Obrazek

Leapers 3-12x44 SF

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Leapers 3-12x44 SF

Post autor: Dread Rock »

Co powiecie o takiej: http://leapers.com/product%20images/opt ... aomd-m.jpg
30mm SWAT 3-12X44 Full Size A.O. Range Estimating Mil-Dot Scope (SCP3-3124AOMD) nie podswietlana(stety/niestety)
Za 740zł

http://kolba.pl/luneta-celownicza-accus ... p-201.html
tu w polskim sklepie ale za prawie 1/2 ceny więcej i z L(podświetlaniem)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Jeżeli możesz wydać aż tyle na lunetkę, to na Allegro masz Legenda 5-15x40 za 800 zł: http://www.allegro.pl/item121594095_bus ... lidot.html
A fajny i dokładny opis tego Leapersa masz tutaj: http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=149 ... ht=leapers
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

Ale znowu ten Legend ma się ni jak do Leapersa("w teście") sam Cypis(nie jest dla mnie guru) napisał:
Chaiłoby się krzyknąć: "Umarł król niech żyje król". Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tak dobrymi wynikami a w szczególności w stosunku do legendarnego Legenda (a może razcej jestem rozczarowany wynikami Legenda?), który jak się okazuje swoją sławę zdobył chyba tylko poprzez swoją wytrzymałość. W większości parametrów Legend bowiem odbiega na niekorzyść od opisywanego Leapersa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Właśnie ze względu na tą legendarną wytrzymałość Bushnella podałem Ci ten link do Allegro. Jednak przeczytałem jeszcze raz ten cały artykuł o Leapersie i gdybym miał teraz wybierać, to chyba właśnie na niego bym postawił.
Ale tak w ogóle czy jest sens montować tak drogą optykę na Hatsananie. Czy nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na Hw-50 a Harrego sprzedać i za uzyskaną w ten sposób kasę dopiero kupić jakieś szkiełko?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Powiem szczerze, że skoro Cypis wyraża się tak pochlebnie o Leapersach (co z resztą sam mi mówił) to faktycznie coś w tym jest. Gość ma dużą wiedzę o karabinkach i lunetach (z resztą jest naczelnym "testerem" lunet (razem z Yaro z resztą) ) i moim skromnym zdaniem facet się zna.
Jeśli Cię korci to spróbuj się na tym Leapersie, który proponujesz. Poza walorami czysto optycznymi będziesz mógł się głębiej wyrazić o wytrzymałości tego celownika. :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Katharn
Posty: 68
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Katharn »

Mam tę właśnie lupkę...

Kupiłem ją od pierwszego własciciela po 10 miesięcznym przebiegu (8 miechów na PCP i 2 miechy na Pro-Sporcie).

Siedziała przez dwa tygodnie na moim Harrym... :beczy:
Teraz siedzi na moim Pro-Sporcie :D

Trzyma zero jak zabetonowane, cienki krzyż i całkiem fajne parametry...

Teraz jeszcze pytanie - na czym chcesz ją posadzić... Bo jeśli to Harry lub inna dmuchawka łamana - możesz zapomnieć o założeniu sunshader'a - aczkolwiek ten minus jest akurat małoistotny :D

Podsumowując - zdecydowanie polecam :D
AA Pro-Sport + AGS 3-12x44 Tactical MilDot
Kiedyś był:
Hatsan 70S + Bazar 3-7x28
Awatar użytkownika
Steve-o
Posty: 67
Rejestracja: 06 lip 2006, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Steve-o »

upps pomylilem tematy :/ :zalamka:
Hatsan 70STG + P8x56L
Logan

Post autor: Logan »

Akurat w lupce Katharna nie jest on gumowy tylko z tego samego tworzywa co reszta korpusu lunetki... chyba...
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

Katharn pisze:Siedziała przez dwa tygodnie na moim Harrym... :beczy:
a jak to mam rozumieć??
znaczy się że duetu z harrym z nią nie zrobię??
Obrazek
Logan

Post autor: Logan »

Chodzi o to że Katharn kupił prosporta i lepszą lunetkę załozył do niego...
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Sunshader to cylinder różnej długości przykręcany do obiektywu. Jak sama nazwa wskazuje ma zasłaniać szkła przed słońcem. Wykonany jest z tego samego materiału co korpus lunety, czyli duraluminium.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Katharn
Posty: 68
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Katharn »

Dokładnie - najpierw była lupka i oczekiwanie na tuning...

Potem jak już był jaki taki tuning i założyłem lupkę na Harrego - to po dwóch tygodniach stałem się posiadaczem Pro-Sporta :) No i był koniec lupki na Harrym... :d

ale wystrzelałem z nią jakieś 750 peletek i ładnie się sprawowała... No a Pro-Sporcik też troszku kopie :D
AA Pro-Sport + AGS 3-12x44 Tactical MilDot
Kiedyś był:
Hatsan 70S + Bazar 3-7x28
ODPOWIEDZ