Obrazek

Leapers 3-9x40 MD R/G

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Błąd paralaksy lunety widać wtedy, gdy ustawimy lunetę na twardym podłożu (np na krześle), popatrzymy przez nią i delikatnie ruszymy głową. Obraz będzie niby ten sam, ale środek krzyża będzie celował mniej lub więcej w inne miejsce. Ten błąd jest tym większy im bardziej nieosiowo patrzymy przez optykę i oczywiście ściśle uzależniony od konstrukcji celownika.

Celowniki z wyższej-średniej lub wyższej półki bardzo szybko zaciemniają obraz kiedy patrzy się nieosiowo i eliminują tym samym ewentualny błąd. Tańszych modeli niestety trzeba się nauczyć, żeby celnie z nich strzelać.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

to Barska zaciemnia obraz bardzo szybko :) a myślałem że to minus
Obrazek
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

WITAM! Właśnie dziś przyszła paczka od CHudego z leapersem3-9x40 MD R/G .Na początku po przeczytaniu opinni DUDE byłem troche niezadowolony, że zamówiłem tą lunetę. Dziś kiedy ją obejrzałem dokładnie, myślę, że niema czego żałować [BARDZO DOBRA CENA i solidne wykonanie]. Jeśli chodzi o gumę, to myślę, że to jest plus ,bo zmiejszy szkodliwy wpływ kopa na lunetę .Chyba będę ją pierwszy testować na Harym, ale narazie' Hary jest w szpitalu bo zgieła mu się lufka'.Jak wróci to postaram się coś napisać...:)
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Skoro da się ją przefokusować i jeżeli komuś nie przeskadza ta guma, to jest to naprawdę bardzo dobra luneta! Co z tego, że na przykład ma niewygodne pokrętła skoro przeciętny śmiertelnik i tak raz ustawi sobie zero i już więcej nie będzie nic kręcił. Ważne że luneta ta ma bardzo fajny krzyż, pękny (jak dla mnie) obraz, przydatne czasami podświetlenie i solidną konstrukcję. Ja w opsie tej lunety oddałem tylko moje osobiste wrażenia i nikomu nie każę się z nimi zgadzać :P
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

są ludzie których kręci guma ;)
Obrazek
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Nie kupiłem tej lunety dla estetyki, lecz z myślą, że będzie trwała.Co się jeszcze się okaże. Nie wszystko jest złotem, co się świeci.Taką mam nadzieję.
ODPOWIEDZ