Obrazek

Problem z TX200 Mk3, a może błahostka?

krystian
Posty: 12
Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Problem z TX200 Mk3, a może błahostka?

Post autor: krystian »

Witam,
Jestem nowym forumowiczem, zielonym w temacie konstrukcji wiatrówek, czytam to forum od paru tygodni i jestem pełen podziwu dla wiedzy wielu speców.
Po zapoznaniu się z opinią wielu użytkowników a także z tymczasowym stanem swojego portfela stałem się szczęśliwym posiadaczem TX200 Mk3 + luneta Hawke Varmint II 4-16 44AO.
Mam mały problem, a mianowicie: napinam dolny naciąg do oporu (zaskakują blokadki zabezpieczeń) ładuję śrut, odbezpieczam i "składając" czuję że sprężyna powraca tzn. nie zostaje w pozycji napiętej. Gdy naciągam ruchem zdecydowanym napina się bez problemu, ALE NIE ZAWSZE (80%) :hm: . Sprzęt "nówka sztuka" jeden strzał. Czas użytkowania 1dzień. Udałem się następnego dnia by wyjaśnić tą sprawę, inny egzemplarz jak się okazało nie miał tej przypadłości. Powiedziano mi że wymienić na inny nie mogą, co najwyżej odesłać do serwisu priorytetowo by sprawdzili co piszczy w trawie. Poradzono mi bym postrzelał parę dni może to się jakoś "wyrobi". Trochę mnie to zasmuciło bo nie jest to "chinka" za parę stówek. Perspektywa najbliższego weekendu bez "pukania" spowodowała że zatrzymałem wiatrówkę do solidnego przetestowania, wyzerowania lunety itp. Jeśli nic nie "wyrobi się" oddam do naprawy gwarancyjnej :/ . Czytałem że wiele osób na wejściu udoskonala TX200, lecz nie znam się na tym, i nie chciałbym stracić gwarancji, może ktoś wyjaśni mi, co może być przyczyną mojego problemu, wiem że być może to banał lecz nie dla mnie.

Pozdrawiam brać strzelecką
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Witam.

Musisz usłyszeć dokładnie 4 kliknięcia podczas napinania. 3 blokada i 1 spust. Jeśli jest mniej - ciągniesz dalej.
Być może trzeba by uciąć z 1 zwój sprężyny, przesmarować spust - problem pewnie zniknie. O gwarancje niema co się troszczyć..

Pzdr M.
krystian
Posty: 12
Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krystian »

Maniek pisze:Witam.

Musisz usłyszeć dokładnie 4 kliknięcia podczas napinania. 3 blokada i 1 spust. Jeśli jest mniej - ciągniesz dalej.
Być może trzeba by uciąć z 1 zwój sprężyny, przesmarować spust - problem pewnie zniknie. O gwarancje niema co się troszczyć..

Pzdr M.
Rzecz w tym że ciągnę do oporu, ten sam problem miał koleś w sklepie który sprawdzał sprzęt (podobno się zna na rzeczy). Nie będę jednak panikował, postrzelam przez weekend jeśli sytuacja będzie się powtarzać to trzeba będzie coś pokombinować, czy ktoś zna może sprawdzonego speca z Warszawy kto mógłby mi w przyszłości pomóc gdybym olał opcję "naprawy gwarancyjne" (oczywiście odpłatnie) ?

Pozdrawiam K.
Awatar użytkownika
diaderny
Posty: 25
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:22
Lokalizacja: szczecin

Post autor: diaderny »

Krystian nie panikuj sprawa gwarancji to takie psychiczne zabezpieczenie. Ja od razu po zakupie swojej niuni wysłałem ją do mistrza Hogana. Czekałem może trzy dni i otrzymałem cudo po tuningu 30m śrut wchodzi jeden za drugim, pozostaje mała dziurka. Na 100 m nakrętka od butelki PET też nie stanowi problemu. A gwarancje ma głeboko i tak po sezonie czy dwuch wyslę ją ponownie do Waldka na przegląd, kasa nie duża a przyjemność bardzo wielka.
Tx200 Hc + Hawke Varmint II
Awatar użytkownika
tyshek
Posty: 54
Rejestracja: 07 sie 2009, 6:28
Lokalizacja: TYCHY

Post autor: tyshek »

krystian pisze:napinam dolny naciąg do oporu (zaskakują blokadki zabezpieczeń) ładuję śrut, odbezpieczam i "składając" czuję że sprężyna powraca tzn. nie zostaje w pozycji napiętej. Gdy naciągam ruchem zdecydowanym napina się bez problemu, ALE NIE ZAWSZE (80%)
Miałem podobnie w swoim TX-ie,z ta różnicą że nawet nie pomagał gwałtowny ruch :nie: uratował mnie Waldek :) ja osobiście myślałem że to spust,wyglądał tak:

Obrazek

Ale takie spusty to podobno ma duża część TX-ów :? okazało się że do zapięcia dobrze spustu brakowało nie całe 2mm,Waldek szybko się z tym uporał :D Gwarancję MIli..... możesz sobie podarować :/ szkoda zachodu nerwów,czasu i kasy,wyślij karabinek do Hogana ! nie pożałujesz :up:
GKS Tychy brązowym medalistą PLH!
krystian
Posty: 12
Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krystian »

seat97 pisze:
krystian pisze:napinam dolny naciąg do oporu (zaskakują blokadki zabezpieczeń) ładuję śrut, odbezpieczam i "składając" czuję że sprężyna powraca tzn. nie zostaje w pozycji napiętej. Gdy naciągam ruchem zdecydowanym napina się bez problemu, ALE NIE ZAWSZE (80%)
Miałem podobnie w swoim TX-ie,z ta różnicą że nawet nie pomagał gwałtowny ruch :nie: uratował mnie Waldek :) ja osobiście myślałem że to spust,wyglądał tak:

[url=http://images45.fotosik.pl/81/8803b560227d6dd4m.jpg]Obrazek[/URL]

Ale takie spusty to podobno ma duża część TX-ów :? okazało się że do zapięcia dobrze spustu brakowało nie całe 2mm,Waldek szybko się z tym uporał :D Gwarancję MIli..... możesz sobie podarować :/ szkoda zachodu nerwów,czasu i kasy,wyślij karabinek do Hogana ! nie pożałujesz :up:
Masz rację, czytam również inne posty i stwierdzam że w końcu mój karabinek będzie musiał odwiedzić Hogana, lecz przez najbliższe dni postrzelam trochę a potem w drogę.
pozdrawiam, Kr

[ Dodano: Sob 17 Paź, 2009 20:14 ]
No i stało się. :D
Karabinek ma nową twarz "by Hogan" :D :D :D . We wtorek wysłałem, wczoraj wrócił, dzisiaj zerowanie i strzelanie. Wrażenia bardzo pozytywne, miód.

Naciąg chodzi ciaśniej, precyzyjniej, równo, zaskakuje bez szarpania. Kopnięcie delikatne, krótkie, "przyjazne" żadnych metalicznych brzęczeń. Język spustu śliczniutki (chociaż to nie najważniejsze). Komfort strzelania dużo wyższy, co przekłada się na celność.

Waldku, Jesteś Wielki (wiem, wiem, już to wielu pisało ale to prawda) :D.

Pozdrawiam,
Krystian
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

krystian pisze: Waldku, Jesteś Wielki (wiem, wiem, już to wielu pisało ale to prawda) :D.

Pozdrawiam,
Krystian
lata lecą a Waldek wciąż jest Wielki-coraz Większy, Doskonalszy, w tym co robi, niechcący się powtórzyłem jak kolega sprzed prawie trzech lat http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=6766&start=30 , ale taka jest prawda Panowie , nawet tx trzeba stuningować i trzeba umieć to zrobić......(to takie moje głośne myślenie , może wreszcie na jakiś czas usiądę na d...i wystarczy mi to co mam, a nie tylko zmieniać, szukać doskonałego karabinka-którego ciężko znaleźć w tej masowej produkcji)
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
Greyo
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2010, 22:39
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Greyo »

janekk4501 pisze:może wreszcie na jakiś czas usiądę na d...i wystarczy mi to co mam, a nie tylko zmieniać, szukać doskonałego karabinka-którego ciężko znaleźć w tej masowej produkcji)
Bo uparłeś się tylko na AA ;)
Za ta kase co wpakowałeś w te sprężynki, mogłeś kupić HW-100, i było by po problemie :)
Martwił byś się tylko o powietrze i zapas ołowiu.
HW 97K + Leupold VX2 4-12x40
Awatar użytkownika
lisek1-72
Posty: 178
Rejestracja: 28 sie 2011, 9:32
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: lisek1-72 »

krystian pisze: No i stało się. :D
Karabinek ma nową twarz "by Hogan" :D :D :D . We wtorek wysłałem, wczoraj wrócił, dzisiaj zerowanie i strzelanie. Wrażenia bardzo pozytywne, miód.

Naciąg chodzi ciaśniej, precyzyjniej, równo, zaskakuje bez szarpania. Kopnięcie delikatne, krótkie, "przyjazne" żadnych metalicznych brzęczeń. Język spustu śliczniutki (chociaż to nie najważniejsze). Komfort strzelania dużo wyższy, co przekłada się na celność.

Waldku, Jesteś Wielki (wiem, wiem, już to wielu pisało ale to prawda) :D.

Pozdrawiam,
Krystian
Mój PS też już jest u Waldka. Normalnie nie mogę się już doczekać żeby go od nowa przystrzelić :D
Krystian, gratuluję nabytku :brawo:
Steyr Challenge + BE 6500 2.5-16x42
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

Greyo pisze:
Bo uparłeś się tylko na AA ;)
Za ta kase co wpakowałeś w te sprężynki, mogłeś kupić HW-100, i było by po problemie :)
Martwił byś się tylko o powietrze i zapas ołowiu.
Miałem swojego czasu HW97k i gdzieś mam uczulenie na te karabinki, no i te pompki, butle ;) , ale pewnie jak zdrowie dopisze i się jeszcze bardziej zestarzeję (nie obrażając posiadaczy PCP ) to tego http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=35&id=601 , ten mi się podoba :) , a przy okazji zapytam ile masz stabilnych strzałów z kartusza ?

[ Dodano: Nie 11 Mar, 2012 12:13 ]
lisek1-72 pisze:
Mój PS też już jest u Waldka. Normalnie nie mogę się już doczekać żeby go od nowa przystrzelić :D
Krystian, gratuluję nabytku :brawo:
Krystian chyba o nas zapomniał , już go dawno nie było tu, a kolega Grzesiek nie robi czasem tłumika zamiast płaszcza lufy ? u Waldka ?
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
lisek1-72
Posty: 178
Rejestracja: 28 sie 2011, 9:32
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: lisek1-72 »

Zgadza się . Skąd wiesz ? :D
Dopiero zauważyłem , że post Krystiana jest z 2009 roku :)
Ostatnio zmieniony 11 mar 2012, 12:16 przez lisek1-72, łącznie zmieniany 1 raz.
Steyr Challenge + BE 6500 2.5-16x42
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

Też miałem prosporta od Hogana, teraz ma go kolega z Rzeszowa i z forum i napewno zadowolony , mógłby się odezwać i pochwalić :hihi:
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
lisek1-72
Posty: 178
Rejestracja: 28 sie 2011, 9:32
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: lisek1-72 »

janekk4501 pisze:Też miałem prosporta od Hogana, teraz ma go kolega z Rzeszowa i z forum i napewno zadowolony , mógłby się odezwać i pochwalić :hihi:
O to to. Bardzo lubię lubię oglądać inne pięknie zrobione karabinki :)
Steyr Challenge + BE 6500 2.5-16x42
Awatar użytkownika
janekk4501
Posty: 251
Rejestracja: 04 cze 2010, 21:24
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

lisek1-72 pisze:Zgadza się . Skąd wiesz ? :D
Ma się te kontakty z Mistrzem Waldkiem :) , ale myślę że się pochwalisz karabinkiem , napewno będzie wielu naśladowców :bobas: a naprawdę domyśliłem się, w rozmowie z Hoganem , mówił że robi coś takiego komuś :D

[ Dodano: Nie 11 Mar, 2012 12:22 ]
lisek1-72 pisze:
janekk4501 pisze:Też miałem prosporta od Hogana, teraz ma go kolega z Rzeszowa i z forum i napewno zadowolony , mógłby się odezwać i pochwalić :hihi:
O to to. Bardzo lubię lubię oglądać inne pięknie zrobione karabinki :)
jak byłeś na tawerniakach to go widziałeś napewno . nicka ma Blackllister chyba ten kolega
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
lisek1-72
Posty: 178
Rejestracja: 28 sie 2011, 9:32
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: lisek1-72 »

Pewnie , że wrzucę fotki. Mam nadzieję , że wyniki w " Tarczy HFT" też się poprawią :D

[ Dodano: Nie 11 Mar, 2012 12:24 ]
Nie nigdy nie byłem na żadnym zlocie. Może kiedyś...
Steyr Challenge + BE 6500 2.5-16x42
ODPOWIEDZ