Obrazek

Dopuściłem się szaleństwa, Hatsan AT-44S TH

Awatar użytkownika
tomski
Posty: 51
Rejestracja: 21 cze 2007, 9:18
Lokalizacja: okolice Kalisza

Dopuściłem się szaleństwa, Hatsan AT-44S TH

Post autor: tomski »

Witam.
Właśnie zamówiłem w/w karabinek.
(Nie wiem dlaczego, ale mam jakieś wyrzuty sumienia z tego powodu)

Czekają mnie kolejne zakupy.
Co gdzie i jakie kolejne potrzebne elementy polecacie (Butla, przetoczka, lupka).

Jakie kroki podjąć po wyjęciu karabinka z pudełka?

Troszeczekę już na ten temat wiem, ale nie chcę błądzić.

Obecnie strzelam sobie rekreacyjnie z lekko zmodernizowanego H-70. I jestem zadowolony.

Tomek.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2009, 16:08 przez tomski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Co do akcesoriów, najlepszy wybór to przeszukiwanie działów K/S na forach. Można trafić najwięcej okazji :). A co polecamy? A tu kłania się lektura odpowiednich działów na rzeczonych forach. Nikt za Ciebie niestety tego nie wybierze, bo to Ty musisz wiedzieć czego oczekujesz od tych elementów. Jakie zawory, jakie powiększenia, jakie wężyki, jakie zakrywki, jakie ciśnienia, jakie (tu wstawić dowolną z 1000 i jednej duperelki ;) )

P.S.

Gratuluję zakupu, życzę dużo radości z użytkowania no i koniecznie podziel się wrażeniami :)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

I bardzo dobrze tomski. Życie bez szaleństwa, byłoby jak wódka bazalkoholowa. Ja też mam zawsze wyrzuty, ale grzeszę dalej :lol:
Co do butli polecam 6l/300bar - powietrza starczy ci na długo. Poluj na używkę (bo nówki strasznie drogie). Na iwebie jest teraz taka butla za 500 zł z przesyłką (i chyba do negocjacji). Jak trochę taniej, to 6,8l/200bar od "strażaka" z Koluszek (bywają na alledrogo).
Jeśli weźmiesz butlę 300bar potrzebna będzie przejściówka 300/200 bar - jakieś 50zł w sklepach nurkowych.
Lupa jaką chcesz. W przypadku PCP nie ma problemu z odrzutem, a więc wytrzymałością optyki.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Nie rób głupstw i nie kupuj 200bar to pomyłka , tylko i wyłącznie 300bar i wolny zawór :cisza:
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Rysiu, nie każdy jeździ na autobusach we Wrocku! ;) ;P
A poważnie - jasne, o wiele lepszym rozwiązaniem jest 300bar/6L i jeśli tylko fundusze Ci pozwolą, bierz taką! Ale jak znam smutną rzeczywistość, to z braku laku bierze się to na co portfel pozwala. Opcja minimum to 6,8L/215 bar, albo 2 L/300 bar. Jedyne czego nie ruszaj w ŻADNYM wypadku to 2-3 litry 200 bar - to jest dopiero ewidentna pomyłka, a takie oferty też się trafiają... Co do lupki, to na PCP jest (z przedziału ekono) cała gama małych Leapersów, DOC czy PP, poniżej tego - szkoda kasy..
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

jarek m pisze:Jeśli weźmiesz butlę 300bar potrzebna będzie przejściówka 300/200 bar - jakieś 50zł w sklepach nurkowych.
Hmm a po co?

W Kolbie piszą że Hatsan ma szybkozłączkę a więc potrzeba tutaj zestawu do ładowania. Tutaj polecam kol. KrzychoPCP z iweb - tanio i solidnie.

Podsumowując, prócz karabinu potrzeba: butle, zestaw do ładowania i olej silikonowy np. w sprayu. Na dłuższą metę można sobie jeszcze stały silikonowy kupić ;)
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Faktycznie błąd z mojej strony. Przejściówka zbędna.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
tomski
Posty: 51
Rejestracja: 21 cze 2007, 9:18
Lokalizacja: okolice Kalisza

Post autor: tomski »

O dziękuję kolegom za zainteresowanie i dobre rady.

I tak.

Co do butli to na 90% byłem przekonany na 300Barów. Teraz jestem przekonany na 100%.
Jak zbiorę fundusze to zaczne polowanie na okazję.

Co do lupki, to chyba sprawię sobie PP 3-12/42. Dlaczego?
Mam na H-70 PP 3-9/40 i wytrzumała już chyba kilkanaście pudełek po 500szt.
Trzyma nastawy. Wczoraj na 35m seria 20strzałów i 16 w kupieniu 4cm. Jak namnie te nieżle.

Co do przetoczki to tu muszę nadrobić lekturę. Mam w Kaliszu firmę Tybes zajmującą się wężami itp. z wysokim ciśnieniem. Czy warto się bawić w coś wykonane przez taką, lub podobną firmę?

Co sądzicie?

Tomek.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

tomski pisze:Co do lupki, to chyba sprawię sobie PP 3-12/42. Dlaczego?
Mam na H-70 PP 3-9/40 i wytrzumała już chyba kilkanaście pudełek po 500szt.
Trzyma nastawy. Wczoraj na 35m seria 20strzałów i 16 w kupieniu 4cm. Jak namnie te nieżle.
Pamiętaj że na PCP nie musisz brać poprawki na wytrzymałość lunetki, a to głównie z tego powodu tak wszyscy zachwalają PP - dzielnie się trzymają nawet na Harnasiach :). Na PCP w tym przedziale cenowym bardziej zwracaj uwagę na jakość szkieł, "ładność" i użyteczność krzyża, ogólne wykonanie lupki, oraz jak najmniejszy błąd paralaksy. Wytrzymałość na odrzut ma znaczenie drugorzędne :). DOC-e mają niezłe szkła, Leapersy ładne krzyże, a PP, cóż - zależy dużo od egzemplarza. Dwie takie same lunetki mogą dawać zupełnie różny obraz - sprawdzone organoleptycznie. Ale też są w porządku jak za tą cenę :).
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Weź lepiej Barską, twierdzę, że lepsze szkła.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
tomski
Posty: 51
Rejestracja: 21 cze 2007, 9:18
Lokalizacja: okolice Kalisza

Post autor: tomski »

Karabinek dojechał.
Z racji tego, że w kartuszu było jeszcze 150 Barów postanowiłem jak najszybciej przełożyć (na ten czas ) lupkę z H-70 i oddać kilka strałów.
Było już ciemno 23:30, lupka tylko przemontowana bez regulacji. Trafiałem w metalowy słupek na 20-tym metrze. Jak wysoko układał się śrut tego nie wiem, ale strzela i raczej wszystko jest proste.

Mam pytanie:
1. Ten malunek na blasze zasłaniającej mechanizm jest jakiś chyba inny, co?
2. Mechanizm zamykajacy magazynek można teraz blokować. Wcześniej przed zakupem oglądałem zjęcia na stronach ze wschdu i tam rowek pozwalający na blokowanie mechnizmu właściciel chyba wypiłował sobie sam i to w dół od lupki, jakoś tak pamięta.

Jak jest u Was?
Bo widać cały czas coś się zmienia (dwie ósemki, jedna ósemka)

Co do mechanizmu blokujacego magazynek, to od poczatku można go było blokowac. (Albo nie wiem co widziałem, albo nie wiem co ten Rosjanin mial na myśli podpiłowując korpus).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
bartek112
Posty: 21
Rejestracja: 28 maja 2009, 21:56

Post autor: bartek112 »

Maluneczek jakby troszkę inny. Dokładnie nie widać.
Co do blokady magazynka - nabyłem 1-wszego czerwca i ma to.
Na początek proponuję postukać w kolbę. Echo. Wytępiłem owe napuszczając pianki montażowej do środka. Czy rozbierał pan już mechanizm spustowy ?
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2007, 0:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ronin »

W razie czego tuninguję , modernizuję, serwisuję ten model AT 44 :)
512336305
Awatar użytkownika
bartek112
Posty: 21
Rejestracja: 28 maja 2009, 21:56

Panie Ronin

Post autor: bartek112 »

Radzę na początek szklankę zimnej wody.
Powoli.
Co pan zamierza ztjuningować i spolepszyć ?
Jak dotąd to wydawało mi się, min po pańskich wpisach, że to forum służy do merytorycznej pomocy a nie wyręczania.
Mylę się ?

pozdrawiam z Cz-wy
Awatar użytkownika
tomski
Posty: 51
Rejestracja: 21 cze 2007, 9:18
Lokalizacja: okolice Kalisza

Post autor: tomski »

Kolba zostanie w moim przypadku wypełniona silikonem.
Lubię ciężkie sprzęty.
Postrzelam i dopiero wtedy podejmę decyzję co do jakichś modernizacji. (Jeżeli bedą potrzebne).
Tomek.
ODPOWIEDZ