Obrazek

Wybór piatoletu ~ 250 PLN

Spam, Archiwum Forum.
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Wybór piatoletu ~ 250 PLN

Post autor: grossus »

Zastanawiam się czy nie kupić sobie jakiejś klamki. W przedziale cenowym do 250 PLN to są w zasadzie Izh 53. Reszta chyba jest raczej słaba, z tego co wyczytałem. Miał ktoś do czynienia z tym jeżykiem? Jakie sa jego zalety i wady, co się najczęsciej psuje itp.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2009, 23:12 przez grossus, łącznie zmieniany 1 raz.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Z wad to jak dla mnie troche waży. O celności się nie wypowiem, bo nie miałem okazji dużo strzelać. Jak na sprężynę to fajny.

Poradził bym jednak +150zł i HW40 ;)
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Używkę HW 40 można dostać i za 250 zł...
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Anokhi
Posty: 164
Rejestracja: 05 lut 2007, 18:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Anokhi »

Ja też polecam HW 40. Strzelałem z Iża ale HW 40 jak dla mnie w tej cenie to najlepszy sprzęt. Miałem, byłem zadowolony i polecam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Raymanol
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2008, 16:54
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Raymanol »

A może łucznik 1970 jest dość mocny i celny w puszki spokojnie na 25 m da się strzelać.
BMK-19; Łucznik wz.1970; Haenel Sport Modell 49a (w trakcie renowacji)
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

To mi pomogliście... :hm:
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
Raymanol
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2008, 16:54
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Raymanol »

grossus, zawsze jest tak że każdy chwali to co ma ;)
Tak w skrócie to hw 40 jest celne, bezodrzutowe, ale troszkę słabe;
łucznik jest klasykiem i trzeba się nauczyć z niego strzelać ale frajda większa z obcowania;
iż nie wiem bo nie miałem z nim do czynienia ale jakoś do mnie nie przemawia;
jest jeszcze cros 1377 ale okładki do wymiany i parę poprawek koniecznych.
Pozdrawiam
BMK-19; Łucznik wz.1970; Haenel Sport Modell 49a (w trakcie renowacji)
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

Jest też Crossman 3576 z M....pl, strzelałem jak za 150 to całkiem niezły, tak rekreacyjnie da się postrzelać, ale nic więcej, wykonanie to plastik więc nie mam co opowiadać.
Ogólnie na pierwszy pistolet/rewolwer ujdzie, jednak jeśli ktoś ma więcej gotówki i chęcie, to bym doradzał popatrzeć na coś lepszego.

A ja pozwolę sobie podać tutaj linka do opisu pistola jakiego z pewnością sobie kupię.
Bo gdyby nie Polskie prawo o pozwoleniu posiadania, to pewnie już bym takiego posiadał, nawet dla samego wyglądu. :D
>LINK<

Niektórzy zapewne powiedzą "ot, zwykła klamka", ale dla mnie jest w nim coś więcej, co nie potrafię opisać i nawet jeśli celności nie będzie mieć żadnej i tak go kupię. :D
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

A może Marksman Deluxe Modell 2004 ? Czytam na beżowym i w zasadzie niewiele odstaje od HW. Pistolet na BB raczej mnie nie podnieca, ale faktycznie ten USP jest ładny. ( Jednak jestem fanem GLOCKa jeśli chodzi o broń krótką :P )
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

GLOCK też fajny, taki prosty bez załamań, dosłowna "klamka"...najlepiej 18C z trybem ognia ciągłego ;) :lol:
W oryginale ma przewagę nad USP w postaci pojemniejszego magazynka, nieco dłuższej lufy i trochę mniejszej wagi.

Teraz tylko do czerwca i mieć te 350 w kieszeni a będzie miły prezent jeśli mi się uda obronić dyplom :D
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Marksmana nie polecam kumpel ma i czasem z tego strzelam. Niby to samo ale klasa nie taka i stadardy inne. Kołki wychodzą i jakoś tak mniej wszytsko jest spasowane. Dla mnie największą wadą trabanta jest to że nie ma magazynka. I trzeba ładować po każdym strzale. A zaleta biorę garść śrutu w kieszeń pistol za pazuchę i męczę co się da , i się nie przejmuje że mi się skończy powietrze w baniaczku. Czasem troszkę oleju i koniec obsługi technicznej ;)
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Daruj sobie wszelkie sprężyny szybko Ci się znudzą to zbyt trudne pistole do celnego strzelania tylko napęd PCA lub CO2 daje komfort. Marksmana nie miałem w rękach jak nie odbiega bardzo od hw40 to jest ok. Miałem wspomnianego wyżej crosa 1377 to faktycznie całkiem słuszny pistol jak zrobi się parę poprawek , co ważne jest powtarzalny jak na pompkę. Okładziny drewniane samemu bez większych problemów można wystrugać i wtedy to już całkiem fajny sprzęt. Ma pewną przewagę nad singlami takim np hw40 , można z niego dużo większą energię wycisnąć.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Raymanol
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2008, 16:54
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Raymanol »

Koval, sprężynki na pewno są lepsze/celniejsze od większości CO2, zresztą grossus, chciał coś mocniejszego wiec PCA i CO2 raczej odpada, wyjątkiem jest 1377
Ale wszystko zależy od gustu i zastosowań, ja np bym swojego łucznika nie zamieniłbym na hw 8)
BMK-19; Łucznik wz.1970; Haenel Sport Modell 49a (w trakcie renowacji)
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

Nie wiem, skąd przyszło Ci do głowy, że sprężyny są od czegokolwiek celniejsze!
A i wcale nie byłbym taki pewny, czy Twój łucznik jest silniejszy od hw40, czy jakiegoś co2
:cisza:
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Kwota dość ograniczona to wielkiego wyboru nie ma , powiem co ja bym kupił w takich pieniądzach byłby to Lov21 z dorobioną zakretką z zaworkiem do ładowania z gaśnicy.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Zablokowany