Obrazek

montaż na Leapers 3-9x32AO

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
robertus
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2006, 12:12
Lokalizacja: Dębno

montaż na Leapers 3-9x32AO

Post autor: robertus »

Hatsan 55 + Leapers 3-9x32 AO jaki montaż polecacie... i prosil bym o strone na ktorym moge go kupic jednoczesciowy jakis z lepszych ;-) zeby to wszystko ladnie pasowalo bo juz niewiem czy serdni czy niski. dziekuje z gory
Logan

Post autor: Logan »

Weź wysoki lub średni... ładniej wygląda i jak kiedyś zmienisz lunetkę na większą to nie bedziesz zmieniał montażu... Jeśli chcesz naprawde dobry montaż to kup BLK lub SportsMatch'a w Cekausie
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Jeżeli rozglądasz się za jakimś lepszym montażem, to na Twoim miejscu kupiłbym BKL 263. Co prawda nie mają go na stanie w Cekausie ale zawsze możesz rzucić ogłoszenie na Iwebie.
Logan

Post autor: Logan »

Jeśli będziesz zainteresowany tym montażem to mogę zapytać kogoś z Cekausu kiedy będą...
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Na obiektyw 32mm z AO można posadzić montaż nawet niski. I taki bym Ci polecił ze względu na niewielką odległość osi optycznej i osi lufy. Do wyboru jest cała gama modeli Sportsmach i B-Square (z tych lepszych). Bardzo dobre są montaże BKL (sam mam 263), jednak robią tylko średnie (i każde jednakowej wysokości), ale są naprawde godne polecenia, trzymają jak beton i co ciekawe osiowe.

Jeśli już teraz wiesz, że nie będziesz kupował lunetki z obiektywem większym jak 44mm to nie bierz montażu wysokiego. Na wysokim jest duża rozbierzność osi i choćby ze względu na niską bakę Hatsana, będzie niewygodny...

Zapytaj kolegę Przemka Porębskiego. Ceny ma konkurencyjne i modeli też do wyboru.
http://www.sportsoptics.pl/accessories.php[/b]
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
mmajstruk
Posty: 32
Rejestracja: 22 cze 2006, 15:19
Kontakt:

Post autor: mmajstruk »

BKL w Cekausie będzie za tydzień. Mniej więcej.
No i BKL nie jest średni. Jest pomiędzy średnim a wysokim. Przynajmniej wg norm SportsMatcha.
A tobie proponowałbym po prostu montaż niski.
I tak jeśli będziesz zmieniał celownik to na 80% będziesz zmieniał też montaż. A i możliwe że i karabinek... Więc nie ma czym się sugerować.
Miłek Majstruk
Obrazek
Szczęście sprzyja lepszym!
Awatar użytkownika
artii1974
Posty: 40
Rejestracja: 04 wrz 2006, 22:35
Lokalizacja: Rawa Maz.

Post autor: artii1974 »

witam

podłącze się to wątku :) - robię przymiarkę do zakupu lunetki jak w temacie na wiadomym portalu aukcyjnym ;) są w cenie 275,00 i też zastanawiam się nad montażem, wiem już że lepszy jednoczęściowy a jak to jest z DAMPEM? na tym samym portalu jest taka sztuka w cenie 250,00 zł czy to dużo? i jak jest z wysokością? niski czyli ile mm wysokości? czy montaż DAMPA występuje w wersji niskiej?
pozdrawiam
Artur

p.s. jeśli było już coś w tym temacie powiedziane a nie znalazłem to proszę o podanie linków.
dziękuję.
HATSAN 80S + tuning by HOGAN :) z tłumikiem + LEAPERS 3-9X40 1’’ MIL-DOT :) , Crosman 1077 + poskręcane TESKO 3-9X40 (dawno wrócił z reklamacji, ale może służyć do produkcji sitek) ;( i pożyczony LOV-21 + 4x20 DIANA
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

owszem dampa pomoze utrzymac lunetke przy życiu ale troche kosztuje niestety, w cekausie mozna dostac w podobnej cenie http://www.cekaus.com.pl/index.php?idmenu=159
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
artii1974
Posty: 40
Rejestracja: 04 wrz 2006, 22:35
Lokalizacja: Rawa Maz.

Post autor: artii1974 »

dzięki za podesłanie tropu :) a jeszcze prosiłbym o informacje czy DAMPA występuję w wersji niskiej lub średniej, choć na moje oko (oko laika w temacie) prawdopodobnie ze względów konstrukcyjnych może to być wymuszone tzn wysoki montaż, ale obym był w błędzie ;)
i jeszcze pytanko (bo kto pyta nie błądzi ;) ) a może przy tej lunetce którą planuję kupić wystarczyłby któryś ze zwykłych niskich montaży SportsMatcha ??
dodam że w planie na przyszły tydzień jest wysyłka mojej dmuchawki do Pana Waldka :D i pewnie będzie to miało znaczenie dla lunetek tzn ich żywotności ?!

pozdrawiam
Artur

żeby postów nie trzaskać bez sensu - myślę o tym SportsMatch LOP33C skoro DAMPA nie jest konieczna
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2006, 20:37 przez artii1974, łącznie zmieniany 1 raz.
HATSAN 80S + tuning by HOGAN :) z tłumikiem + LEAPERS 3-9X40 1’’ MIL-DOT :) , Crosman 1077 + poskręcane TESKO 3-9X40 (dawno wrócił z reklamacji, ale może służyć do produkcji sitek) ;( i pożyczony LOV-21 + 4x20 DIANA
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

akurat z ta lunetka to nie powinno byc problemów na zwykłym montarzu ( najlepszy byłby jednoczesciowy lub dwu czesciowy ale jakis lepszy (zaraz dodam link o jaki mi chodzi)
lupka jest w wersji TS wiec raczej nic jej nie powinno zaszkodzic tymbardzej ze nie jest to byle jaka produkcja tylko LEAPERS a ten cieszy sie opinia naprawde wytrzymałych :okok:
do tego masz 2 latka gwarancji na wykrycie ewentualneg słabszego na siłach egzemplaza ( żadkosc niczym Yetii ale moze sie zdazyc) wiec nie powinno byc zadnych problemów

fajna cena szkoda tylko ze najpierw musze nazbierac na karabinek bo co mi z leapersa na chince :wysmiewacz:

[ Dodano: 2006-09-05, 21:28 ]
wiem ze ten montarz wyglada conajmniej dziwnie ale podobno jest osiowy i trzyma jak zaklety ( pierwszy z góry e59) http://www.cekaus.com.pl/index.php?idmenu=158

ale lepiej chyba zainwestowac w jednoczesciowy to tej lupki rozejrzyj sie po cekausie

pozdrawiam i zycze udanego zakupu
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
mmajstruk
Posty: 32
Rejestracja: 22 cze 2006, 15:19
Kontakt:

Post autor: mmajstruk »

artii1974 pisze:i też zastanawiam się nad montażem, wiem już że lepszy jednoczęściowy a jak to jest z DAMPEM?
Dampą, jeśli już.
Ta dampa.
i jak jest z wysokością? niski czyli ile mm wysokości? czy montaż DAMPA występuje w wersji niskiej?
Nie, tylko w jednej wysokości. Ciut powyżej wysokiego montażu...
Miłek Majstruk
Obrazek
Szczęście sprzyja lepszym!
ODPOWIEDZ