Obrazek

Nowa prowadnica - hatsan nie do poznania...

Awatar użytkownika
Madrian
Posty: 115
Rejestracja: 08 maja 2006, 9:09
Lokalizacja: Gród Warsa i Sawy

Post autor: Madrian »

drozdzu pisze:napewno nie jest to normalne wrecz przeciwnie powinno wzrosnac V0 - sprawdz czy sprezyna obraca sie swobodnie ( mozliwe ze zakleszcza sie gdy nie ma podkładek łozyskujacych) i czy nie jest zbyt ciasna do tej prowadnicy
sprawdz czy wszystkie uszczelki ( szczególnie czy nie uszkodziłes uszczelki tłoka przy wymianie sprezyny) sa w dobrym stanie
a najmniej ciekawa mozliwosc to taka ze własnie padła sprezyna ale to powinno dziac sie stopniowo :mysli:
Waść głupoty gadasz. Dlaczego V0 ma wzrosnac po założeniu prowadnicy? Nie zwiększamy masy tłoka, nie zwiększamy napięcia sprężyny, ani jej nie wzmacniamy. Za to wzrastają nam minimalnie opory na sprężynie ślizgającej się po prowadnicy. Spadek prędkości jest normalny w takiej sytuacji. można to delikatnie zrekompensować, dokładając do tłoka, mały ciężarek - np 2 - 3 podkładki stalowe między dno tłoka, a sprężynę.
Mozna co prawda założyć prowadnicę odwrotnie, czyli do tłoka, ale wówczas, wzrost kopa i odrzut będzie tak duży, że nic nam to nie da.
H-55 TG + AGS 4x32; IŻ-38; CPS.
Jeśli rodzice coś ci tłumaczą i nie trafia do głowy, to pamiętaj że potem obcy ludzie wtłoczą ci to przez d... tylko boleć będzie 5 razy mocniej.
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

miałem na mysli ze energia wzrsnie ze wzgledu na to ze sprezyna bedze miała prowadzenie zamiast latac jak ( nie lubie takich okreslen ale akurat pasuje :P )Zyd po pustym sklepie wewnatrz mechanizmu.no moze przesadziłem z tym duuuzo ale troche napewno powinna wzrosnac ( mówie o przejsciu z oryginalnej plastikowej i niedopasowanej prowadnicy na porzadna spasowana metalowa np. od sochima)
sorki za herezje :milczek:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Niestety nie ma fizycznych podstaw do tego, żeby po założeniu prowadnicy nawet z ertalitu Vo miałoby wzrosnąć. Może minimalnie się zmniejszyć.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

ekhmm no dobra przyznam racje wkoncu nie siedze w tym tyle co Wy :|
pozdro i jeszcze raz sorki za herezje na forum :zalamka:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
nowy
Posty: 29
Rejestracja: 06 wrz 2006, 19:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: nowy »

ja też kupiłem prowadnice od SOCHIMA... ledwo weszła na nią sprężyna , na początku mój H jakby osłabł ale to mineło po kilku strzałach ....
H-90 5,5
narazie bez netu :(
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

No i tak ma być. Prowadnica ma zagwarantowac powtarzalność strzałów a nie wzrost mocy.
NadRian to encyklopedia wiedzy w tym zakresie w Jego poscie nic dodac nic ująć.

Sabo35 pozdrawiam
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

drozdzu pisze:Zyd po pustym sklepie
To powiedzenie popularne na lubelszczyźnie :>
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
Madrian
Posty: 115
Rejestracja: 08 maja 2006, 9:09
Lokalizacja: Gród Warsa i Sawy

Post autor: Madrian »

drozdzu pisze:ekhmm no dobra przyznam racje wkoncu nie siedze w tym tyle co Wy :|
pozdro i jeszcze raz sorki za herezje na forum :zalamka:
Nie spuszczaj nosa... wyrobisz się :lol: Żaden dzień, kiedy dowiadujemy się czegoś nowego, nie jest dniem straconym.... :]

Sabo35 pisze:MadRian to encyklopedia wiedzy w tym zakresie w Jego poscie nic dodac nic ująć.
Oj... co najwyżej tani podręcznik... ;P
H-55 TG + AGS 4x32; IŻ-38; CPS.
Jeśli rodzice coś ci tłumaczą i nie trafia do głowy, to pamiętaj że potem obcy ludzie wtłoczą ci to przez d... tylko boleć będzie 5 razy mocniej.
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Witam przy zmianie prowadnicy i sprężyny zastosowałem łożysko oporowe, które ma średnice zewnętrzną 26mm. Średnica wewnętrzna to 12m i drugi pierścień 13mm .Założyłem tylko wianek i pierścień 13mm.Założyłem jeszcze oryginalną podkładkę gumową pod prowadnicę . Napięcie wstępne nie było duże około3 cm ,dlatego bo kupiłem oryginalną sprężynę ciętą z ,,metra ,,i same końce rozhartowałem nad gazem poczym przygiąłem końce i zahartowałem w szklance wody .Potem na szlifierce oszlifowałem delikatnie żeby z powrotem się nie rozhartowały w tłoku założyłem podkładki gumową a nianią metalową .Efekt jest taki, wiatrówka działa jak precyzyjna maszyna moc trochę spadła ale na korzyść częściej trafiam w to samo miejsce jest lepsze skupienie .Mam ta grze otewe w zapasie i narazić zmieniać niema potrzeby a wystrzelałem około3000 pestek..Wczoraj kolega kupił hatsana takiego jak mój i razem strzelaliśmy .nie zamienił bym się choć mój ma już pół roku i miał prostowaną lufę.
A`te
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2006, 21:45
Lokalizacja: zgora.pl

Post autor: A`te »

Panowie, chwila moment, bo się trochę rozpędzacie.

Hatsan, którego dostałem był nowy. Przede mną nikt nie oddał z niego żadnego strzału, bo widziałbym to po sprężynie, która jest idealnie prosta, po podkładkach, które miałyby wybite dziury od źle splanowanych końcówek sprężyny, po lufie, która miałaby jakiś minimalny luz, ew. po śrubach, które miałyby ślady narzędzi.
Nie przesadzajmy.
Taką sprężynę funduje nam fabryka - na polski rynek. Po splanowaniu jest dobra i nie czarujmy, że pęknie po 100 strzałach, bo właśnie dobiła do 900 i nie widać nic po niej.
Dodałem dwie podkładki zwiększając napięcie wstępne - ze 3cm jest. Zdrowie Hatsanowi wróciło.
Hatsan 70S:
+zmieniona prowadnica
+szkiełko AGS 3-9x50 Elite Tactical Mil-Dot
+wypełniona kolba
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

to chyba zalezy od egzemplaza, niektórym zdazaja sie na tyle niedorobione sprezyny ze sa widoczne na nich wżery (jakby slady po wydobywajacych sie gazach w trakcie produkcji z wnetrza stali) i taka sprezyna raczej nie dociagnie do tych 900 tylko siadzie szybciej ( moze nie peknie ale moze sie scisnac)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Nie ma się co oszukiwać, moja oryginalna sprężyna trzasnęła po ok 700śrucin i z tego co wiem nie jest to odosobniony przypadek. To że komuś nie trzasnęła sprężyna po większej ilości ołowiu to kwestia lepiej trafionej sprężynki. Co prawda moja oryginalna miała prawie dobrze splanowane końcówki ale niewiele to jej pomogło. Teraz niewiele zostało z oryginału, i tak naprawdę się nie da bez tego. Bebechy łącznie ze spustem zostały wymienione. Przedwczoraj sprawdzałem na chrono i mam na exact 4,52 237m/s Nie wiem dokładnie jak to się liczy ale koledzy wyliczyli że jest to coś między 14-15j czyli optimum.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
parashut
Posty: 240
Rejestracja: 26 cze 2006, 1:26
Lokalizacja: z niedaleka

Post autor: parashut »

Liczy się to ze wzoru na energie kinetyczną Ek=0,5 * mV^2 Dokładnie jest to 15,4 J
Hatsan 90s (tuning) + Belomo 6x42 MD
Logan

Post autor: Logan »

Cos powaliłes z tym wzorem...

Ek = (m * V0^2)/2

Masę (m) podajemy w kilogramach a prędkość początkową (V0) w m/s...
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Logan pisze:Cos powaliłes z tym wzorem...
Ek = (m * V0^2)/2
parashut pisze:Ek=0,5 * mV^2 Dokładnie jest to 15,4 J
Heh, :) w sumie oba wzory są dobre. Tylko inaczej zapisane. :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ