Obrazek

Jak to jest??? Oko dominujące.

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
majorbat
Posty: 76
Rejestracja: 14 sie 2006, 11:06
Lokalizacja: SŁUPSK

Jak to jest??? Oko dominujące.

Post autor: majorbat »

Słuchajcie, prawe oko mam dominujące, natomiast przestrzeliny zawsze układają mi sie po prawej stronie clu. Kumpel strzelał z mojego Hatsana i albo nie trafiał wogóle albo wszystkie przestrzeliny miał na lewej stronie. Lufa jaest na bank prosta. Tak jakos dziwnie strzelam i nie wiem czemu tak jest, nadmieniam, że z broni słuzbowej krótkiej ostrej tak samo układają się przestrzeliny po prawej stronie. Czy mam jakąś dziwną wadę wzroku? :zalamka:

[ Dodano: 2006-09-09, 22:23 ]
O jejku, przepraszam za błędy ortograficzne :glupek:
Ostatnio zmieniony 07 cze 2008, 22:24 przez majorbat, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 70 STG tuning
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

A nie jesteś czasem praworęczny a Twój kumpel leworęczny (albo na odwrót)? Stąd mogłaby być ta różnica...
Acha, jeżeli Tobie, na własnym sporzęcie, przestrzeliny układają się po jednej ze stron, to znaczy, że masz źle wyzerowane przyrządy celownicze.
majorbat
Posty: 76
Rejestracja: 14 sie 2006, 11:06
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: majorbat »

obaj jestesmy praworeczni, a jak popatrzec na moja sczerbinkę to i tak jest przesunieta w lewo od swojego środka. Nadmieniam, że z broni krótkiej mam takie same wyniki a tam nie mam regulowanej szczerbinki :(
Hatsan 70 STG tuning
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Miałeś badania wzroku na astygmatyzm?
http://www.focus-mag.pl/clanek.php?id=4
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
Steve-o
Posty: 67
Rejestracja: 06 lip 2006, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Steve-o »

Ja mam astygmatyzm ale normalnie celuje raczej :) po przeczytnaiu strony z linka Tomka wydaje mi sie ze mam mały astygmatyzm bo nie widze nic zniekształconego
Tylko ze jak strzelalem z otwartych to w okularach, bez slabo widzialem cel jednak na codzien nie nosze ich bo mi sie nie chce z reszta sie pogieły :D
Hatsan 70STG + P8x56L
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

A mi sie wydaje ze przesunuiecie punktu trafienia nastepuje na skutek troszczke innego chwytu karabinka, kazdy odrobine inaczej moze trzymac karabinek pozatym niektórzy maja tendencje do sciagania strzału w któras strone, oczywiscie bedze strzelał celnie ale po indywidualnym wyrególowaniu otwartych albo optyki.
tak samo jak strzelanie z koca a strzelanie ze stójki - w moim przypadku i jedna pozycja i druga jest w miare celna ale ze stójki sciagam troche w góre i w prawo, nie przeszkadza mi to oczywiscie ale musze zerowac lupke gdy strzelam z innej pozycji :]
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
majorbat
Posty: 76
Rejestracja: 14 sie 2006, 11:06
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: majorbat »

astygmatyzmu raczej nie mam. Wszystko widze dobrze. Może faktycznie źle trzymam karabinek
Hatsan 70 STG tuning
Logan

Post autor: Logan »

załóż sobie poziomiczkę na koniec systemu i obserwuj czy karabinek trzymasz osiowo...
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Logan pisze:załóż sobie poziomiczkę na koniec systemu i obserwuj czy karabinek trzymasz osiowo...
Tzn. nie tyle osiowo co bez przekoszeń. :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
majorbat
Posty: 76
Rejestracja: 14 sie 2006, 11:06
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: majorbat »

Ok, sprawdze to poziomniczką. Ale wydaje mi się, że faktycznie nie trzymam go osiowo
Hatsan 70 STG tuning
Logan

Post autor: Logan »

No bez przekoszeń... Wierzbin ma rację...
majorbat
Posty: 76
Rejestracja: 14 sie 2006, 11:06
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: majorbat »

Ok, przyjął i zrozumiał. Dzięki za rady :luzik:
Hatsan 70 STG tuning
ODPOWIEDZ