Obrazek

co wybrac 4x32 czy 3-9x40 ?

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
marekp
Posty: 11
Rejestracja: 26 sie 2006, 11:43
Lokalizacja: Polska

co wybrac 4x32 czy 3-9x40 ?

Post autor: marekp »

W zeszłym tygodniu kupiłem hatsana 125
teraz chce kupic jakaś optyke ale czy kupowac z zoomem czy stałą?
Sprzedawca mówi ze zooma nie wykorzystam i poleca 4x32
prosze o porady?
Ostatnio zmieniony 28 sie 2006, 11:04 przez marekp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Lunety ze stałym powiększeniem są wytrzymalsze od tych z zoomem. Pod tym względem sprzedawca miał rację.
A jakiej firmy lupkę masz zamiar kupić?
marekp
Posty: 11
Rejestracja: 26 sie 2006, 11:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: marekp »

poleca mi SIMMONS BLAZER jakis nowy model 25 lat gwarancji za 299 zlotych z montażem jednoczęsciowym za zooma i 199 za stałke
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

W takim razie będziesz chyba pierwszym który założy Blazera na Hatsana. Ale skoro ma aż 25 lat gwarancji to może warto zaryzykować.
Zawsze masz jeszcze Belomo 6x42 w Pryzmacie ;)
marekp
Posty: 11
Rejestracja: 26 sie 2006, 11:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: marekp »

tu jest ta luneta na stronie www.bron.pl w zoomie
http://www.bron.pl/bron_pl/sport/produk ... x40_blazer
dlaczego pierwszy nikt jeszcze nie zakładał?

maja w sklepie jeszcze WALTHERA troche tanszy ale ja na razie jestm cienki w te klocki dlatego prosze o pomoc!
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Blazera jeszcze nikt nie posadził na Hatsanie bo prawie nic nie wiadomo o jego wytrzymałości. Jest to także jedna z najtańszych (najgorszych?) seri Simmonsa i nie należy spodziewać się po niej cudów.
A Walthera sobie odpuść...
Porozglądaj się może za jakimś Leapersam (zwłaszcza za tymi z oznaczeniem TS) albo AGS'em. Są to lupki prawie że stworzone na Harrego ;)
Logan

Post autor: Logan »

Nic nowego nie dodam w temacie poza tym żebyś pogadał z Hudym21 na temat Leapers'a 3-9X32 A0 seria Golden Image w technologii TS. Mam i polecam.
bosman
Posty: 31
Rejestracja: 30 maja 2006, 12:01
Lokalizacja: daleko.

Post autor: bosman »

ciekawe czy leapers ma cos ze stałym zoomem ???ja mam chec kupic takiego 3-9x32ao md troche sie boje bo juz kilka lunet poległo jak myslicie leapers podoła kopaniu mego hatsana??sprzedawca pisze ze zakładaja takie laepersy nawet bo broni kulowej ale takze do diany aking niewiem ale zkoro tyle osób na forum pisze ze warto to sie zkusze dzis zadzwonie i sobie zamówie pozdrawiam :>
zawsze do celu
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

Alchemik ma Leapersa 3-9x40 AO (TS) na wysilonym Harrym i trzyma mu 0 jak zabetonowany<-(fajne stwierdzenie). No więc Leapers to Leapers.

I tak na 125 to brał bym nie mniej jak 3-9x40 lub 3-12x40, 3-12x44 w koncu 125 to kopyto i na dalsze odległości się strzela.
Obrazek
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
A jak już stałe powiększenie to raczej 6x lub wyżej ,nie będziesz długo zadowolony z małego powiększenia ,wkrótce znudzi Ci się 4x i zaczniesz szukać lupkę zmiennoogniskową lub taką o większym powiększeniu.
Dlatego nie pakuj się w 4x bo później tego będziesz żałował.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Oli
Posty: 162
Rejestracja: 30 maja 2006, 17:48
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Oli »

Koledzy maja rację jeśli stałe powiększenie to x6 jest najbardziej optymalne.Większe raczej odpada bo będzie problem z ostrzeniem na bliskich dystansach.


Pozdrawiam
HW 100T + MTC Viper 10x44 IRS
Był Hatsan 80s Tuning
hudy21
Posty: 45
Rejestracja: 17 lip 2006, 11:45
Lokalizacja: lublin

Post autor: hudy21 »

Witam.
Polecam Leapersika (TS) i to do takiej splówki by pasował 3-4-9-12x40-44 AO Md
Pięknie się zerują Leapers 3-9x40 MD R\G (Choć niektórym nie pasuje oslona z gumy
ale to dodatkowa amortyzacja na kop wstrząsy upadki i inne niedogodności występujące w terenie)
Choc nie koniecznie musi być MD(jeżeli ma ktoś oko żeby brać poprawke).
Buszynelek z AO też by się sprawdzil.
np.:3-9x40AO MD lub x44.
Zastanawia mnie jeszcze SIMMONS ale jest ale.....???
Awatar użytkownika
Katharn
Posty: 68
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Katharn »

hudy21 pisze:Pięknie się zerują Leapers 3-9x40 MD R\G
gdyby tylko nie ten brak AO :)
AA Pro-Sport + AGS 3-12x44 Tactical MilDot
Kiedyś był:
Hatsan 70S + Bazar 3-7x28
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

marekp pisze:poleca mi SIMMONS BLAZER jakis nowy model 25 lat gwarancji za 299 zlotych z montażem jednoczęsciowym za zooma i 199 za stałke
Kolego Marekp, Blazer rozleci się po pierwszej lub kilku następnych paczkach śrutu. Te sprzęty nadają się raczej na ASG, a nie na kopiące wiatrówki.
I nie popadaj w manię powiększeń, bo to i tak niczemu nie służy. IOR 6x42 ma na tyle kontrastowy obraz, że na 50m można spokojnie oglądać przestrzeliny 4,5mm (w tym celowniku jest dziwna sprawa, bo w zasadzie obraz jest jak x4 - uwarunkowane jest to regulacją okularu, ale mniejsza z tym).
Ja u siebie strzelam wyłącznie z x6 mimo, że mam zakres od 3 do 9. Poprostu najlepiej się opanuje karabinek na jednym i niezmiennym powiększeniu - branie poprawek w zależności od odległości. Jak będziesz co chwilę zmieniał zoom, nigdy nie nauczysz się karabinka i lunety.

Cenowo najkorzystniej wychodzi Leapers. Jak możesz sobie pozwolić na więcej wybierz któregoś z Bushnell'i (zaczynając od serii Trophy, bez jakichś Sportsmanów czy Bannerów).
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
marekp
Posty: 11
Rejestracja: 26 sie 2006, 11:43
Lokalizacja: Polska

Post autor: marekp »

Dzięki dzięki za wszystkie porady jesteście Wielcy! :brawo:
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ