Obrazek

Siatka maskujaca

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Siatka maskujaca

Post autor: Mlodyferel »

Witam.. mam pytanko odnośnie tematu... czy ktoś kiedyś bawił się w robienie siatki maskującej ?? jak się do tego zabrać ?? co by się przydało ??
wiem tyle że jakaś siatka / sieć, no i jakieś materiały, włoczki, ewentualnie jakaś folia albo włóknina w kolorze como.. a co dalej ??
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Na youtubie znajdziesz całą masę filmów :Co i jak ;)

Pozdrawiam
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
chudy150
Posty: 11
Rejestracja: 01 sie 2009, 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: chudy150 »

Po co się bawić i robić od nowa.
Na All...o kupisz za niewielkie pieniądze.
Można tylko delikatnie zmodyfikować.
---LOS NAGRADZA PRZYGOTOWANYCH---
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

chudy150 pisze:Po co się bawić i robić od nowa.
Chociażby dla własnej satysfakcji.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

Chudy ...a po co my tu wszyscy Tuningujemy ,nasze dmuchawki i robimy noże , szyjemy pokrowce ....można kupić . Spędzamy setki godzin na robieniu dupereli ...? :D Wszystko można kupić .
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Jak jamba, mówił, chcę to zrobić dla siebie, dla własnej satysfakcji.. a przeznaczenie będzie najróżniejsze, narzucić na namiot, albo powiesić na ścianie w pokoju.. fajny klimat się robi :]
Iwanjura, wcale nie ma na YouTube wiele tego na temat robienia siatki maskującej, jest o ghile siuit... ja potrzebuje jak sie robi sama siatkę i resztę, bo nie chce kupować jakiejś badziew na allegro z astronomiczne pieniądze.
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
Awatar użytkownika
Loin
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2010, 11:05
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Post autor: Loin »

Tutaj jest fajna za parę dyszek : http://allegro.pl/item930432184_wojskow ... 2_20m.html

A ja kiedyś robiłem siatkę maskującą ,w troszkę innych celach. Zrobiłem ją z firanki ... udałem się do sklepu z tego typu rzeczami, wybrałem jednolity wzorek jak najmniej gęsty, pomalowałem sprejem w moro , i powplątywałem kawałki czarnego , brązowego i zielonego materiału w nią i robiła przez 3 lata prawie 24/h na dworze wraz z zimą :)
bestsiwy
Posty: 13
Rejestracja: 23 kwie 2010, 19:23

Post autor: bestsiwy »

odkopuje. jako ze dysponuję snajperem w grupie asg, on zna się świetnie na kamuflażu. poczytałem ten temat i pogadałem z nim. twierdzi ze najlepsze kamo robi się z firanki i juty. ponieważ juto najlepiej utrzymuje kolor. te z allegro po kilku godzinach czołgania tracą kolory.
jamba
Posty: 578
Rejestracja: 04 lip 2008, 10:23
Lokalizacja: Kraków / Wrocław

Post autor: jamba »

Może znajdziesz kawałek starej sieci rybackiej ,albo żak na ryby ,siatke na ryby z dobrej linki ...Może ktoś ma odstąpić ze dwie sztuki popytaj,poza tym one sa zazwyczaj zielone. Z całym szacunkiem dla snajpera ASG... Z firanki to sobie można podwiązke zrobić ,albo moskitiere na torfowisko albo bagno. Składając podwójnie taka siatke ,możesz założyć ją pod ciuszki i komary będą kąsać pustke ,między ubraniem a skórą.Taką siatkę możesz rozpiąć na gałęziach i tworzy ona szkielet dachu...taką siatkę w końcu możesz rozstawic wnurcie rzeki i miec świerza rybę :) Firanke na okno sobie powieś. Powodzenia snajperzy 8)

[ Dodano: Sro 19 Maj, 2010 05:59 ]
Aha ...za 15,-20 pln możesz kupić Chińskiej produkcji hamak .mały upleciony z dość dobrej linki nylonowej ,będziesz miał podstawe do systemu ,tak robiliśmy w Pułku,sprawdza się. Bestsiwy@ fundnijcie swojemu snajperowi wycieczke ,na dni otwarte JW 4101 myśle ,że wiele tam podpatrzy ,popyta,zawsze sie mu to przyda...kiedyś :)
Yupikayey...Motherfruck.. ROZBROJONY :(
Awatar użytkownika
pablo2628
Posty: 15
Rejestracja: 16 lis 2010, 15:38
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: pablo2628 »

Witam. Żeby zrobić dobrą siatkę napewno trzeba zacząć od siatki ;D tak jak Wojtek zauważył siatka z hamaka jest do tego dobra. dobrym materiałem na cały "farsz" jest juta. Z worka jutowego rozdzielasz włukna i farbujesz na jakies 2 odcienie zielonego, czarno, a część pozostaw w naturalnym kolorze juty. przy maskowaniu mamy sie wtopić w roslinność wiec zafarbuj wiecej na zielono. Teraz czeka cie żmudna praca. przywiązujesz do kazdej kratki siatki ok. 30 centymetrowe kity juty (każda kita w jednym kolorze), możesz dodać skrawki materiału, ale niewiele. Następnie strzyżesz jute tam gdzie uwazasz, zeby nie byla za gesta i za zadka :) Na sam koniec dobrze jest zanurzyć ją w jakims bagnie lub wystawić na deszcz, po czym wysuszyć.To chyba koniec ;)
Oczywiście kazdy robi siatke dla siebie, wiec powinien wykorzystać swoje pomysły, ale mam nadzieję ze troche pomogłem ;D
pozdr.
QB 78 + GAMO 3-9x40
Szymqers
Posty: 555
Rejestracja: 24 lut 2010, 18:05
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Post autor: Szymqers »

lubisz odgrzewać kotlety, co?
Hatsan 80 + Alchemik tuning + PP 3-9x40 AO
Awatar użytkownika
T'J
Posty: 487
Rejestracja: 29 gru 2009, 23:51
Lokalizacja: Kuźnica Katowska
Kontakt:

Post autor: T'J »

A ja robiłem w ten sposób:
Kupiłem siatkę do odłowu ryb z grubym oczkiem o wymiarach 2x2m...
Poszedłem na łąkę po wyschniętą trawę, trawę którą przeniosłem podzieliłem na małe gróbki które poprzywiązywałem za pomocą sznurków od prasy do słomy :)
Aby siaka była bardziej uniwersalna trawę spryskałem ( rozpylaczem od płynu do okien ) barwnikiem do tkanin.
Odstających białych sznurków nie ucinałem lecz popryskałem je czernią i brązem :) Gdy sterczą do góry, a nawet leżą wyglądają jak suche badyle, gałązki itp.
A dla wygodnisiów radzę od spodu siatki przymocować jakiś materiał chroniący przed " " kąsającą " trawą. W moim przypadku był to kawałek czarnej plandeki :)
"...PDG Ekipa robi tak Rap Kotku...."
Awatar użytkownika
pablo2628
Posty: 15
Rejestracja: 16 lis 2010, 15:38
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: pablo2628 »

też dobry sposób Tomka, tyle że ta trawa bedzie pewnie z biegiem czasu i użytkowania wypadała lub się łamała. Wg mnie siatka powinna być z frędzli ( nie za gęsto ) a dopiero na miejscu wtykać w siatkę otaczającą cię trawę czy roślinność. W ten sposób siatka dłużej posłuży no i najważniejsze lepiej sie maskuje. Nie ma uniwersalego maskowania. :)
Awatar użytkownika
T'J
Posty: 487
Rejestracja: 29 gru 2009, 23:51
Lokalizacja: Kuźnica Katowska
Kontakt:

Post autor: T'J »

Siatkę miałem ponad 3 lata :zdziwko: Nic się nie łamało, ani nie wypadało :)
A siatkę zjadła przypadkiem koza ; p
"...PDG Ekipa robi tak Rap Kotku...."
Awatar użytkownika
Oprych
Posty: 793
Rejestracja: 25 lut 2010, 23:55
Lokalizacja: Borzęta/Kraków

Post autor: Oprych »

:lol: ciekawe jakie było mleko :lol:
Walther LG 210 Plus PCP 10x42 IR
AA s400 +waldek 8-32x56-sprzedany
Hatsan 90 qt sas 3-9x40 -sprzedany
extra FAC B-2 made in china :D
Są trzy rodzaje kobiet: damy, nie damy i nie każdemu damy.
ODPOWIEDZ