Obrazek

Delta Optical 6-24x50AO

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
conrad
Posty: 80
Rejestracja: 16 sie 2006, 22:22
Lokalizacja: Poznań

Delta Optical 6-24x50AO

Post autor: conrad »

Mam możliwość zakupu tej lunetki razem z montażem jednoczęściowym za 450 PLN. Dajcie znać czy to dobry wybór i czy wytrzyma uderzenie tuningowanego Hoganowo H100.
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Cześć.
Co prawda nie używałem takiej lunetki ale z tego co wyczytałem nie nadaje się na hatsana. Szkoda kasy. Przeczytaj w dziale optyka co się nadaje i tym się kieruj. Tutaj nikt nie chce zrobić Ciebie w przysłowiowe jajo. Po prostu dzielimy się swoimi doświadczeniami.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
Katharn
Posty: 68
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Katharn »

Z tego co kiedyś wyczytałem na iwebie wynika, że lunety firmy Delta Optical z dolnej pólki cenowej to chłam pod względem wytrzymałości...

Sugerowałbym posłuchać rady kolegi Arturio i poczytać troszkę ten dział.

W skrócie jednak - najlepiej uskładać na jakiegoś Leapersa (AGS) z serii True Strenght lub też zaopatrzyć się w zachwalane Belomo, Pilada albo inny wschodni produkt. W ostateczności może być też Nikko.
AA Pro-Sport + AGS 3-12x44 Tactical MilDot
Kiedyś był:
Hatsan 70S + Bazar 3-7x28
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Delta Optical 6-24x50AO - czy coś o tak wysokich parametrach za tak niską cenę może być w ogóle dobre i wytrzymałe... Niestety nie ma tak dobrze.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

ta lupka to odpowiednik Tasco tylko inaczej się nazywa, cenka i tak dosć wysoka-pewnie sklepowa. Co do wytrzymałości to w sumie są to przypuszczenia oparte o doświadczenia na innych tanich lunetkach ale o tym aby ktoś używał takiej to nie słyszałem. Co do ceny, to za te pieniążki kupisz optykę z której będziesz naprawdę zadowolony :)
AA TX200 HC
Logan

Post autor: Logan »

Panowie... Nie rozumiem... Wasi koledzy proponują... Hudy sprzedaje tanio Leapersy...
Arturio będzie sprowadzał Belomo...

Panowie... niższe ceny, niezłe parametry i odpowiednia wytrzymałość... Kupujesz takiego Leapersa jak ja za 250 PLN do tego dobry markowy montaż (np SportsMatch HOP26C w Cekausie za 170 PLN) i macie świetny zestaw, który napewno wytrzyma na harrym i do tego za nieduże pieniądze.
conrad
Posty: 80
Rejestracja: 16 sie 2006, 22:22
Lokalizacja: Poznań

Post autor: conrad »

No ale Leapers i Belomo nie mają takich parametrów. Ja chyba spróbuje Delte - jest rok gwarancji - więc jak się sypnie to może mi wymienią na Delte Tytanium (bron.iweb.pl), a mój H100: kopie mniej niż H55 bo ma większą masę, będzie po tuningu więc drgania i kopanie znacznie mniejsze niż fabryczny.

Oglądałem tą lunetę i wygląda całkiem sensownie. Chyba, że macie coś o podobnych parametrach AGS lub Belomo ale nie widzę.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

conrad pisze:No ale Leapers i Belomo nie mają takich parametrów.
Zrobisz jak zechcesz, jednak koledzy radzą dobrze.
Skoro nie mają takich parametrów, a są niewiele tańsze, to o czym to może świadczyć?
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Katharn
Posty: 68
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Katharn »

Proszę bardzo :)
Zdaniem strony producenta - jest to nowość - opatrzona również znakiem True Strenght, jednak nie jest to kolejna lupka z tej serii - tutaj seria to 5th Gen.

Obrazek

6-24x50 Full Size A.O. Range Estimating Mil-Dot Red/Green Illuminated Zero Locking/Resetting Scope

Model: SCP-6245AOMDLTS
Magnification: 6X-24X
Objective Dia.: 50mm
Field of View @100 yards: 16.1’-4.0’
Eye Relief: 78mm-83mm
Exit Pupil: 8.3-2.1mm
Click Value@100 yards: 1/4”
Length: 405mm
Weight: 745g
Paralax Setting: 15 yds-infinity
Battery: CR2032 3V Lithium

Cena w Stanach: ok. 120 $
http://www.pyramydair.com/cgi-bin/acces ... ory_id=338

Cena w Polsce: 939,00zł
http://kolba.pl/luneta-leapers-5gen-624 ... p-148.html

Na marginesie - to w sumie twój wybór - my tylko ostrzegamy. Lunetkę i tak będziesz musiał wybrać sobie sam i poniesiesz później wszelkie konsekwencje swojego wyboru :)

Przyznam szczerze na koniec - mocno zawachałbym sie, gdybym miał kupić coś takiego...
Ma znaczek TS co prawda, ale należy do innej serii lunet. Poza tym - taki zoom nie jest potrzebny i raczej utrudnia celne strzelanie niż ułatwia. O postawie stojącej na dużych przybliżeniach raczej zapomnij :)
AA Pro-Sport + AGS 3-12x44 Tactical MilDot
Kiedyś był:
Hatsan 70S + Bazar 3-7x28
conrad
Posty: 80
Rejestracja: 16 sie 2006, 22:22
Lokalizacja: Poznań

Post autor: conrad »

24 to faktycznie duży zoom. Max 16 by wystarczył - pytanie tylko ile musiałbym wydać na lupkę z jednoczęściowym montażem AGS lub BT powiedzmy 6-16x40?
Awatar użytkownika
Katharn
Posty: 68
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Katharn »

Nie jestem autorytetem w świecie lunet :)
Aczkolwiek troszkę poczytałem.

Moim zdaniem na Harrego spokojnie wystarczy Ci lupka 3-9x40 lub podobna. Jeśli masz więcej kasy - możesz zainwestować w 3-12x44 lub w 4-16x56, ale to ostatnie to już moim zdaniem max.

Zwróć uwagę na AO - przydaje się.

Co do montaży. Możesz pójść na kompromis - nie musisz od razu inwestować w markowy montaż, zwłaszcza że zakup lupki trzepnie Cię po kieszeni. Wystarczy nawet jakiś chiński za 40 - 50 zł. Ważne by był jednoczęściowy.

Ja osobiście użytkuję AGSa (to to samo co Leapers) i moja lupka siedzi na montażu Delta Optical i ma się dobrze :D
AA Pro-Sport + AGS 3-12x44 Tactical MilDot
Kiedyś był:
Hatsan 70S + Bazar 3-7x28
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Katharn pisze:Nie jestem autorytetem w świecie lunet
Ja też, aczkolwiek...
Katharn pisze:Moim zdaniem na Harrego spokojnie wystarczy Ci lupka 3-9x40 lub podobna. Jeśli masz więcej kasy - możesz zainwestować w 3-12x44 lub w 4-16x56, ale to ostatnie to już moim zdaniem max.
...zgadzam się - 3-9x40 to optymalny wobór. Lupek o tych parametrach jest najwięcej i jest z czego wybierać. Jeżeli jesteś żądny większych powiększeń to prawda jest taka, że jedynie Bushnell z serii Legend będzie miał szanse wytrzymać na Harrym. Jakoś nie ma naprawdę wytrzymałych lupek o powiększeniach >9.
Jak zwykle proponuję Leapersa 3-9x32 AO TS(od Hudego?)
Zwróć uwagę na AO - przydaje się.
Oj tak, dorekreacyjnego strzelania jak najbardziej. Po co męczyć wzrok :)
conrad
Posty: 80
Rejestracja: 16 sie 2006, 22:22
Lokalizacja: Poznań

Post autor: conrad »

Dajcie linka w takim razie do Leapersa 3-9x32 AO TS.
Oli
Posty: 162
Rejestracja: 30 maja 2006, 17:48
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Oli »

Prosze bardzo: http://kolba.pl/luneta-celownicza-golde ... p-348.html
albo pogadaj z hudy :)

Pozdrawiam
HW 100T + MTC Viper 10x44 IRS
Był Hatsan 80s Tuning
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

To ten: http://www.leapers.com/pages/optics/gol ... mdts-c.htm
Pogadaj z Hudy21 (w Kupię/Sprzedam). Obecnie chyba ma nawet jednego na sprzedaż.
ODPOWIEDZ