Obrazek

Prowadnica z łożyskiem

Logan

Post autor: Logan »

Jaką ma grubość to łożysko? Czyli o ile zwiększa napięcie wstępne??

Dla mnie to chwilowo problem bo musiałem zdjąć wszystko z prowadnicy żeby się zmieścić w limit...
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Witam .
”A jak Ci szło przed założeniem łożyska?”- napisał Paweł ,nie tak dobrze, ale wtedy jeszcze uczyłem się strzelać z hatsana... nie było też tragicznie. Bardzo duży wpływ na celność ma śrut ostatnio sam się przekonałem.
„Darek, czy masz zamiar startować ze swoim karabinkiem w Tawerna e Cup.’’. napisał tomaschek30 . Nie, miałem zamiar na 10m z łucznikiem, ale w piwnicy mam kiepskie oświetlenie. Będę trenował i obserwował Wasze wyniki.
„Jaką ma grubość to łożysko?” napisał logan 9mm.
Logan

Post autor: Logan »

9mm para :p... Jak dla mnie dużo za dużo niestety... Może jak sprężynka spadnie...
Awatar użytkownika
Steve-o
Posty: 67
Rejestracja: 06 lip 2006, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Steve-o »

Darku w takim razie zastosuje twoj pomysl w moim karabinku :) tylko mi powiedz cos bo nie do konca rozumiem jak to jest zalozone
prowadnica-->lozysko-->sprezyna
prowadnica-->podkladka metalowa-->łożysko-->podkładka metalowa-->sprezyna
czy moze jeszcze inaczej i jak sadzice czy jest wtedy jeszcze sens zakladac podkładke z elastomeru jak tak to w ktorym miejscu? czy spelniala by ona dalej swoje zadanie i czy nie wyszedlby za duzy dystans?
Hatsan 70STG + P8x56L
Awatar użytkownika
parashut
Posty: 240
Rejestracja: 26 cze 2006, 1:26
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: parashut »

Logan a jakie miałeś napięcie wstępne? Ja też dałem samą prowadnice bo mi wyszło prawie 4,5 cm, ledwo sam to upchnąłem :lol:
Hatsan 90s (tuning) + Belomo 6x42 MD
Logan

Post autor: Logan »

Napięcie wstępne było duże... koło 5 cm... czyli podobnie jak u Ciebie... Po jakichś 2 paczkach śrutu wszystko się uzstabilizowało a wstępne jest około 1,5 - 2 cm. Dopiero wyjęcie wszystkiego (elastomer + podkładka metalowa) sprawiły że wylotowa spadła do dopuszczalnych 240 m/s na exactcie.

PS: na dniach będę sprawdzał jakie ślady zostawiła spręzynka na prowadnicy.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

@logan porób fotki jakby były jakis wyrazne
ps. 9mm to sporo ale te 2 pierscienie mozna stoczyc lub zamienic na inne ciensze i wtedy mysle ze do 5mm moznaby to scisnac
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Prze czytajcie mój post w temacie Nowa prowadnica - hatsan nie do poznania...to trochę więcej dowiecie się jak to zrobiłem. Będę robił nową prowadnicę pod otewę z zatoczeniem na łożysko.
Dziś rozmawiałem z tokarzem i zrobi mi jak tylko będę miał gotową to zamieszczę zdjęcie
. Mam pytanie czy otewa ma. wymiar wewnątrz 12.8mm ,zewnątrz 19mm grubość 3mm .
Logan

Post autor: Logan »

Musisz najpierw mieć otevę i pod nią zrobić prowadnicę... Sprężynka sprężynce nie równa.
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Taką kupiłem u lukasa12.8mm19mm3mm
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

A myśleliście o plastikowej prowadnicy?
Jej plusy to cicha praca sprężyny, również nie wyciera się sprężyny.
Plastik to jakiś samosmarowny(może się dowiem jego nazwy) reszta jest toczona jak dla metalowej.

No i karabinek zdecydowanie zjeżdża z tonu.
Jeśli ktoś nie lubi plastiku bo "za miękki" można zrobić z metalowym rdzeniem(i taki planuje).
Obrazek
Awatar użytkownika
Steve-o
Posty: 67
Rejestracja: 06 lip 2006, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Steve-o »

Dread Rock
Szymon robil w swoim hatsanie prowadnice z ertalonu z rdzeniem metalowym mozna to zobaczyc w tym temacie
http://hatsan.siecplay.pl/viewtopic.php ... prowadnica
Hatsan 70STG + P8x56L
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

pamiętaj że metalowa prowadnica dociąża karabinek właśnie m/w tam gdzie powinno to być zrobione :)
AA TX200 HC
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Miałem zrobione dwie prowadnice krótkie z plastiku i teflonu w tłok obie po około 200 strzałach rozpadły się .W efekcie czego uniemożliwiały zapięcie tłoka o zaczep.
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

A to dziwne bo Alchemikowi nic nie pęka i dociążać metalową nie musi.
Słabej też nie ma.
Obrazek
ODPOWIEDZ