegrodach i nakrętce ,tylko aby nie przypadkiem wiertarką to musi być wykonane osiowo najprościej na tokarce.
Pozdrawiam.
Robert
P.S. Tutaj poczytasz o prawidłowym wykonaniu korony.
http://www.airgun.pl/modules.php?op=mod ... &pageid=29
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

robert czytaj uwaznie - nowy dopiero zamówił tłumik ( to tak w gwoli scisłosci ;P )
a tak wracajac do tematu to na bank lufa wogóle nie ma korony albo ma zle zrobiona jak juz przedmowcy mówili
pozdro
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
nowy
Posty: 29
Rejestracja: 06 wrz 2006, 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nowy »

koledzy ..........strzelałem bez tłumika (jeszcze go nie mam ) ,a lufa obcięta była jakąś piłką
i wypolerowana . Zdaje sie że nie ma zachowanego kąta prostego między lufą a wylotem .
zamiast korony zrobiona jest tzw. ,,fazka" :wysmiewacz: zdaje się że dobry prezent dostałem lol
H-90 5,5
narazie bez netu :(
Logan

Post autor: Logan »

Adamie... Przecież Ty jesteś z Warszawy... Skąd dokładnie?? Może się spotkamy i pokażesz mi to cudo?
nowy
Posty: 29
Rejestracja: 06 wrz 2006, 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nowy »

fotki niestety nie zrobie , cyfróweczka była za tania i...... :lol:

[ Dodano: 2006-09-13, 23:03 ]
dokladnie ze Starej Miłosnej jestem
powiedz gdzie i kiedy to podjadę
H-90 5,5
narazie bez netu :(
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
O kurczę faktycznie nie "załapałem" ,że tłumik dopiero zamówiony :| ,ale nie znaczy to ,że informacja o tłumiku się nie przyda ;).
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
nowy
Posty: 29
Rejestracja: 06 wrz 2006, 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nowy »

dzięki za pomoc ...ale tłumik ma być do 5,5 :)

[ Dodano: 2006-09-13, 23:29 ]
a może powiesz mi coś o lunecie EDENBERG 3-9x40 ??
H-90 5,5
narazie bez netu :(
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

nowy pisze:a może powiesz mi coś o lunecie EDENBERG 3-9x40 ??
Eee tam, szkoda gadać :figielek:
nowy
Posty: 29
Rejestracja: 06 wrz 2006, 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nowy »

:) aż taka dobra? :wysmiewacz: ale darowanemu koniowi............ , jednak slyszałem opinie że lepsza jest od TESCO 3-9x40
H-90 5,5
narazie bez netu :(
bosman
Posty: 31
Rejestracja: 30 maja 2006, 12:01
Lokalizacja: daleko.

Post autor: bosman »

siemka lepiej pozbieraj troche kaski i kup cos lepszego np.leapers z serii ts albo,cos rosyjskiego np.vomz,balomo ... :)
zawsze do celu
nowy
Posty: 29
Rejestracja: 06 wrz 2006, 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nowy »

I już mam coś co przypomina korone lufy :wysmiewacz: , zrobiłem to sam a efekt pracy sprawdze przy strzelaniu . Fotek nie mam czym zrobić ,ale Tomek (LOGAN) oceni to pewnie jak sie spotkamy . Dzięki za pomoc ... :) ........pozdrawiam .
H-90 5,5
narazie bez netu :(
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

jak adam robiłes korone?? powiedz cos wiecej no i po strzelaniu powiedz czy jest róznica w celnosci
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Wojtan
Posty: 238
Rejestracja: 23 cze 2006, 21:55
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wojtan »

nowy pisze:...lufa obcięta była jakąś piłką
i wypolerowana . Zdaje sie że nie ma zachowanego kąta prostego między lufą a wylotem .
zamiast korony zrobiona jest tzw. ,,fazka"...
No to przy takim ucięciu można się spodziewać wszystkiego na tarczy ale nie dobrego skupienia....
Pochwalę się że jedną lufę już ucinałem :lol: ale właśnie nożem na tokarce.
koval pisze:....z tego co wiem Wojtan robił tłumiki na kaliber 4,5 jeżeli tego z nim nie uzgodniłeś to może trzeba będzie rozwiercić otwory w przegrodach i nakrętce ,tylko aby nie przypadkiem wiertarką to musi być wykonane osiowo najprościej na tokarce.
Nie tylko, 5,5 też było parę ;)
Wiertarki używam tylko do wywiercenia otworów pod śrubki mocujące, reszta jest całości strugana na tokarce, łącznie z gwintami, dzięki czemu nie ma ryzyka braku osiowości, no i po skręceniu nie widać, albo prawie nie widać ;) miejsca łączenia elementów.
ODPOWIEDZ