Obrazek

PCA na PCP

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

PCA na PCP

Post autor: Kilan »

Witam
Jako, że HW rozpoczęło dziś drogę do nowego właściciela - szukam nowego karabinka dla siebie.
Będzie to raczej Walther LGM2 lub LG210 PCA - narazie musi wystarczyć (7,5J) - postrzelam na bliższe odległości.
Z czasem pomyśli się o konwersji na PCP.

Jednak wizualnie podoba mi się także Anschutz 2001/2002 - czy da się/ktoś to przerobił na PCP??

Lub jakie inne karabinki match'owe PCA są przerabialne (najlepiej metodą plug&play) na PCP.
Jakby się jeszcze linki znalazły do takich przeróbek byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam.
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

Ja brałbym walthera , :D

Antki , fwb 6xx można spokojnie przerabiać , ale te szlaki nie są jeszcze przetarte

Z 8,9 J od walthera , można ładna dziurkę na 30 m wyciąć ;) Warunkiem jest bezwietrzna pogoda .
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Owszem przeróbka Waltera jest znana i opisana dokładnie , z FWB nie jest tak popularnie co nie znaczy że trudno , swego czasu Andrzej K poskładał ładniutkie FWB bez żadnych podpiłowań i frezowań czego o Walterze powiedzieć się nie da.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

Ale ni ma problemu rozpiłować / rozwiercić bloku lgm2 - w lg210 / lg210 plus nie ma tego kłopotu .
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

A ktoś z kolegów strzelał z FWB z przyciętą klapką i lunetką?? Jak z "wygodą" tego typu rozwiązania - czy nie otwiera/zamyka się ciężej??
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

To w Walterze trzeba przycinać dźwignie a w FWB trzeba po prostu wysoki montaż zastosować.
np. http://sklep.incorsa.pl/images/products ... bP70LS.jpg
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

w FWB jest klapka do otwarcia/zamknięcia portu - na airguns.budu.pl widziałem gdzien na foto (w dziale arsenał) tę klapkę przyciętą zaraz za ośką - aby można było lupkę w miare normalnie założyć. To miałem na myśli - a o waltherze czytałem.
Pozdro

edit:
o tutaj:
http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... fwb_FWB601
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Adamie na Twoim miejscu kupiłbym odrazu Lg300, bo zmienisz tylko regulator i ciachniesz dźwignię. Trzeba też chyba dociążyć lekko zbijak. Przeróbka + kupno Lgm'a 2/LG210 wyjdzie tak samo finansowo jak kupno Lg300 i przeróbka. Nie wiem też czy za jakiś czas nie będzie problemów z regulatorami 16j. Pomęcz Wiecha.

W Fwb będzie problem z niskim posadzeniem celwonika, klapkę trzeba ciachnąć. Na minus FWB jest też podobno wklejona lufa nie wiem czy w blok czy ósemkę przed blokiem. Trzeba też kombinować z tulejką frezowaną na lufę bo niektóre celwoniki sie nie mieszczą. Z Fwb to raczej brałbym P700 nie ma problemu z klapką tylko trzeba by przesunąć dźwignię otwierającą port w lewo i nie ma w nim klapki. Zagadaj o tem do JackaB. Dla mnie tylko p700, p70 odpada bo nie posadzę lupy tak jakbym chciał.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Irku - jakbym sprzedał auto (a naprawdę je lubię :) ) to było by mnie stać.
A czy PCA będzie przerobione na PCP - to juz nie jest takie pewne - jakby się kasy uzbierało to tak - jak nie, to też jest dobrze. Myślę o PCA dlatego, że aktualnie będę dysponował kwotą około 2k złotówek i to musi starczyć na karabinek. Ewentualne przeróbki to bliżej nieokreślony ale dalszy czas.
Najrozsądniejszą opcją zatem wydaje mi się LGM2/LG210 - PCA.
Zaraz potem anschutz (nawet jak ma zostać tylko PCA), ma szynę przed portem i można posadzić optykę na średnim montażu.
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Kilan pisze:Myślę o PCA dlatego, że aktualnie będę dysponował kwotą około 2k złotówek i to musi starczyć na karabinek. Ewentualne przeróbki to bliżej nieokreślony ale dalszy czas.
Najrozsądniejszą opcją zatem wydaje mi się LGM2/LG210 - PCA.
W takim układzie proponuje LGM2 , (właściwie nie ma różnicy pomiędzy LG210) w przypadku późniejszej przeróbki na PCP nie będziesz miał problemów z zalekkim zbijakiem.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Się kupuje kulki stalowe i się wkłada do środka, problemów nie ma.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Po co kupować i wkładać skoro w LGM2 nie trzeba nic robić :?:
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Lg200 nie trzeba wymieniać sprężynek na 16j, w 210 nie wiem, bo musiałbym sprawdzić schemat.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Miałem LGM-a. Gorąco polecam jako PCA. Jeżeli natomiast chcesz go potem przerobić na PCP to i owszem ale licz się z tym że nie osiągniesz pełnego limitu. Nie mam pojęcia od czego to zależy ale nie w każdym się da uzyskać pełen limit nawet angielski czyli generalnie obowiązujący u nas na zawodach. Kombinowałem z kolegą z ciężarem zbijaka....różne sprężyny (oryginalne 7,5J 16J 21J) Długość lufy LGM ma krótszą od HUNTERA i taką zakładaliśmy (w innym waltherku po zmianie lufy na dłuższą prędkość początkowa wzrosła o 16m/s!!) Po prostu nic nie zadziałało. Nie udało mi się przekroczyć prędkości początkowej 226m/s (14.05J) ale jako PCA jest poprostu zaje......fajny :) Polecam.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

To dlatego że za mocno wkręciłeś śrubkę (tą dociskającą sprężynkę :lol: )
Miałem to samo ale po wykręceniu troszkę okazało się że można wykręcić nawet 18J.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
ODPOWIEDZ