Obrazek

Air Arms S410 5,5 mm Xtra Hi-Power Side Lever

ODPOWIEDZ
norbus82
Posty: 11
Rejestracja: 03 lis 2009, 19:53
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Air Arms S410 5,5 mm Xtra Hi-Power Side Lever

Post autor: norbus82 »

Witam.
Mam zamiar kupić sobie ten sprzęt Air Arms S410 5,5 mm Xtra HiPower Side Lever i nigdzie nie mogłem znaleźć konkretnie napisanych parametrów karabinka. Otóż interesuje mnie przede wszystkim Vo śrutu przy 17J, a o ile wzrośnie po ustawianiu 46J? Poza tym jak zmieni się w takim wypadku jego zasięg i precyzja strzału. Poza tym prosiłbym Was o opinię na temat tego cudeńka, czy warto kupić , czy jest może coś lepszego w tej cenie? Oczywiście wiem bardzo dobrze, że kupno takiego zestawu wraz z pompką i lunetą odpowiednio drożej mnie wyniesie.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Dla exacta 5.5;
17J - 180m/s
46J - 297m/s
norbus82 pisze:Poza tym prosiłbym Was o opinię na temat tego cudeńka, czy warto kupić , czy jest może coś lepszego w tej cenie?
Moim zdaniem nie warto.
- rejestracja i pozostałe niedogodności z nią związane
- bardzo mało strzałów z kartusza przy max Vo.
- nie da rady wystartować w HFT/FT
- drogi śrut, ale tu co kto woli

Sprawa zmienia się, kiedy masz zamiar "od FACować" go, wtedy masz ogrom strzałów z jednego kartusza. Dodatkowe koszty przeróbki i innych papierków.

Jeśli nie musi być to FAC to S400/410 Classic w 4.5mm.
norbus82
Posty: 11
Rejestracja: 03 lis 2009, 19:53
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: norbus82 »

to w takim bądź razie może Daystate? np. ten http://www.bron.pl/bron_pl/sport/produk ... _fac_5_5mm
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Chcesz koniecznie kupić karabin FAC?
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
norbus82
Posty: 11
Rejestracja: 03 lis 2009, 19:53
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: norbus82 »

Tak, bardzo chciałbym kupić sobie taki karabinek. Czytałem na niektórych forach o możliwościach takiego sprzętu, czyli np. możliwość strzelania na dalekie dystanse i to bardzo precyzyjnie.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

norbus82 pisze: możliwość strzelania na dalekie dystanse i to bardzo precyzyjnie.
Jeszcze trzeba mieć możliwość wejścia, na daleko-dystansową strzelnicę. Taki mały minus (ale dla mnie jednak skutecznie zniechęcający do zakupu karabinka FAC) - abstrahuję tutaj od "rekreacyjnych strzelań" - bo to wszystko jednak do czasu.
Pozdrawiam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
norbus82
Posty: 11
Rejestracja: 03 lis 2009, 19:53
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: norbus82 »

Proszę o poradę na temat karabinka, a nie na temat strzelnic, strzelania "do czasu" jw., aspektów prawnych, czy rejestracji, bo to chyba raczej mój problem, który raczej nie jest problemem a jeśli już to na pewno sobie z nim poradę. Więc proszę o rzetelne porady na temat zakupu FACa ;)
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Skoro interesuje Cię temat FAC dla PCP, to S400 XHPower jest całkiem fajnym rozwiązaniem. Minusem tego karabinka jest brak regulatora, co sprawia, że przy maksymalnej energii wylotowej pojawia się "górka" prędkości wylotowych - jeśli wiesz o czym mówię, dość szybko i szybko prędkości wylotowe maleją.
Słowo "szybko" jest relatywne do strzelania z karabinu limitowego.
Przy regulowanym karabinie górki nie ma, bo regulator ciśnienia daje cały czas to samo ciśnienie na "zbijak".

Jeśli dysponujesz kapitałem to lepiej od S400 XHP sprawdzi się np Theoben Rapid, Daystate Mk3, czy wspomniany przez Ciebie AirWolf (ten ostatni nie ma regulatora, ale te braki nadrabia elektronika).
Doświadczenia w materii FAC nie mam, jednak są to opinie ludzi, którzy strzelają z tych karabinów.
Jeśli interesuje Cię działka broni pneumatycznej, na forum iweb jest cały dział poświęcony tym sprzętom:
http://bron.iweb.pl/viewforum.php?f=88
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ