Obrazek

RABBIT MAGNUM

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
norbus82
Posty: 11
Rejestracja: 03 lis 2009, 19:53
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

RABBIT MAGNUM

Post autor: norbus82 »

Witam wszystkich.
Jestem posiadaczem wiatrówki Crossman Remington Summit 4,5mm i mam w związku z tym pytanie. Otóż poczytałem troszkę na forum na temat śrutu Rabbit Magnum 4,5mm i z wypowiedzi wynika, że raczej nie powinno stosować się tego typu śrutu do słabszych wiatrówek. Ale jak będzie w przypadku mojego sprzętu? Czy jest on wystarczający, czy może przydałby się jakiś tuning, żeby można było sobie z niego bezpiecznie postrzelać? Obecnie używam śrutu Air Arms Field 4,52 ale szczerze nie jestem z niego zbyt zadowolony z powodu słabej przebijalności celu na dalszych dystansach >50m. Co proponujecie ? Może jakiś inny śrut ?
Ostatnio zmieniony 03 lis 2009, 21:00 przez norbus82, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

norbus82 pisze:Obecnie używam do polowań (są one moim głównym celem ;) )
Yyy jakich polowań?? :hm:
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
norbus82
Posty: 11
Rejestracja: 03 lis 2009, 19:53
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: norbus82 »

Jestem początkującym myśliwym, ale to chyba nie to jest tematem mojego postu ;) więc... ?
Awatar użytkownika
twardy
Posty: 111
Rejestracja: 15 cze 2008, 12:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: twardy »

Chyba bardzo początkującym.

Od kiedy to, wolno w Polsce polować z wiatrówek ? :maruda:

Kolego, podpadasz pod kłusowanie, niezależnie na co polujesz (jeśli to żywe)
Walther LG300 + Viper 4-16x50
HUNTER TEAM ŚLĄSK
norbus82
Posty: 11
Rejestracja: 03 lis 2009, 19:53
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: norbus82 »

Macie w sumie rację, naprawdę bardzo początkującym :bobas: , ale to długa historia .Nie było tego głupiego pytania. Teraz lepiej ?
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Otóż na tym forum nie zajmujemy się tematami broni pneumatycznej ani polowań - zwłaszcza nielegalnych (jeżeli w Polsce jakiekolwiek są legalne, poza odstrzałem przez leśniczych? nie znam litery prawa na ten temat), a takie najpewniej praktykujesz, o czym nawet nie chcemy wiedzieć;
Nikt Ci więc tu nie poradzi, jeżeli w ogóle temat nie zostanie usunięty z powodu niezgodności z regulaminem (łamanie prawa, propagowanie).

pzdr
Marcin chcesz bana za you?
norbus82
Posty: 11
Rejestracja: 03 lis 2009, 19:53
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: norbus82 »

Kolego Marcinie spokojnie proszę. Jeżdżę do Anglii, a tam jest troszkę inaczej jeśli chodzi o niektóre przepisy (dot. polowań) niż w Polsce i stąd to całe zamieszanie, za które bardzo przepraszam jeśli kogoś uraziłem. A teraz możemy już pisać na temat zawarty w powyższym poście ?
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Ahh, pardon, zmyliła mnie Skarżysko-Kamienna w podpisie.
Kolego Marcinie spokojnie proszę
Zprawdę nie znajdziesz w moim poście ani jednego wykrzyknika.

Jednak wciąż - to forum strzelectwa rekreacyjnego, więc jedyne, co możemy Ci poradzić, to to, co wiemy ogólnie na temat wysokich energii, kalibrów i mas. Ale o tym niech wypowie się ktoś bardziej wtajemniczony, abym jakiejś nieprawdy nie powiedział.

pzdr
Marcin chcesz bana za you?
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

W Anglii limit wynosi ok.16,2J czyli ciut mniej niż w Polsce. Wnioskuję, że karabinek jest w limicie. Jeśli tak to sprężynowy karabinek w limicie ciężko znosi ciężkie śruty. W Twoim przypadku istotna jest prędkość dolotowa, czyli jak największa energia na tych 50m i w miarę płaska trajektoria lotu. Dlatego raczej optymalnym śrutem byłby jakiś średniak i w miarę twardy. Dlatego spróbuj z crosmanem pointed. Ewentualnie z premierem - zarówno tym lżejszym (7,9), jak cięższym (10,5). Co do efektu jakiego oczekujesz, my nie doradzimy. Jak poisał Mein Gott to forum ludzi strzelających z wiatrówek rekreacyjnie, a nie wykorzystujących je do polowań. Nie mamy więc doświadczenia w tym obszarze.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

niezadowolenie ze śrutu AA wcale nie musi go dyskwalifikować bo to bardzo dobry śrut, stawiałbym bardziej na karabinek któremu do oryginału czyli Gamo Hunter 440 daleko, energetycznie niewiele można mu zarzucić ale gorzej z celnością np. DO TARCZY.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Ze swojej strony dodam tylko że cięższy śrut nie musi oznaczać większej przebijalności. AA Field do o ile pamiętam, taki lepiej selekcjonowany Exact, a ten jest dość miękkim śrutem. Niezłym pomysłem może być wspomniany przez Jarka Crosman. Ma bardzo dobrą balistykę, co więcej - jest to szpic. Poszukaj gdzieś informacji o śrutach Kovohute - z tego co kojarzę, są dość twarde. Tyle że karabinki są dość kapryśne jeśli o nie chodzi - niewiele luf je "lubi", więc z celnością może być różnie.

P.S. Bardziej szkodliwe dla wiatrówki niż za ciężkie, mogą być zbyt lekkie śruty, więc na to też uważaj.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
beny73
Posty: 16
Rejestracja: 06 lip 2010, 22:52
Lokalizacja: Wrocław

rabbit magnum

Post autor: beny73 »

Witam, może ktoś napisze coś na temat celności śrutu H&N rabbit magnum.

Strzelając tym śrutem z wiatrówki hatsan at-44 kal 5.5 na odległość 20 m nie jestem nawet w stanie powiedzieć gdzie trafia - napewno nie w tarczę :) !

Dodam że przy zmianie śrutu na H&N barracuda match lub JSB Jumbo heavy na 20 metrów robię praktycznie jedną dziurę w tarczy (pozycja leżąca z podpórką).

Gdzie może leżeć problem z rabbitem ?
Właśnie zacząłem się zastanawiać czy może ten śrut nie koziołkuje - ale jak to sprawdzić ?

pozdrawiam

Wojtek
Awatar użytkownika
Ernest82
Posty: 76
Rejestracja: 01 maja 2010, 9:54
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Ernest82 »

Śrut o ładnym kształcie i wadze(5.5-1.6g)nadający się ponad limit .
O powtarzalności kształtu i wagi nie wypowiem się ponieważ nie kupiłem dotychczas niesprawdzonego towaru poza tym bezużytecznego dla mnie ;)
Bardziej jak juz koniecznie takie sterydowce kogoś interesują to Exact jumbo monster
-tu na pewno ładnie wykonany (oglądałem)i myślę że o powtarzalnej wadze(Ex.)
Kiedy znów będę w sklepie w Bytomiu to zważę kilka sztuk na wadze "dealerce"... :D
hatsan85 .22/gamo- tszi do dziewiynciu razy szterdzisci
ODPOWIEDZ